Портфоліо вчителя української літератури

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Буклет

200 px 200 px

Назва навчальної теми

Мотив жіночої долі у творах Т.Г. Шевченка.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

В проекті досліджуються твори Т.Шевченка, який захоплювався красою жінки, вболівав за її долю, мріяв бачити її щасливою. Поет згадував свою матір, яку дуже рано «нужда та праця» поклали в могилу, свою няньку-сестру Катерину, яка практично довіку залишилася кріпчкою. З любов`ю згадує про Оксану, що підтримувала його у тяжкі хвилини(«Мені тринадцятий минало…»). Тому так багато у Кобзаря творів про жінок. А зображує він їх і в романтичному, і в реалістичному, і в символічно-узагальненому стилях. Ця тема вивчається на уроках української літератури в 9класі, в програмовій темі «Вивчення життєпису та творчості Т.Г.Шевченка.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Критерії оцінювання презентацій складаються з вимог до їх створення. Назва критерію, оцінювані параметри, тема презентації, відповідність теми програмі навчального предмета, розділу дидактичні та методичні цілі і завдання презентації. Відповідність цілей поставленої теми, відповідність цілям і завданням, зміст умовиводів, чи викликають інтерес в аудиторії, кількість,зміст, достовірна інформація про історичні довідки та поточні події, всі висновки підтвердженні достовірними джерелами, і т.д. Подача матеріалу проекту – презентації, хронологія, пріоритет, тематична послідовність, структура за принципом «проблема-рішення» логіка і переходи під час проекту – презентації, від вступу до основної частини, від однієї основної ідеї до іншої, від одного слайда до іншого,гіперпосилання, висновок, яскравий вислів – перехід до укладання, повторення основних цілей і завдань виступу, висновки, підведення підсумків, дизайн, шрифт, колір, елементи анімації, технічна частина, граматика. Щоб оцінити, чи вміють мої учні вправно користуватися електронними засобами спілкування та знають про етикет такого спілкування, перед виконанням проекту прошу їх написати мені електронного листа та запрошую поспілкуватися у блозі. Необхідно також визначити їх рівень самоспрямовування

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, складають план роботи, розподіляють обов`язки, використовують Інтернет в пошуку інформації, шукають ілюстрації, портрети, консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект, знаходять і виправляють помилки в роботі інших учасників, готуються до захисту (показ вистави), оцінюють роботу в команді.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Чала Галина Іванівна

Фах, навчальний предмет

Українська мова та література

Навчальний заклад

Булахівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Булахівка, Павлоградський р-н, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17 березня - 29 березня 2014року

Місце проведення тренінгу

Булахівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, каб. інформатики та каб. біології

Тренери

Рєзнік Людмила Вікторівна