Портфоліо Шпак Маргарити Сергіївни за проектом "Літературний шторм"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Тарас Бульба.Від сивої давнини до сьогодення.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література,історія України,інформатика.

Вік учнів, клас

7 клас ,12-13 років.

Стислий опис проекту

Зазначений проект з літератури розроблений для учнів 7 класу. Проектна діяльність дає змогу учням глибше опрацювати тему висвітлення запорізького козацтва у творчості М.В.Гоголя. Учні досліджуватимуть біографію письменника; ознайомляться із звичаями, побутом і традиціями запорізьких козаків; прочитають повість М.В.Гоголя «Тарас Бульба» ; дадуть оцінку діям героїв повісті . Клас об’єднується у групи: бібліографи, історики, літературознавці ; презентують свою роботу у вигляді мультимедійної презентації, блогу .

План вивчення теми

План

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів проводиться упродовж всієї навчальної теми.

До початку проекту: для оцінювання попередніх знань учнів про творчість і життєвий шлях М.В. Гоголя та історію Запорізької Січі з метою виявлення рівня обізнаності учнів з матеріалом застосовується опитувальник з теми «Що я знаю про М.В.Гоголя?». Окрім цього, учні заповнюють в таблицях «ЗХД» два стовпчика: Знаємо та Хочемо дізнатися. Батькам учнів запропоновано буклет-пам’ятка про переваги проектних технологій.

В ході реалізації проекту:для того щоб оцінити вклад кожного учня у групову роботу, учитель пропонує заповнити «Контрольний список: вклад в групову роботу». Для вироблення в учнів уміння здійснювати самоооцінювання та взаємооцінювання їх дослідження учитель надає «Контрольний список процес дослідження».

По завершенні проекту: учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють Форму оцінювання блогів та Форму оцінювання мультимедійної презентації. Учні закінчують заповнювати третю колонку таблиці «ЗХД» - Дізналися. Остаточна оцінка за тему виставляється із врахуванням оцінки за презентацію та оцінка за блог.

Діяльність учнів та вчителя

За тиждень до початку роботи вчитель готує буклет для батьків та учнів для ознайомлення із методом проектів. Перший день. Для того привернути увагу учнів до роботи над проектом учитель демонструє власну презентацію, в якій зазначена проблема проекту, сформульовані ключове та тематичне запитання;

Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту вчитель проводить опитування за допомогою Опитувальника з теми «Таємничій М.В. Гоголь». Для формування навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД».

Учні об’єднуються у три групи (за інтересами). Кожній групі надаються ролі: Бібліографи, Історики, Дослідники. Бібліографи: досліджують життєвий шлях письменника М.В.Гоголя, пов’язаний із Україною. Матеріали узагальнюють у формі учнівського блогу «М.В.Гоголь і Україна».

  • Історики: вивчають звичаї, побут і традиції Запорізької Січі, відмічають прилади їх зображення у повісті М.В.Гоголя «Тарас Бульба». Результатом їх діяльності буде підготовлена мультимедійна презентація.
  • Літературознавці: аналізують повість М.В.Гоголя «Тарас Бульба», розглядають образ головного козака та його роль у формуванні бойового духу козаків. Кінцевий результат – складний план характеристики Тараса Бульби, підтверджений цитатною характеристикою героя.
  • Дослідники: ознайомляться зі змістом повісті М.В.Гоголя «Тарас Бульба»; дадуть оцінку діям героїв творів. Результати оцінювання у формі блогу.

Перший тиждень. Учні знаходять необхідну інформацію, проводять історичні, літературні дослідження. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, які запропонував учитель. При використанні матеріалів у проектній діяльності учні зазначають посилання на джерело використаної інформації. Другий тиждень. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель проводить консультації для кожної групи окремо. Учні кожної групи здійснюють самооцінку та взаємооцінювання участі кожного члена групи.

Третій тиждень. Учні завершують свої роботи. Презентують продукт своєї роботи. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів оцінювання мультимедійних презентацій.

[[1]] Приклад учнівської роботи

[[2]]

[[3]]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шпак Маргарита

Фах, навчальний предмет

Вчитель молодших класів

Навчальний заклад

ЗОШ № 7

Місто\село, район, область

м.Синельникове

Контактні дані

Gemchugenochca@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Синельникове, 18 березня - 30 березня 2013

Тренери

Безуглова Наталія Миколаївна