Портфоліо Яковенко Олександри по проекту "Системи лінійних рівнянь з двома змінними"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Системи лінійних рівнянь з двома змінними

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика

Вік учнів, клас

12 - 13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Тема «Системи лінійних рівнянь з двома змінними» вивчається учнями на уроках алгебри в 7 класі.

Учні об’єднані в 3 групи за вивченням методів розв’язування систем рівнянь з двома змінними (метод додавання, метод підстановки, графічний метод розв’язання).

Кожна з груп повинна:

1. Надати стислий опис даного методу розв’язання.

2. Знайти історичні відомості.

3. Підібрати задачу фізичного (хімічного) змісту, яка ілюструє даний метод розв’язання систем рівнянь.

4. Вести блог, зі своїми враженнями та думками з питань вивчення теми.

5. Створити презентацію за даною інформацією.

6. Створити опорний конспект для даного методу.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про системи лінійних рівнянь, ідбувається при заповненні ними Таблиця З-Х-Д, а також організаційної діаграми.

З метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного та навчального дослідження їм надається контрольний список для оцінювання самоспрямування у навчанні, контрольний список для рефлексії виконання проекту.

Учням, які займаються збором інформації, пропонується заповнити контрольний список для роботи з інформаційними джерелами для досліджень та контрольний список для оцінки веб сайтів, контрольний список для інформаційного бюлетню.

Ці ж форми використовуються вчителем для виставлення оцінки кінцевих презентацій. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання завдань.

Для правильної та ефективної роботи з ІКТ вчитель надає учням змогу ознайомитися з інструкцією.

Під час заповнення свого блогу, який ведуть обдаровані учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання.

Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

Після закінчення проекту учням пропонується для заповнення форма оцінювання звіту дослідницької роботи та таблиця «ЗХД», яка порівнюється з початковою.

Проводиться також взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним відповідно до контрольного списку вкладу в групову роботу.

Діяльність учнів та вчителя

1. При перегляді ознайомлювальної презентації вчителя учні розуміють проблемну задачу «Чи можна за допомогою лінійних функцій зрозуміти навколишній світ? , використовуючи базові математичні знання та інформаційно-комунікаційні технології.

2. Заповнюють організаційну діаграму, таблицю ЗХД, контрольний список самоспрямування у навчанні. Вчитель проводить фасилітацію за допомогою презентації.

3. Учні відповідають на запитання опитувальника, запропонованого вчителем.

4. Вчитель об’єднує учнів у групи:

- 1) група буде відповідати за збір та оцінку інформації з вивчення методу підстановки для розв’язування системи лінійних рівнянь з двома змінними;

- 2) група буде відповідати за збір та оцінку інформації з вивчення методу додавання для розв’язування системи лінійних рівнянь з двома змінними;

- 3) група буде відповідати за збір та оцінку інформації з вивчення графічного методу для розв’язування системи лінійних рівнянь з двома змінними;;

5. Для учнів, які мають проблеми у навчанні, вчитель надає шаблон для спільної презентації групи.

6. В процесі пошуку відповіді на ключове питання звертаються по допомогу до учнів старших класів, до бібліотекаря, до батьків.

7. Учні та вчитель обмінюються адресами електронної пошти, логінами Skype та домовляються, коли будуть виходити в чат.

8. Учні отримують завдання знайти інформацію про задачі, в яких використовуються системи лінійних рівнянь з двома змінними, скласти список посилань.

9. Учням, які займаються збором інформації, пропонується заповнити контрольний список для роботи з інформаційними джерелами для досліджень та контрольний список для оцінки веб сайтів.

10. Учитель пропонує оцінити знайдені сайти.

11. Учням пропонується скласти остаточний список використаних джерел.

10. Відповідають на змістові, тематичні запитання та намагаються відповісти на ключове.

12. Захист частин проекту групами учнів: презентація, публікація, фасилітація, список використанних джерел.

13. Відповідно до плану впровадження проекту на кожному етапі вчитель надає учням необхідні інструкції, наприклад, інструкцію з правил організації та проведення мозкового штурму .

14. Вчитель проводить з учнями мозковий штурм з розв’язування проблемної логічної задачі, використовуючи метод підстановки.

15. Учитель проводить кінцеве оцінювання.

16. Перед початком роботи з Інтернет ресурсами вчитель може надати батькам учнів: 1) батьків на використання учнями Інтернету, 2) дозвіл на відкриття поштової силки, 3) збереження конфеденційності учня

Наприкінці проекту (кінцевим результатом) буде осмислена доцільність застосування навчальніх умінь та навичок з лінійної функції у практичній життєдіяльності сьогодення в умовах інформатизації суспільства та відповідь на ключове питання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександра Яковенко

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики, математика

Навчальний заклад

Харківська гімназія № 178 "Освіта" Харківської міської ради Харківської області

Місто\село, район, область

м. Харків, Комінтернівський район, Харківська область

Контактні дані

zzeltorotic на gmail.com

Відомості про тренінг

Intel "Навчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

10.06.2013 - 14.06.2013

Місце проведення тренінгу

Харківська гімназія № 83 Харківської міської ради Харківської області

Тренери

Комір Денис Євгенійович