Портфоліо вивчення теми "Вишиванка – пісня життя!"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Українська народна вишивка як вид декоративно-ужиткового мистецтва.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

трудове навчання

Вік учнів, клас

9 клас, 15 років

Стислий опис проекту

Вишиванка – це чарівний світ, який відтворює душу нації. Подорож у цьому світі є надзвичайно цікавою для нас, українців, бо ми дізнаємось про своє минуле, вподобання наших предків і відтворюємо його у сьогоденні. Тема проекту обирається відповідно до навчального предмета, що викладається. Під час виконання проекту учні знаходять інформацію про історію, символи, кольори та орнаменти української народної вишивки, проводячи екскурсії, опрацьовуючи додаткову літературу, використовуючи інформацію з Інтернету, розробляють інформаційний буклет, створюють мультимедійну презентацію. В процесі навчання учні досягають певних умінь та навичок, які допоможуть їм у виконанні проекту. В процесі роботи над проектом учні створюють блог, в якому активно спілкуються допомагаючи один одному у вирішенні тих чи інших питань, обмінюються інформацією, проводять моніторинги серед учнів та батьків. На завершальному етапі роботи над проектом учні повинні представити результати своєї роботи у блозі, де вони викладають свій план діяльності, посилаючись на опитувальник та аналіз результатів опитування, представлений у вигляді діаграми. Продемонструвавши свої напрацювання, можна дізнатись чому вони навчились і які знання отримали для подальшого життя.

План вивчення теми (вставити файл)

План реалізвації

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання знань учнів продиться шляхом їхнього опитування, спостереження за роботою, участі у зустрічах з фахівцями із досліджуваної проблеми, а також у створених ними кінцевих продуктах (презентації, буклету тощо). На початковому етапі зясовую рівень навченості за допомогою онлайн-опитування, використовую таблицю ЗХД, асоціативний кущ, питальник. Оцінювання проводиться координатором проекту за розробленими формами, а саме: форма оцінювання аналізу завдання; Форма оцінювання презентації; форма оцінювання блогу; Форма оцінювання спільного проекту. Впрожовж проекту веду електронний журнал, куди заношу оцінки і бали за пророблену роботу.

Діяльність учнів та вчителя

Для того, щоб учні могли викласти свою інформацію та матеріали в Інтернеті, необхідно ознайомити батьків дитини формою про збереження конфіденційності дитини, також вони мають заповнити лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, форму батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет. Вчитель знайомить батьків та учнів з методом проектів, використовуючи при тому буклет 1, 2. Активізує роботу дітей та знайомить із завданням проекту за допомогою презентації. Діти діляться на групи, кожна з яких отримує завдання. Перша – займається розробкою орнаменту для рушничка; друга – вивчає вивчає регіональні особливості вишивки Львівщини; третя – досліджує специфіку виконання робіт майстринь вишивок, в чому неповторність їхніх робіт. Діти дізнаються від своїх батьків, бабусів, чи є у їхніх родинах оригінальна старовинна вишивка, та підготовляють виставку таких робіт. Для зручності у ході роботи учні створюють та використовують блог "Чарівне полотно". На підсумковому занятті проводять позакласний захід "Свято вишиванки", на яке запрошують вчителів, учнів та їх родини у вишиванках, де учні першої групи презентуєть найкращі розроблені орнаманти рушничків, показують приклади готових робіт, учні другої групи звітують за допомогою буклетів та презентації, які ж мотиви присутні на вишивках Львівщини(підбір кольорової гами, тип шва, орнамент), третя група презентує книжку "Майстрині вишивки", яку створили в ході проекту. На святі звучать українські народні мотиви. Виступають мами, бабусі, діляться цікавими розповідями з історії родинних вишивок.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Демченко Галина Іванівна

Фах, навчальний предмет

вчитель трудового навчання, ОБЖ та креслення

Навчальний заклад

ЗШ №1

Місто\село, район, область

м. Червоноград Львівська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19-30 листопада 2012

Місце проведення тренінгу

НВК "СШ І-ІІ ступенів- колегіум" №3 м.Червоноград

Тренери

Караман Л.І.