Портфоліо Щербини Олени Віталіївни з теми "Епоха "застою": штрихи до портрету"
Зміст
Назва навчальної теми (творча назва)
Епоха «застою»: штрихи до портрету
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Проект реалізується на уроках історії України та інтегрується із всесвітньою історією, українською мовою та літературою, з предметами художньо-естетичного циклу, інформатикою
Навчальна тема (як записано в програмі)
Україна у період загострення кризи радянської системи (середина 60-х-початок 80-х рр..)
Вік учнів, клас
11 клас, 16-17 років.
Стислий опис проекту
Навчальний проект з історії України призначений для учнів 11 класу. Проект виконується у рамках вивчення теми» Україна в умовах загострення кризи радянської системи (середина 60-х-початок 80-х р )». Під час проектної діяльності учні будуть аналізувати інформацію з різних джерел щодо епохи «застою», давати їй оцінку. Продуктами діяльності учнів у проекті стануть:учнівська презентація «Особливості розвитку міста Дружби в 1964-1985рр.», створення опитувальника та узагальнення результатів опитування, учнівська вікі-стаття).
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Учні навчаться:планувати свою роботу, знаходити та аналізувати інформацію з різних джерел, робити висновки;удосконалювати навички роботи на комп’ютері,удосконалювати навички пошуку інформації в Інтернеті та інших джерелах;використовувати свої знання і вміння для аналізу інформації з інших предметів;використовуючи програму PowerPoint, створювати презентацію;створювати учнівську вікі-статтю
Опис оцінювання
Оцінювання навчальної діяльності буде здійснюватись шляхом впровадження формуючого оцінювання.На початку вивчення теми буде визначено обсяг навчальних потреб учнів за схемою «ЗХД». Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про епоху «застою»» і «Що я хочу дізнатися про епоху «застою»», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Наприкінц Впродовж виконання проектної діяльності буде здійснюватися моніторинг процесу,учитель використає такі інструменти, як зустрічі та консультації з учнями,контрольний список для учнівської презентації. По завершенню проекту учні створюють вікі-статтю, яка буде оцінена шляхом заповнення текстової форми оцінювання вікі-статті. Пізавершення роботи над проектом буде зроблена підсумкова оцінка роботи, що базується на доказі розуміння матеріалу та міцності отриманих умінь. Як інструменти оцінювання будуть задіяні:опитування за схемою «ЗХД»;Т-діаграма,у якій учні висвітлять своє бачення Ключового питання. Окремій оцінці підлягатимуть учнівська презентація та вікі-стаття(за контрольними списками для презентації та вікі-статті).До оцінки цих компонентів будуть залучені учні.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Створити мотиваційну учительську презентацію та публікація для батьків для того, щоб мотивувати навчальну діяльність учнів та показати батькам актуальність проектної діяльності.Учні об'єднуються у 5 малих груп по 4 особи,планують свою діяльність, визначають дослідницькі завдання. Розподіляються обов’язки учнів всередині кожної групи. Учні групи «Соціологи» створюють Опитувальник,у якому пропонують респондентам дати оцінку епохи »застою» та оцінку політичного лідера СРСР Л.Брежнєва. За результатами опитування учні готують узагальнюючу довідку, з якою виступають на учнівській конференції. Учні групи Дослідники »плюс», користуючись Інтернетом та друкованими джерелами, підбирають аргументи,які стверджують тезу,що доба «застою» була золотим віком в історії СРСР.Обидві групи сторюють спільну Т-діаграму, яка включає в себе відповідь на Ключове питання теми. Учні групи «Дослідники «мінус»-аргументи, які стверджують тезу,що період «застою»- це період системної кризи в СРСР. Учні групи «Краєзнавці», використовуючи форму оцінювання учнівських презентацій, Інтернет-ресурси та матеріали шкільного музею,створюють презентацію «Доба «застою» та місто Дружба» та вікі-статтю «Досягнення в соціальній сфері» (wiki-стаття "Досягнення в соціальній сфері") у якій відображують становище соціальної сфери м.Дружби. Учні групи «Журналісти», готують спеціальний випускають шкільної газети,у якому висвітлюють результати дослідження попередніх груп.По закінченню проекту проводиться учнівська конференція «Епоха «застою» в СРСР: «золота доба» чи період системної кризи в СРСР?», у ході якої кожна група презентує результати своєї роботи над проектом та відповідає на запитання однокласників.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Щербина Олена Віталіївна
Фах, навчальний предмет
Історія
Навчальний заклад
Дружбівський НВК:ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ
Місто\село, район, область
м.Дружба Ямпільський р-н Сумська обл.
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
27.02-02.032012; 23.04-27.04
Місце провведення тренінгу
Сумський ОІППО
Тренери
НіколаєнкоС.П., ГерасименкоН.В.