Портфоліо Ющенко Олени Валентинівни для учнів 4 класу, тема проекту Вивчення теми Речення

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вивчення теми Речення

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська мова

Вік учнів, клас

4 клас

Стислий опис проекту

Протягом цього проекту учні 4 класу вивчають тему «Речення», де вони будуть виконувати нові форми роботи, користуватися ІКТ. Робота в проекті передбачає виконання творчих завдань групами, де діти самостійно добиратимуть приклади і завдання для розуміння і усвідомлення матеріалу. Вони складатимуть слайди-таблиці, які потім об’єднають у єдину презентацію.Обдаровані учні зроблять дослідження-аналіз деяких підручників 4 класу щодо використання авторами різних видів речень при написання посібників.

План

план проекту

план впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Важливою метою шкільного оцінювання на сьогодні є поліпшення навчання та інформування про хід навчання учнів. Оцінювання не є одноразовою подією, а скоріше безперервним процесом упродовж виконаннями учнями проекту. Упродовж навчання за методом проектів вчителі постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання збирають інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються. На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань і умінь учнів, які вони отримали в попередніх класах. Для цього проводиться опитування і анкетування учнів. Далі проводиться Обговорення основних запитань, використовується «Асоціативний кущ» та робота з таблицями [1]ЗХД. Впродовж роботи над проектом проводяться консультації, анкетування, Самостійна робота з Формами оцінювання (само- та взаємо оцінювання) виконання завдань. Наприкінці роботи над проектом відбувається демонстрація (захист проекту), презентація, опитування, робота з таблицями «ЗХД»(завершення). Оцінка за проект пропорційна внеску кожного учня та загального виконання проекту. Оцінюються учнівські роботи: твір на тему «Осінь», асоціативний кущ, таблиця – слайд із інформацією та завданням.

Діяльність учнів та вчителя

Відтворюють знання з теми «Речення», отримані в попередніх классах; шукають нову інформацію в літературних джерелах, в інтернет мережах; виконують отримані завдання, обговорюють їх в группах, формулюють поточні питання, при потребі звертаються до вчителя або консультантів; обговорюють результати в группах, між группами, аналізують результат рорботи кожної із групп; створюють презентацію.

Вчитель ставить перед учнями чіткі цілі, мету проекту, формулює ключове питання Презентація; допомагає поділити класс на групи; мотивує діяльністьучнів; чітко обговорює етапи роботи і визначає мету роботи кожного виду діяльності учнів; корегує діяльність кожної групи на всіх етапах роботи; визначає форму проекту,форму презнтації; консультує учнів в процесі роботи; проводить формуюче оцінювання.

Відомості про автора

Олена Ющенко

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів, українська мова

Навчальний заклад

спеціалізована школа № 14

Місто\село, район, область

місто Київ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10.06.2013 - 15.06. 2013

Місце проведення тренінгу

Ліцей № 157, місто Київ

Тренери

Дармограй Вероніка Анатоліївна, Васяніна Олена Анатоліївна