Портфоліо Яриша Михайла Анатолійовича з теми " Його величність Дієприкметник"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Його величність Дієприкметник»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

7 клас .13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з теми «Дієприкметник»Метою цього проекту є засвоєння і закріплення знань з теми «Дієприкметник.Активні і пасивні дієприкметники». Школярі повинні набути навичок і умінь з даної теми.Учні об єднаються у групи за інтересами, кожній з яких дається індивідуальне завдання.Теоретики-дізнаються про дієприкметники , написання дієприкметників.Практики-добирають вправи з теми, складають словник термінів.Поети складають акровірші на визначену тему, розміщують їх в учнівській публікації.Учасники знаходять інформацію про дієприкметник.Добиратимуть вправи з теми «Дієслово.Дієприкметник.»Визначатимуть , як творяться активні і пасивні дієприкметники .Складатимуть акровірші на визначену тему та розміщують їх в учнівському блозі.Укладатимуть словничок термінів.Результати своєї роботи учні представляють у вигляді презентації та публікації. Наприкінці роботи буде організований відкритий урок із запрошенням адміністрації школи.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання,щоб допомогти дітям розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.Для оцінювання потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роблти над проектами використовують контрольний список для презентації, контрольний список для публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковуючи тенденції та здійснювати самооцінку свого просування в навчанні.Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів.Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена, Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки за презентацію[1] та публікацію[2].

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Спочатку вчитель ставить перед учнями ключове запитання: ому дієприкметники бувають активними і пасивними?Проводить з учнями мозковий штурм у малих групах /по 4-5 учнів/щоб поміркували. Наступний крок-ознайомлення учнів з учительською презентацією відкрити та публікацією відкрити, в якій представляється ключове запитання: Дієприкметник. Що це? Та оголошуються тематичні питання проекту:-Чому дієприкметник особлива форма дієслова? –Як творяться активні дієприкметники? – Як творяться пасивні дієприкметники? З допомогою учительської презентації проводиться мозковий штурм для вивчення вхідних знань, уявлень , переконань з питання: Яка різниця між активними і пасивними дієприкметниками?На наступному кроці учні об єднаються у групи. Далі з допомогою мозкового штурму таблиця ЗХД, але в групах учні працюють над питаннями: Як визначити активні і пасивні дієприкметники? Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації, яка розміщується в інтернеті і є доступною будь-кому і будь-де. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням / з огляду на зауваження унів/. Один тиждень роботи над проектом навальна тема починається із заповнення опитувальника. В ході виконання проекту учні об єднаються у групи. Кожна група виконує свою власну ділянку роботи. інструкціяІ група-«Теоретики»- дізнаються про дієприкметники, види дієприкметників, ІІ група- « Практики»- добирають вправи з теми « Дієприкметник. Активні і пасивні дієприкметники» ,складають словничок термінів. ІІІ група – «Поети»- складають акровірш на визначену тему вікі-статтю "Його величність Дієприкметник". Під час виконання поставлених задач учні здійснюють пошук ресурсів у мережі Інтернет, дотримуючись правових та етичних засад, аналізують електронні ресурси, користуються при підготовці навальних занять тільки перевіреною інформацією. Під час виконання дослідницьких завдань учні самостійно здійснюють самоспрямування у діяльності за допомогою розроблених вчителем підказок та нагадувань. Другий тиждень роботи над проектом усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого: І група «Теоретики» створюють публікацію, в якій подають теоретичний матеріал, ІІ група «Практики» добирають вправи на закріплення знань та доповнюють публікацію , ІІІ група «Поети» складають акровірші на визначену тему та створюють презентацію. Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань /або в разі хвороби учнів/. Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної групи на конференції.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Яриш Михайло Анатолійович

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Злинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 Маловисківського району Кіровоградської області

Місто\село, район, область

с.Злинка Маловисківського району Кіровоградської області

Контактні дані

0525836251

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією intel "Напвчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

13-31 січня 2014 року

Місце проведення тренінгу

КЗ "КІППО" ім.В.Сухомлинського

Тренери

Буртовий С.В. , Голодюк Л.С.