Портфоліо Юлії Лазаренко

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

[

Назва навчальної теми

Таємниці перетворення слова

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, музика

Вік учнів, клас

10-ий клас, 15-16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальним проектом займатимуться учні десятих класів на уроках позакласного читання. Школярі будуть збирати інформацію про зв’язки Осипа Маковея з зарубіжними письменниками, дізнаються чиї твори він перекладав. З’ясують за яким принципом Маковей добирав твори для перекладів. Досліджуватимуть, яким чином вони впливали на творчість галицького письменника. Учні спробують себе у ролі журналістів, біографів, літературознавців. Продуктом діяльності учнів в проекті буде сценарій літературного салону для громадськості міста, приуроченого 170-ій річниці з дня народження Осипа Маковея.

План вивчення теми (вставити файл)

Десятикласники мають представити сценарій літературного салону, приуроченого 170-ій річниці з дня народження Осипа Маковея.

Для цього вони

• -вдосконалюватимуть навички створення презентацій;

• -розвиватимуть вміння працювати в группах;

• -формуватимуть навички стисло та чітко представляти результати досліджень про різні аспекти діяльності письменника,

• -навчаться не тільки висловлювати власу позицію щодо актуальоісті творів Осипа Маковея, а й переконувати у цьому інших;

• -створюючи блог «Яворівські теревені», де помістять публікації від імені літературних героїв Маковея, які потрапили в сучасний світ, навчаться здійсненню вибору та прийняттю комплексних рішень

- беручи інтерв’ю, навчаться ефективно формулювати думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання  ;

• -здійснюватимуть пошук джерел перекладацької діяльності Маковея в Інтернеті, будуть формувати навички з’ясування способів інтерпретації інформації різними особами, включення або відсутність різних оцінок та точок зору, усвідомлення залежності медіа-повідомлень від ціннісних норм та точок зору та розуміння того, як медіа можуть впливати на думки та поведінку;

• -будуть вчитися критично оцінювати веб-ресурси;

- вдосконалять свої вміння писати есе;

- на основі матеріалів, зібраних 1-3 групами, пишуть сценарій літературного салону.

Під час роботи над проектом школярі будуть • формувати вміння працювати в групах, • перевтілюватися в літературних героїв, • адаптуватися до різних життєвих ситуацій.

Основними цілями та очікуваними результатами проекту є: • формування в учнів стійких навичок мислення високого рівня, • ефективного використання засобів електронних комунікацій, • вміння переконливо, аргументовано висловлювати свої міркування, • ілюструвати власні ідеї, • робити висновки.

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання буде проводитися впродовж всієї роботи над проектом, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів. На початку роботи для оцінювання обираю «мозковий щтурм». Учні заповнять таблицю ЗХД, виконають вправу «асоціативний кущ». Під час реалізації проекту здійснюватимуться індивідуальні та групові консультації. Для самооцінки контролю і самоконтролю своїх знань учням пропонується опитувальник. Діти будуть вести журнал спостережень, вміщувати на блозі опис власної діяльності. На основі спостережень за діяльністю учнів та продукту їхньої праці учитель щотижня проводить оцінювання, а також моніторинг успіхів дітей.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту вчитель проводить роботу щодо аргументації доцільності даного проекту. Знайомить батьків із завданнями, які будуть стояти перед учнями з допомогою буклета1, буклета2, отримує дозволи від батьків для участі в проекті.

1. Знайомство з учительською презентацією,. За круглим столом учні разом з учителем обговорять Ключове, Тематичні та Змістові питання; переглянуту напередодні презентацію вчителя.

2. Учні знайомляться з життєвим і творчим шляхом Осипа Маковея.

3. Відвідують Музей-садибу митця.

4. Заповнюють картки «ЗХД», проходять тестування.

5. Формулюють гіпотезу, яким чином зарубіжні письменники впливали на творчість галицького письменника, створюють діаграму Вена. З допомогою форми оцінювання вміння аргументувати намагаються навчитися правильно ставити питання та наводити докази.

6. Діти об’єднуються в групи за вподобаннями, придумують їм назви та планують роботу над дослідженням. Дітям, які мають проблеми у навчанні, вчитель пропонує фасилітаторську презентацію

1 група – «бібліографи» - аналізують вплив традицій та звичаїв Галичини на творчість Маковея, готують презентацію про його життя, повідомлення про різні аспекти діяльності письменника, актуальність його творів. Створюють блог «Яворівські теревені», де поміщають публікації від імені літературних героїв Маковея, які потрапили в сучасний світ.

2 група – «журналісти» - відшукують матеріал про музей, який створений на честь Маковея, створюють опитувальник, розміщують його на блозі. оцінюють обізнаність учнів у творчості письменника Результати своєї роботи учні представлять на сторінках блогу

3 група – «літературознавці» - досліджує перекладацьку діяльність Осипа Маковея: здійснюють пошук джерел перекладу, пишуть есе, які поміщають в публікаціях блога.

4 група – «сценаристи» - на основі матеріалів, зібраних 1-3 групами, пишуть сценарій літературного салону.

Оцінювання здійснюється впродовж роботи над проектом, для встановлення рівня обізнаності учнів з даної теми.

Учні опрацьовують критерії оцінювання, знайомляться з поняттями авторського права і плагіату.

Інформацію, яка необхідна учням для дослідження, вони шукають в Інтернеті.

Учасники проекту презентують свої роботи спершу перед учнями та вчителями школи, а потім – перед громадськістю .

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лазаренко Юлія Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Українська мова і література, світова література, англійська мова

Навчальний заклад

КЗ "Новопільський НВК"

Місто\село, район, область

с. Новопілля, Криворізький район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.12.2013 - 21.12.2013 р.

Місце проведення тренінгу

с.Новопілля,КЗ "Новопільський НВК"

Тренери

Денисенко Оксана Анатоліївна

]