Портфоліо Юхимчук О.С."Деривина як конструкційний матеріал"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Деревина та її значення в житті людини!!!'

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Дана тема вивчається на трудовому навчанні у 7 класі в Розділі «Основи вивчення матеріалів та способів їх обробки ». В навчальній програмі вона звучить таким чином «Деревина як конструкційний матеріал: породи деревини , властивості , вади деревини, пиломатеріали». Дана тема стосується таких предметів як географія – породи деревини, хімії – властивості деревини.

Навчальні цілі

Робота в проекті допомагає учням:

• Розвивати комунікативні навички, навички співробітництва для роботи в малих групах.

• Вдосконалювати навички аналізувати та синтезувати отриману інформацію для вирішення проблеми інтернетзалежності.

• Використання міжособистісних навичок та навичок вирішення проблем для впливу на інших та ведення їх до мети.

• Формувати навички проведення соціологічного опитування, проведення досліджень інтернет-ресурсів

• В учнів формуються навички пошуку інформації, перевірки її на достовірність за допомогою форм оцінювання веб-сайтів.

• Вчитися ефективно комунікувати з офіційними особами, планувати свою діяльність, робити обґрунтований вибір, користуватися формами оцінювання, порівнюють свою роботу з критеріями

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Під виконання даного проекту, з учнями 7 класу, під час вивчення теми «Деревина як конструкційний матеріал: породи деревини , властивості , вади деревини, пиломатеріали». Я повів опитування серед учнів дізнався їх знання з даної теми. Працюючи над проектом, учні закріплюють знання з теми«Деревина як конструкційний матеріал: породи деревини , властивості , вади деревини, пиломатеріали»вчаться раціонально використовувати комп'ютерні засоби при розв'язуванні задач, пов'язаних з опрацюванням інформації, її пошуком,систематизацією, зберіганням, поданням, передаванням. Кожна мала група учнів обирає тему, що представляє для них інтерес (проводять опитування однолітків, формують рейтинг соцмереж, досліджує правила якої соціальної мережі найбільше захищають користувача). Учні збирають статистичну інформацію щодо обраної теми протягом певного періоду часу. Результат своїх досліджень учні представляють певній цільовій аудиторії, яка зацікавлена в їх обраній темі.

Повний План вивчення теми

План проекту[[1]]


План впровадження [[2]]

Опис оцінювання

Під час вивчення даної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початковому етапі я використав метод попереднього оцінювання. Я провів опитування за допомогою організаційної діаграми. Для цього я провів анкетування за допомогою «ЗДХ» таблиці якого дізнався, їх знання в даній темі, а також те що вони хочуть дізнатися. Я створив опитувальник з даної теми за допомогою за допомогою архіву документів в гул. Я створив форм самооцінювання учнівського блогу також форму оцінювання для вчителя. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів . Мною був створений документ для фасилітації. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми оцінювання використовуються всередині проекту. Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція, де учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Оцінка отриманих портфоліо проектів та продукту проектної діяльності. По закінченню проекту проводиться конференція-презентація проектів учнів, взаємооцінювання та рефлексія.

Діяльність учнів та вчителя

Я створив презентацію та публікацію по даній темі. Учні знайомляться з темою проекту переглядаючи презентацію вчителя, в ході презентації заповнюють форми для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів . За допомогою результатів оцінювання формулюють питання, що цікавлять учнів, повідомляються проблемні питання проекту. З презентації вчителя учні отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. Учні діляться на 2 групи за методом випадковості.

1 група працює над питаннями: «Деревина як, матеріал для будівництва!!» та «Ліс легені землі?» Учні проводять дослідження за допомого:

• анкетування учнів старших класів на тему «Деревина в будівництві»

• пошуку в Інетрнеті статистичних даних по даній темі.[[3]]

• Роблять висновки

2 група досліджує питання «Ліс легені землі»

• Учні вивчають збирають дані по даній темі.

• Роблять висновки

Учні отримують контрольні списки до своїх продуктів проектної діяльності. Оцінюють знайдену в Інтернеті та отриману в результаті анкетування інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності. Виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми. Заповнюють форми для само оцінювання та взаємооцінювання.

Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності – блог. Кожна група презентує свою роботу на підсумковій конференції, роблячи презентацію для класу. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів, рівень розвитку навичків мислення ви сокого рівня.

Мої закладки

Учительська презентація

Опитувальник "Про що думає ліс"

Таблиця для оцінювання блогу

Документ фасилітації

ЗДХ таблиця

Організаційна діаграма

Публікація вчителя

Бланк для опитування учнів

Форма для самооцінки учнівського блогу

Посилання на використані джерела

Презентація для захисту

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юхимчук Олеканлр Сергійович

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Волинський Інститут Післядипломної Педагогічної Освіти

Місто\село, район, область

Волинська область, Ратнівський район, с. Сільце

Контактні дані

тел. моб 097-612-97-04

Sahca1987@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.09.12- 14.09.12

Місце проведення тренінгу

ВІППО

Тренери

Остапчук Лариса Романівна