Портфоліо Якименко Ю.А. за темою "Скарби України"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Скарби України

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я у світі

Вік учнів, клас

3 клас, 8-9 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

  • Метою проекту є вивчення історичних скарбів України.
  • Виховувати любов до своєї Батьківщини.
  • Розвивати інтерес до пізнання нового.
  • Вчити прцювати в групах , досліджувати.
  • Уміти користуватися електронними засобами для збору інформації.

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис та інструменти)

Оцінювання роботи учнів розпочинається із он-лайн тестування, де учням буде запропоновано оцінити свою обізнаність у запропонованій темі та розуміння учнями поняття “ Історичні скарби України” Далі відбудеться заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання (що вони знають про риси характеру, свою країну та культурні і архітектурні пам’ятники свого краю.). Учні починають з обговорення ідей в області «Знаю». Пізніше, після демонстрації вчительської презентації, аналізу он-лайн відповедей та постанови проблеми (що є справжнім скарбом держави і народу ), учні збирають питання, які вони хочуть вивчити, – «Хочу дізнатися».

Наприкінці проекту учні заповнюють останню колонку таблийі ЗХД – «Дізнався». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій (реальне та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів , їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та свої товаришів, методи їх поліпшення. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням.

Форма оцінювання презентації

Форма оцінювання: співробітництво. Початкова школа

Форма оцінювання усної презентації

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Протягом року ми підемо на екскурсію та відвідаємо Свято-Троїцький собор,Монастир та історико-краєзнавчий музей, з’їздимо на екскурсію до м. Дніпр, пройдемося вулицями рідного міста.

Спочатку створюємо творчу групу у складі:

• Фотографи - 2 учня (їх мета створення фотографій з відвідуваних міст, подборка зображень);

• Журналісти – 4 учня (творюють план презентації, пишуть для неї текст по темам: правила поведінки на вулиці, мовленевий етикет, поведінка у транспорті, поведінка у музеї, театрі);

• Комп’ютерщики – 2 учня( займаються оформленням презентації)

• Аналітики – займаються з разом з вчителем оналізом відповідей но-лайн тестування

Вчитель ознайомлює учнів із завданнями проекту під час показу своєї вступної презентації. Учні заповнюють першу колонку таблиці «ЗХД».

Разом з вчителем клас вирушає до міської дитячої бібліотеки для ознайомлення учнів з іхудожньою та периодичною літературою.

Мета екскурсії – зацікавити учнів до своїх тем досліджень. Заповнюється учнями друга колонка таблиці «ЗХД». Вчитель ознайомлює учнів з критеріями оцінювання робіт, термінами їх виконання, графіком консультацій, рекомендованими джерелами і т. ін.

Групи працюють над своїми завданнями, а вчитель їм надає консультації, спілкується з ними по електронній пошті, надає інструкції та вказівки; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо.

Групи журналістів та фотографів передають зібрані матеріали комп’ютерщикам для створення презентації. Учні представляють результати своєї діяльності у формі презентацій. Ккожна група журналістів розповідає про вивчені ними правила поведінки, супроводжуючи свою розповідь показом певної сторінки презентації. Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД». Після цього вони проходять тестування з навчальної теми, а вчитель завершує процес підсумковим оцінюванням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юлія Якименко

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів.

Навчальний заклад

Загальноосвітній заклад середньої освіти № 18

Місто\село, район, область

М. Новомосковськ Дніпропетровської області

Контактні дані

0687272095

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

04-16 грудня 17 року

Місце проведення тренінгу

ЗЗСО №18

Тренери

Скуратовська Людмила Григорівна