Портфоліо Яшної Т.А. проекту з навчальної теми "Скарбниця народної мудрості"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Скарбниця народної мудрості

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література. Із народної мудрості (Загадки. Прислів’я та приказки) При вивченні теми суміжні предмети: Історія. Людина і світ. Музичне мистецтво. Образотворче мистецтво. Зарубіжна література. Іноземні мови. Природознавство. Фізична культура. Інформатика.

Вік учнів, клас

10 - 11 років, 5 клас

Стислий опис проекту

Цей проект розрахований на учнів 5 класу, проект покликаний розширити обрії життєвого досвіду, вчити поєднувати те, що створено давно, із сьогоденням, бачити зв'язок літератури з життям, знаходити вихід із нестандартних ситуацій, бути творчим, відвертим.

В ході проекту учні здійснять фольклорну експедицію та вивчатимуть український фольклор, а саме приказки, прислів’я, прикмети. Вони продовжать формування навичок роботи в бібліотеці, почнуть разом з батьками виробляти навички роботи в Інтернеті, ефективно шукати тексти та малюнки. Учні вчаться проводити опитування в он-лайн сервісах. Учні шукають інформацію, малюють малюнки, сканують матеріал, фотографують, відбирають малюнки в Інтернеті. Учні об’єднаються для роботи в малі групи. Учні презентують свої роботи на уроках української літератури.

А також учні навчаться бути толерантними, дотепними, володіти влучним словом, застосовувати знання у повсякденному житті, збагатять своє мовлення. Свої розробки учні оформляють у вигляді презентації, публікації.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання знання учнів буде здійснюватись за допомогою критеріїв, спостереження за їх роботою, оцінки створених ними кінцевих продуктів: презентацій, публікацій.

Перед початком роботи в проекті треба визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, використовуючи метод «мозкового штурму», «асоціативний кущ», роботу з таблицями ЗХД. Перед початком роботи в проекті учитель пропонує ознайомитись з презентацією про авторське право.

Впродовж усієї роботи над проектом учням ставляться настановчі запитання, які дозволяють з'ясувати глибину та рівень знань учнів з необхідної теми, їх розуміння суті проблеми дослідження, володіння учнями ключовими поняттями та термінами. Здійснюється оцінювання вхідного, а також вихідного он-лайн тестування. Також наявні такі форми оцінювання як самооцінювання [1] та і взаємооцінювання роботи учнів.

Вчитель здійснює спостереження груп за контрольним списком спостережень за навичками мислення. На основі отриманих даних проводиться оцінювання знань та умінь учнів та результати їх роботи. Також за допомогою форми для оцінювання презентації і публікації здійснюється оцінювання демонстрації презентації [2] публікації [3] захисті проекту.

Оцінювання може проводитись не лише вчителем, а і батьками або іншими учнями безпосередньо наприкінці роботи над проектом.

Учнівська презентація ходу та результатів проекту

Контрольний список [4]

Форма оцінювання спільної діяльності [5]

Діяльність учнів та вчителя

200 px 200 px

У ході проекту учні вивчатимуть український фольклор, а саме приказки, прислів’я, прикмети. Вони продовжать формування навичок спілкування, навичок роботи в бібліотеці, почнуть разом з батьками виробляти навички роботи в Інтернеті, ефективно шукати тексти та малюнки.

Учні вчаться проводити опитування в он-лайн сервісах. Учні шукають інформацію, малюють малюнки, сканують матеріал, фотографують, відбирають малюнки в Інтернеті. Учні об’єднуються в малі групи:

І тиждень.

Мотивація. Організація фольклорної експедиції. Опрацювання учнями буклету, який презентує та розкриває суть методу проектів. Проведення «мозкової атаки», створення «асоціативного куща». Повідомлення теми. Обговорення ключового, тематичних та змістовних запитань під час перегляду учительської презентації. Проведення вхідного он-лайн тестування. Здійснення досліджень, он-лайн тестування. Аналіз отриманих діаграм. визначення учителем навчальних потреб учнів.

ІІ тиждень.

Об'єднання учнів у групи (в рамках фольклорної експедиції):

І група опрацьовує теоретичний аспект проекту – означення, види, елементи малих фольклорних жанрів.

ІІ група розкриває питання історії малих фольклорних жанрів.

ІІІ група виконує практичну частину проекту через розв’язання проблемного питання.

ІV група досліджує питання застосування малих фольклорних жанрів і форм у мовленні сучасників.

Вибір керівника групи з дотриманням принципу комфортності. Забезпечення вільного вибору та диференціації на основі результатів тестування та проведених досліджень. Початок роботи над проектом. Знайомство учнів із ресурсами Інтернету, джерелами необхідної інформації. Пошук учнями необхідної інформації в Інтернеті. Відображення учнями проектної діяльності. Пошук інформації , дослідницька діяльність, створення презентацій [6]. публікацій [7] - 1 сторінка, [8] - 2 сторінка. Самостійна робота, індивідуально-групова робота. Підбір та розв’язання задач. Оформлення проекту. Відображення учнями проектної діяльності

ІІІ тиждень.

Захист проекту. Представлення продуктів, створених у ході виконання проекту. Оцінювання відповідно до графіку оцінювання учнями та вчителем.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Яшна Тетяна Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

"Українська мова та література", учитель української мови та літератури, заступник директора з навчально-виховної роботи

Навчальний заклад

середня загальноосвітня школа № 6 - загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

м.Новомосковськ, Новомосковський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

yaschnaya.tatyana2 на gmail

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16.03.15 - 28.03.15

Місце проведення тренінгу

СЗШ № 6 м. Новомосковська, Дніпропетровської області

Тренери

Мартинова Ольга Вікторівна