Портфоліо Ярошенко І.М. за темою "Вихована людина"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Я та інші.

Основний та другорядні навчальні предмети

Я у світі

Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту

Публикация Ярошенко Інна1.jpg Публикация Ярошенко Інна2.jpg

Ми вивчаюмо цікаввий предмет – «Я у світі». На мою думку він дуже важливий ля сучасних дітей. Особливо мені подобається тема «Я та інші». Тому і вирішила присвтити проект саме цієї темі.

Протягом проекту діти вивчають правила поведінки у громадських міцях: вулиці, театрі, музеї, транспорті.

Вивчають правила мовленевого етикету. Відвідають міську дитячу бібліотеку, музей.

Побувають на театральній виставі.

Результатом проекту буде презентація учнів, усний виступ.

План вивчення теми

Відкрити план

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів розпочинається із он-лайн тестування, де учням буде запропоновано оцінити свій рівень вихованості. Далі відбудеться заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання (що вони знають про риси характеру, виховання та самовиховання). Учні починають з обговорення ідей в області «Знаю». Пізніше, після демонстрації вчительської презентації, аналізу он-лайн відповедей та постанови проблеми (як не заважати іншім людям у громадських місцях), учні збирають питання, які вони хочуть вивчити, – «Хочу дізнатися».

Наприкінці проекту учні заповнюють останню колонку таблийі ЗХД – «Дізнався». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій (реальне та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів , їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та свої товаришів, методи їх поліпшення. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням.

Форми для оцінювання

Контрольний список мовлення

форма для дослідження

оцінювання презентації

оцінювання співробитництва

Діяльність учнів та вчителя

Протягом року ми здійснемо екскурсію до відвідаємо Свято-Троїцький собор та історико-краєзнавчий музей, з’їздемо на екскурсію до м. Дніпр, пройдемося вулицями рідного міста, відвідаємо міську дитячу бібліотеку.

Учитель проводить он-лайн тестування, в якому учням запропоновано оцініти власний рівень вихованості.

Спочатку створюємо творчу групу у складі:

• Фотографи - 2 учня (їх мета створення фотографій з відвідуваних міст, подборка зображень);

• Журналісти – 4 учня (творюють план презентації, пишуть для неї текст по темам: правила поведінки на вулиці, мовленевий етикет, поведінка у транспорті, поведінка у музеї, театрі);

• Комп’ютерщики – 2 учня( займаються оформленням презентації)

• Аналітики – займаються з разом з вчителем оналізом відповідей но-лайн тестування

Вчитель ознайомлює учнів із завданнями проекту під час показу своєї вступної презентації. Учні заповнюють першу колонку таблиці «ЗХД».

Pоздаються бланки для отримання дозволу батьків на публікації роботи учня в мережі Інтернет.

Разом з вчителем клас вирушає до міської дитячої бібліотеки для ознайомлення учнів з іхудожньою та периодичною літературою. Мета екскурсії – зацікавити учнів до своїх тем досліджень. Заповнюється учнями друга колонка таблиці «ЗХД». Вчитель ознайомлює учнів з критеріями оцінювання робіт, термінами їх виконання, графіком консультацій, рекомендованими джерелами і т. ін.

Групи працюють над своїми завданнями, а вчитель їм надає консультації, спілкується з ними по електронній пошті, надає інструкції та вказівки; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо.

Групи журналістів та фотографів передають зібрані матеріали комп’ютерщикам для створення презентації.

Учні представляють результати своєї діяльності у формі презентацій. Ккожна група журналістів розповідає про вивчені ними правила поведінки, супроводжуючи свою розповідь показом певної сторінки презентації.

Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД». Після цього вони проходять тестування з навчальної теми, а вчитель завершує процес підсумковим оцінюванням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ярошенко Інна Миколаївна

Фах, навчальний предмет

учитель початкових класів

Навчальний заклад

середня загальноосвітня школа № 18

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ, Дніпропетровської обл.

Контактні дані

jaroshenkoinna71@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12 - 24 червня 2017 року


Місце проведення тренінгу

середня загальноосвітня школа № 18

м. Новомосковська, Дніпропетровської обл.


Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Новомосковськ, КЗО "СЗШ № 18" 12-26 червня 2017 року

Тренери

Скуратовська Людмила Григорівна

Полякова Марія Вікторівна

Мартинова Ольга Вікторівна