Портфоліо Яресько Лілії з теми "Здоровим бути здорово"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Здоровим бути здорово

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, інформатика, українське читання, природознавство, основи безпеки життєдіяльності

Вік учнів, клас

3 клас, 8 - 9 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з Основ здоров`я призначений для учнів 3 –го класу і виконується під час вивчення теми «Здоров`я і харчування». Виконуючи проект учні об`єднуються у групи для дослідження проблеми « Здорове харчування учнів». Вони здійснюють пошук інформації з різноманітних джерел, зокрема , інтернету . Аналізують, систематизують її,роблять свої висновки,які викладуть на учнівських презентаціях та на вікі.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Проведення обговорення та опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Учні використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Щоб перевірити, як учні працюють у комаеді вчитель може використати самооцінювання прикладу учнівської роботи . Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Щоб об'єктивно оцінити роботу учнів учитель використовує асоціативний кущ та 3-Х-Д таблицю. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Попросіть учнів використати форму оцінювання презентації та зворотний зв'язок однокласників для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проекту. Учитель проводить перевірку знань учнів за допомогою он-лайн опитувальника.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту учитель демонструє дітям стартову презентацію Здоров’я - найбільше багатство людини. Учні визначають можливі шляхи розв’язання проблеми. Учні об’єднуються самостійно у групи за інтересами. Перша група досліджуватиме питання: Які відомі традиції національних кухонь ? По закінченню проекту складає власний блог Їжа і здоров'я на якому викладають послідовність своєї пошукової роботи. Друга група відповідатиме на запитання: Чим особлива і корисна їжа української кухні? Результатом роботи цієї групи буде написання вікі-статті. Третя група спробує довести, Як впливає їжа на здоров`я людини? Група по цьому питанню готує презентацію Здоровими зростаємо. В ході виконання роботи над проектом учні користуються довідковою літературою та інтернет-ресурсами. Наприкінці проекту учні аналізують результати своїх досліджень, використовуючи форми з критеріями оцінювання і роблять висновки зі своїх тематичних питань. Презентація результатів досліджень відбувається на узагальнюючому уроці з теми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лілія Яресько

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області

Місто\село, район, область

село Боромля, Тростянецький район, Сумська область

Контактні дані

yareskoliliya@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05-11.08.2013

Місце проведення тренінгу

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна