Портфоліо вчителя інформатики Вікторії Травінської

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

T-1.jpg T-2.jpg

Назва навчальної теми

Комп’ютери в сучасному житті

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Сходинки до інформатики, Тема «Комп’ютери в нашому житті»

Вік учнів, клас

4-6 клас, 8-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект передбачає узагальнення другокласниками інформації щодо використання комп’ютерної техніки в житті кожної людини й суспільства в цілому. Це допоможе сформувати уявлення про використання комп’ютера в повсякденному житті, розширити і поглибити уявлення про професії,у яких людині необхідна допомога комп’ютера; дозволить формувати й розвивати вміння: порівнювати, встановлювати причиново-наслідкові зв'язки; доводити власну думку;робити висновки.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

До початку проекту проводиться вивчення освітніх потреб і запитів другокласників, а також рівня фактичних знань, умінь, навичок з теми. Упродовж роботи над проектом обов’язковим є анкетування учнів щодо виявлення сфери їх інтересів для розподілу на групи. Спеціальної допомоги з боку дорослих (учителів, батьків та ін.) потребує самостійна дослідницька робота учнів, результати якої заносяться в журнал спостережень. Після завершення роботи над проектом на етапі рефлексії відбувається презентація проекту (оцінювання за формою), а також завершення таблиці «ЗХД».

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

тиждень до початку проекту: Розподілити клас на групи за сферами інтересів. Сформулювати, яке завдання виконуватиме кожна група. Запропонувати учням варіанти форм представлення результатів проекту. Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми. читель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет, видає Контрольний список для оцінки веб-сайтів, проводить консультації і контроль на кожному етапі роботи.

Учні. Для виконання завдання кожна команда обговорює і розподіляє завдання між учасниками. Учасники накопичують необхідні джерела і ресурси в мережі інтернет, оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. Учні накопичують матеріал щодо своїх завдань, проводять пошукову роботу, обмірковують можливі досліди. Створюють блог, в якому спілкуються між собою, розміщують посилання на зібрані джерела, обмінюються думками.

ІІ. Тиждень. Учні проводять власні спостереження, виконують досліди, використовуючи зібраний матеріал, роблять необхідні обчислення, отримують результати, обговорюють отримані результати у створених блогах та через миттєві повідомлення. Отримують консультації вчителя. ІІІ тиждень: Учні виконують завдання, розв’язують задачі,застосовуючи набуті знання, оформлюють звіт своєї роботи у вигляді презентацій, публікацій або вікі-сторінки,роблять відповідно до свого завдання висновки. Захист проектів здійснюється у вигляді конференції, на якій кожна група доповідатиме результати своїх досліджень.

При виконанні дослідження учні отримають знання, передбачені в навчальній програмі та державних стандартах; учні зможуть реально здійснити дослідження, враховуючи часові обмеження теми; у ході виконання проектних дослідницьких завдань формуються навички 21 століття та навички мислення вищих рівнів; навчаться раціонально розподіляти час, працювати в команді

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вікторія Травінська

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Могилівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто,село, район, область

с. Могилів Царичанського району Дніпропетровської обл.

Контактні дані

тел. 0974235572; sep.travinska@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

11.09 - 23.09 2017 р.

Місце проведення тренінгу

Царичанська ЗОШ І-ІІІ ст.

Тренери

Самарський О. Ф.