Портфоліо Ярової Галини Василівни на тему "Світло полум'яних сердець"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Світло полум’яних сердець »

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література. Допоміжні предмети: музика, історія, образотворче мистецтво

Навчальна тема

Урок позакласного читання за романом О. Фадєєва «Молода гвардія»

Вік учнів, клас

10 клас, 15-16 років.

Стислий опис проекту

У цьому році виповнюється 70 років з дня створення найвідомішої молодіжної організації «Молода організація», яка зробила неоціненний внесок у боротьбу з фашистськими загарбниками під час Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років.Героїчний подвиг молоді шахтарського містечка Краснодон навічно обезсмертив їхні імена та показав усьому світові приклад беззавітної любові до своєї Батьківщини та рідної землі, незламної волі та одвічного прагнення до свободи, виконання синовнього боргу перед своїм народом. Тому вважаю, що визначне значення прикладу молодогвардійців для патріотичного виховання молоді гідне того, щоб роман був включений до програми обов’язкового вивчення у школах. Після уроку позакласного читання за твором Фадєєва « Молода гвардія» учням пропонується дослідити світ захоплень майбутніх молодогвардійців, виділити з великої історичної сторінки безсмертний подвиг « Молодої гвардії»і , поставивши себе на місце тих хоробрих юнаків і дівчат, які ціною свого життя захистили свою Батьківщину, дати відповідь собі на запитання: чи зміг би я ? Для роботи над даним проектом формуються групи за інтересами і кожна з них працює над обраним завданням. Учні мають не просто знайти інформацію, а дослідити, проаналізувати, вибрати головне та яскраво подати у вигляді кінцевого продукту. Знайомство з творчістю молодогвардійців стане поштовхом до роздумів про сенс життя і свого місця у ньому , сприятиме розвитку творчих здібностей учнів. Тому пропоную завдання дослідницького, пошукового, творчого характеру, які мають виявити особистісне ставлення учнів до літературного твору, до світу захоплень молодогвардійців.


Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Учні , працюючи над проектом, душею доторкнуться до великого змісту подвигу і зрозуміють, чому могутній фашизм, який поставив на коліна країни Європи, спіткнувся на нашій землі і був вщент розбитий. При створенні презентацій, публікацій та веб – сайту учасники проекту дослідять багатий, різноманітний світ захоплень молодогвардійців: вірші Олега Кошового й Івана Зємнухова, шкільні твори Уляни Громової, Анатолія Попова, Ангеліни Самошиної, газетні публікації Юрія Віценовського,Віктора Третьякевича, Івана Туркеніча, уривки із щоденників Лідії Андросової, Володимира Осьмухіна, Степана Сафонова та інш.; поглиблять та узагальнять свої знання з даної теми, навчаться відбирати необхідну інформацію,аналізувати її. Сучасні школярі по-своєму, по-новому, відкриють для себе подвиг юнаків та дівчат із невеличкого містечка Краснодона, мрії яких не збулися - крім однієї – бачити свою Батьківщину вільною від фашистів.


Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію , а також публікацію про метод проектів та пропонує, в залежності від визначених ним можливостей класу форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня Учні оцінюються: - Оцінювання роботи групи протягом 3-х тижнів: форма оцінювання групових завдань; презентацій, досліджень, самостійні роботи. - Оцінювання публікацій: створена форма для оцінювання публікації, що включає – зміст оформлення, мовне оформлення та організацію роботи в групі - Оцінювання мультимедійних презентацій: створена форма що включає зміст, створення слайдів, мовне оформлення.


Діяльність учнів та вчителя

При роботі над проектом учні отримують групові завдання, обговорюють їх, консультуються із учителем. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, узагальнюють його, планують свою роботу, адаптують знайдену інформацію для оформлення у вигляді презентації, публікації та на веб-сайті, створюють мультимедійну презентацію, публікацію


Буклет про проектну діяльність

Таблиця ЗХД

Презентація вчителя

Презентація учня

Презентація учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Галина Василівна Ярова

Фах, навчальний предмет

Учитель російської мови та світової літератури


Навчальний заклад

СЗШ І-ІІІ ст. №1

Місто\село, район, область

с. Городківка, Крижопільський р-н, Вінницька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.09 - 29.09.2012


Місце проведення тренінгу

СЗШ І-ІІІ ст. №1 с. Городківка

Тренери

Онуфрійчук Юрій Миколайович