Портфоліо Щелованової Тетяни Олегівни з теми "Кого слід остерігатися в природі?"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Кого слід остерігатися в природі?"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основи здоров'я
Вік учнів, клас
7-8 років, 1 загальноосвітній клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект , який ми будемо створювати , буде здійснений спільно всім класом, тобто він розроблятиметься колективно. Але для кращого виконання проекту ми створимо кілька підгруп, кожна з яких працюватиме за власною підтемою. 1 –група: «Обережно: гриби!», 2 – група : «Небезпечні тварини», 3 – група : «Отруйні комахи», 4 – група: «Небезпечні явища природи». Таким чином, кожен учень чи учениця матимуть можливість зробити важливий внесок у загальну працю. Даний проект розрахований на початкову школу.
Навчальний проект розглядає людину та навколишній світ . У ході самостійного дослідження , учні з'ясують , які тварини, комахи, жуки та рослини мажуть завдати шкоди їхньому здоров’ю. Проект розкриває і розширює зміст основних понять курсу навколишнього світу з питань : людина і тварини, людина і рослинний світ. Саме в молодшому віці важливо сформувати у дітей правильне уявлення про отруйні рослини, небезпечних тварин , сприяти розумінню того , що потрібно бережливо ставитися до свого здоров’я. Крім цього , проект націлений на розвиток творчих здібностей у дітей при виконанні проектів з елементами науково - дослідницької діяльності. Проект реалізується в рамках курсу "Навколишній світ" . В цілому проект спрямований на розвиток в учнів особисту відповідальність за своє життя.
Пропонований навчальний проект спрямований на розвиток наступних якостей 21-го століття:
• Комунікативні вміння - здатність до створення умов для ефективної усній, письмовій , мультимедійної і мережевої комунікації в різних формах і контекстах , управління нею та розуміння її .
• Творчість і допитливість - здатність до саморозвитку , застосуванню нових ідей і доведення їх до інших людей.
• Уміння працювати з інформацією і медіа засобами - вміння знаходити , аналізувати , управляти , інтегрувати , оцінювати і створювати інформацію в різних формах і різними способами.
• Міжособистісна взаємодія і співпраця - здатність працювати в команді , бути лідером ; приймати на себе різні ролі та обов'язки; продуктивно працювати в колективі ; вміння співпереживати ; поважати різні думки .
• Уміння ставити і вирішувати проблеми - здатність виявляти , аналізувати та вирішувати проблеми.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Перед початком проекту учитель використовує ЗХД-таблицю та опитувальник для з’ясування навчальних потреб учнів. Протягом роботи над проектом для відслідкування прогресу у навчанні та оцінювання рівня мислення учнів вчитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності: критерії оцінювання учнівської публікації, критерії оцінювання учнівської презентації , критерії оцінювання учнівської вікі- статті, критерії оцінювання учнівського блогу. Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із ЗХД-таблицю, учитель перевіряє набуті ними знання за допомогою кросвордів . Відбувається постійне самооцінювання роботи учнів та самооцінювання роботи групи. Наприкінці проекту відбувається захист проекту.
Критерії оцінювання учнівських робіт:
-критерії оцінювання учнівської публікації;
-критерії оцінювання учнівської презентації;
-критерії оцінювання учнівської вікі- статті;
-критерії оцінювання учнівського блогу.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Підготовчий етап
Планування етапів реалізації проекту. Підготовка необхідних дидактичних матеріалів : (пам'ятки ,стартова презентація , матеріали для оцінювання, вступна публікація вчителя).
Презентація вчителя "Кого слід остерігатися в природі?"
[Публікація вчителя]
Проведення батьківських зборів з метою знайомства батьків з проектом. Отримання дозволів від батьків (законних представників ) на роботу дітей у проект. Узгодження часу роботи в комп'ютерному класі. Виявлення початкових уявлень і наявних в учнів знань з матеріалами стартова презентація та опитувальника. Формування груп для роботи в проекті , розподіл ролей учасників всередині груп . Учні об’єднуються в групи:
Учитель може використовувати метод « Випадковий вибір». Обговорення етапів проекту , критеріїв оцінювання.
Основний етап
Розміщення повідомлень про хід проекту , творчих звітів у блозі проекту. Консультації учнів , обговорення і коректування робіт учнів. Заповнення щоденника роботи групи в проекті. Консультування учнів про правила проведення опитування. Постановка проблем , складання плану роботи в групах. Пошук інформації в різних джерелах ( по групах) . Критичне осмислення і аналіз інформації , вибір головного . Порівняльний аналіз результатів теоретичних і практичних досліджень . Обговорення в групах підсумків дослідження . Підготовка інформації для використання в підсумкових продуктах :
Учнівська презентація "Небезпечні тварини"
Учнівська публікація "Обережно: гриби!"
Учнівська вікі-стаття "Отруйні комахи"
Учнівський блог "Небезпечні явища природи"
Оформлення продуктів проектної діяльності . Колективне обговорення , оцінювання виконаної роботи з опорою на критерії оцінювання , коригування планів роботи груп . Самоперевірка готовності до захисту.
Заключний етап
Подання підсумків роботи в проекті на батьківських зборах , перед учнями інших класів .Самооцінювання роботи учнів та взаємне оцінювання підсумкових робіт кожної групи. Рефлексія учасників проекту.
Учнівська вікі-стаття "Отруйні комахи"
Щоденника роботи групи в проекті.
Учнівський блог "Небезпечні явища природи"
Учнівська презентація "Небезпечні тварини"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Щелованова Тетяна Олегівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель початкових класів
Навчальний заклад
Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
Контактні дані
м. Знам'янка,Кіровоградська область
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
жовтень-грудень 2013 рік
Місце проведення тренінгу
Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів