Портфоліо Шигалевського Владислава з теми: "Основні складові комп'ютера. Початкові навички роботи з комп'ютером"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Основні складові комп'ютера. Початкові навички роботи з комп'ютером"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика
Технології
Вік учнів, клас
7-8 років
2 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект створений для учнів 2 класу Назва теми: «Основні складові комп'ютера. Початкові навички роботи з комп'ютером». В ході проекту учні проведуть дослідження, щодо того, як люди представляли інформацію в давні часи, по закінченню якого отримують кінцевий результат. Під час проекту учні створять власний блог. Учні виконують різноманітні завдання, проекти, вони читають та аналізують різноманітні джерела. Шукають та аналізують отриману інформацію.
План вивчення теми (вставити файл)
План вивчення теми:"Основні складові комп'ютера. Початкові навички роботи з комп'ютером"
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання за допомогою таблиці ЗХЯД, які попередньо записані вчителем для учнів для їх журналів спостережень з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання демонстраційного зразка рекомендацій для представлення результатів учнівських проектів. Учні використовують форму оцінювання для самооцінювання свого проекту. Також для виставлення оцінки кінцевих презентацій використовується ця ж форма оцінювання. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання обраного ними проекту плити. Після обговорення у класі оцініть ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми і запитання, які викладено в документі на розуміння процесу дослідження.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
До початку навчання за цією темою потрібно:
• Переглянути терміни та основні поняття з теми
• Ознайомити учнів з початковими поняттями
• Вибрати учнів –добровольців для занять 7-8-9 (як описано далі в цьому розділі плану)
Заняття 1
Вчитель демонструє навчальну тему учням. Розповідає, що учні будуть робити на протязі 9 тижнів, що вони створять власний проект, проведуть дослідження в групах. Ознайомлення з навчальною темою: «Основні складові комп'ютера. Початкові навички роботи з комп'ютером». На 7 уроці ми почнемо проводити свої дослідження.
Заняття 2
Починаємо готуватися до нашого проекту. Учні отримують діаграму, яку потрібно доповнити.
Заняття 3
Спочатку поставте перед учнями Ключове запитання:Сучасні технології. Чим змінилося життя людини? Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати про причини, які спонукають розробляти нові рекомендації і знаходити альтернативи. Запитайте учнів, навіщо людині сучасна техніка? Учні також обмірковуватимуть це запитання наприкінці вивчення теми після виконання групових проектів. Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести з класом обговорення наступних запитань:
• Як змінилося навчання з використанням комп'ютера?
• Що дає нам комп'ютерна техніка?
Заняття 4
Учні шукають цікаві факти. Інколи буває так: діставшись до фінішу, помічаєш, що біг не в той бік. У процесі розвитку світової цивілізації багато чого змінилося в житті людства. З появою різноманітних приладів та техніки наше життя значно полегшилося. Зараз машини практично замінили людську працю. Тож, здається, люди близькі до цього фінішу як ніколи, бо не завжди розвиток сучасних технологій дає користь. Найперший приклад цього — телебачення та комп'ютерна техніка.
Заняття 5
Перед учнями ставиться наступне запитання: Як змінилося навчання з використанням комп'ютера? Впровадження комп'ютерів у сферу освіти змінює форми, зміст, засоби навчання, наближає його до реалій сучасного життя.
Заняття 6
Учням пропонується дослідити ще одне запитання: Що дає нам комп'ютерна техніка? (Дослідіть та зверніть увагу на те, що нам потрібно знайти інформацію, як люди представляли створену власними руками інформацію без комп'ютера. Зауважте, ті факти, які ви знайшли, проаналізуйте їх.)
Заняття 7
Вчитель повідомляє учням, що всі їх проекти повинні включати наступне:
• Обґрунтування вибору дизайну і опис причин, чому людина використовує комп'ютерну техніку
• Одну або кілька фотографій
• Обговорення процесу і результатів роботи (включаючи вступ, процес усунення неполадок, результати виконання завдань та кінцеві думки та висновки)
В ході дослідження учні зробили власний блог, в якому виклали всю інформацію дослідження.
Заняття 8
У класі знову проводиться обговорення Ключового запитання: Сучасні технології. Чим змінилося життя людини? Учні повинні дати свої відповіді після проведення різних досліджень.
Заняття 9
Результати своїх досліджень учні презентують за вибором групи учням молодших класів, паралельних класів, батькам, керівникам місцевої громади.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Шигалевський Владислав
Фах, навчальний предмет
Інформатика
Навчальний заклад
Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10
Місто\село, район, область
Харківська обл., м. Харків
Контактні дані
vladislavid@ukr.net
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
24-28 березня 2014 року
Місце проведення тренінгу
Харківська гімназія № 12 Харківської міської ради Харківської області