Портфоліо Шуміліної Світлани за проектом "Проблеми професійного самовизначення старших учнів"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Проблеми професійної орієнтації старших учнів»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Технології, трудове навчання, інформатика

Вік учнів, клас

11 клас – 16-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Стислий опис Проблема підготовки учнів до свідомого вибору професії стає особливо актуальною тому, що орієнтація на певну професійну діяльність, свідомий вибір свого життєвого шляху є невід’ємною складовою всього навчально-виховному процесу в школі.

Проект для учнів 11 класу з технології, шостий, заключний, розділ має назву «Проектування професійного успіху». Під час вивчення даного розділу учні виконують життєво значимий для випускників школи творчий проект «Проблеми професійної орієнтації старших учнів», що дає змогу вчителю навчити старшокласників проектуванню власного професійного майбутнього. Під час роботи над проектом учні опрацюють навчальний матеріал, який стосується питань профорієнтації. Об’єднавшись у групи, учнями буде створено мультимедійну презентацію, учнівський блог «Проблеми професійної орієнтації старших учнів», публікацію. По закінченню проекту відбудеться тестування за темою «Проектування професійного успіху»

План вивчення теми (вставити файл)

План вивченя теми План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всієї навчальної теми для розвитку в учнів навичок 21 століття при розробці власних проектів та моніторингу навчання. На початку проекту проводиться заповнення таблиця ЗХД та Організаційна діаграма для того, щоб з’ясувати наскільки учні орієнтуються в темі, визначити навчальні потреби учнів для подальшого планування своєї діяльності і обговорення на індивідуальних і групових консультаціях. Впродовж роботи над проектом учні використовують: Форму оцінюваннята та Контрольний список з самоспрямування у навчанні для того, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання вчителем здійснюється щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Це дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію проектів, та тестування за темою «Проектування професійного успіху» Результат учнів можно побачитиhttps:в таблиці та в діаграмі. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють ключове питання – «Проблеми професійної орієнтації старших учнів», та презентують свій Учнівський блог.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту вчитель презентує перед учнями буклет.

250px
На підготовчому етапі вчитель ставить проблемні питання та зацікавлює дітей. Усі учні знаходять та опрацьовують матеріал з теми «Проектування професійного успіху» у підручниках, енциклопедіях та інших книжках. Для виконання всіх завдань учні повинні почати роботу в Інтернеті. Для цього перед початком роботи в Інтернеті вчитель надає інструктаж щодо безпечної роботи в Інтернеті та при використанні комп’ютера, принтера, сканера; розповідає Презентація "Авторське право вчителі та інтернет" Презентація "Авторське право" проводить тестування «Авторське право», дає інструкції по пошуку в Інтернеті, розповідає про правильність оформлення використаних джерел, дає каталог освітніх ресурсів та каталог сайтів, де викладена інформація з обраної тематики. Батьки дають дозвіл для публікації роботи учня в мережі Інтернет. Батьківський дозвіл та Конфеденційність учня Впродовж першого етапу вчитель пропонує вступну презентацію з теми "Проблеми професійного самовизначення учнів" Презентація вчителя. Після презентації ставить ключові та тематичні питання, що спонукає об’єднанню в групи та виявленню інтересів учнів. Вчитель наголошує, що під час роботи над проектом учням необхідно буде ознайомитись з додатковою інформацією з профорієнтації(відповідно до навчального плану цієї теми). Кожна група обирає тематичне питання, над яким буде працювати. Працюючи в Інтернеті можна скористатися такими ресурсами: [1] [2] [3] На цьому ж етапі вчитель встановлює строки виконання проектних робіт. Учні працюють з інформацією, виконують синтез і аналіз ідей, виконують дослід. Використовуючи Інтернет, збирають матеріали для створення учнівського блогу Учнівський блог Вчитель слідкує за роботою учасників проекту, бере участь у обговоренні, спостерігає, скеровує процес аналізу. Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шуміліна Світлана Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель трудового навчання та технологій

Навчальний заклад

КЗ «середня загальноосвітня школа№4 з класами вечірньої очної форми навчання м. Тернівка»

Місто\село, район, область

М. Тернівка Дніпропетровської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.04.2016 - 23.04.2016

Місце проведення тренінгу

КЗ «середня загальноосвітня школа№4 з класами вечірньої очної форми навчання м. Тернівка»

Тренери

Чумак Оксана Василівна