Портфоліо Янкової Р.О.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Сучасна демографічна ситуація в Україні

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія : формування в учнів вмінь і навичок роботи зі статистичним матеріалом; визначати чинники, що впливають на природний рух населення і міграції; розвивати практичні навички побудови діаграм на основі статистичних даних, систематизувати вивчений матеріал у вигляді таблиці; розвиток в учнів умінь і навичок формулювати висновки на основі вивченого матеріалу і статистичних даних про демографічну ситуацію в Україні. Комп’ютерні технології формування в учнів умінь і навичок ефективного використання сучасних комп'ютерно-інформаційних технологій у своїй діяльності; розвиток в учнів уміння самостійно опановувати та раціонально використовувати програмні засоби різного призначення, цілеспрямовано шукати й систематизувати інформацію, використовувати електронні засоби обміну даними; формування в учнів уміння застосовувати інформаційно-комунікаційні технології з метою ефективного розв’язання різноманітних завдань щодо отримання, обробки, збереження, подання інформації.
Мова та література. Формування вмінь робити нотатки при перегляді значних за обсягом текстів для пошуку необхідної інформації, писати публікації, додержуючись правил стилістики, орфографії та пунктуації; розвиток зв’язного мовлення, вміння чітко висловлювати свою думку, аргументувати її.
Математика: формування вмінь проводити математичні розрахунки, обчислювати природний приріст населення. будувати стовпчикові та кругові діаграми на основі статистичних даних.

Вік учнів, клас

14 років, 9 клас

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 9 класів. Головна мета проекту : сформувати в учнів уявлення про чинники, що впливають на природний рух населення і міграції; розвинути їх пізнавальний інтерес.; виховувати свідомого громадянина України, відповідального за свою країну. В процесі роботи над проектом учні будуть знайомитися з демографічною ситуацією, аналізувати, співставляти статистичні дані, формувати вміння і навички роботи зі статистичним матеріалом, картами; складати діаграми. В ході проекту учні вивчатимуть матеріали з соціальної географії України, ознайомляться з ознаками сучасної демографічної ситуації в Україні, усвідомлять основні етапи роботи над проектом. Учні навчаться працювати в парах, розподіляти обов’язки, цінувати працю товаришів і формувати колективну думку. Вони продовжать формування навичок роботи в бібліотеці та пошуку інформації в Інтернеті. Навчаться писати та отримувати електронні повідомлення, оволодіють етикетом електронного листування. Навчаться підбирати палітру кольорів, здобудуть навички оформлення написів та вставки фото і малюнків в електронні документи. Створюючи презентації та публікації, учні навчаться чітко, лаконічно за допомогою схем, діаграм, ілюстрацій і фактів доносити свої ідеї та аргументувати їх.

План вивчення теми

Дозвіл батьків
План реалізації
План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком роботи над проектом провела "Мозкову атаку" з подальшим обговоренням. Провела інтернет-опитування"Сучасна демографічна ситуація в Україні". Для оцінки навчальних потреб учнів створила таблицю З-Х-Д


Оцінювання презентації, Оцінювання публікації Для підсумкового оцінювання знань учнів розробила тести

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність учнів: Ознайомившись із метою та завданнями проекту, учні діляться на групи по два(сильніший, слабший) і виробляють стратегію своєї подальшої роботи в парах і групах Учні разом з батьками шукають інформацію в Інтернеті, в книгах, енциклопедіях, журналах. Вони досліджують і аналізують статистичні дані,карти атласу, підбирають малюнки, сканують, оптимізують їх для подальшого використання в оформленні комп’ютерних документів. Навчаються працювати в Power Point, створюють мультимедійну презентацію. Вони демонструють її учням класу. Вчаться працювати в Publisher, де створюють газету Стор 1, Стор 2.. Вчаться спілкуватися через Інтернет, надсилати та отримувати повідомлення. Учні зможуть використовувати матеріали проекту у наступних класах, в позаурочній діяльності.
Щоб допомогти учням реалізувати свої можливості вчителем було створено ряд документів, а саме:
Інструкція по роботі з контурною картою
Публікацію про метод проектів
Вступну презентацію

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Янкова Раїса Олексіївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії та біології

Навчальний заклад

Мислятинська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

с. Мислятин Ізяславського Р-н Хмельницької обл.

Контактні дані

0385232510

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.11.2014-07.11.2014

Місце проведення тренінгу

Мислятинська ЗОШ

Тренери

Довбиш О.Д.