Портфоліо Шеремети Ольги з теми "Боже творіння

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Боже творіння

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Образотворче мистецтво. Фігура людини : пропорції та рух. Ліплення фігури людини.

Вік учнів, клас

6 клас, 12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Вивчення теми ,,Фігура людини : пропорції та рух. Ліплення фігури людини.” відбувається за допомогою проекту “Боже творіння !!!” Учні працюють у групах. Використовуються між предметні зв’язки: анатомія людини, література, трудове навчання. Учні знайомляться із пропорціями людської фігури. Вчитель надає початкові відомості про правила малювання та ліплення людської фігури, що рухається за допомогою допоміжних матеріалів

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми


План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку вивчення теми учитель за допомогою таблиці З-Х-Д виявляє навчальні потреби учнів, відмічає те, що учні вже знають, що хочуть дізнатися. Отримані знання дозволяють учням застосувати їх для практичної діяльності. Стратегія «Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося» пропонує учням спочатку обдумати запитання, потім у парі з іншим учнем обговорити можливі відповіді на нього, а потім представити свої ідеї всьому класу для загального обговорення. Це допомагає учням організувати свої попередні знання і висунути нові ідеї. План проекту допомагає учням відчути відповідальність за своє навчання. Учні визначають цілі, виробляють стратегії для їх досягнення, створюють часовий графік роботи, визначають критерії оцінювання презентації, публікації, сторінки або події, розроблені учнями і створені для того, щоб показати, чому вони навчилися. Самооцінювання і рефлексія дають учням можливість оцінити власний прогрес, свої думки і своє навчання, методи їх поліпшення.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку вивчення теми, учні ознайомлюються з основними поняттями теми, з особливістю будови людського тіла та зображенням його в русі. Діти беруть участь в анкетуванні На наступному етапі вони ознайомлюються з учительською презентацією та усвідомлюють тему проекту, ключові та тематичні питання. Для перевірки початкових знань з теми проекту учням пропонується З-Х-Д таблиця . Учні об’єднуються в малі групи, кожна група має своє завдання пошукової роботи: 1 група - Зліпіть фігуру людини в русі. Для цього потрібно спочатку визначити загальні розміри фігури, її положення у просторі, а також закономірності й напрямок руху. 2 група - Зліпіть голову маляти і дорослої людини, поясніть яка між ними різниця. 3 група - Намалюйте зображення людини, що перевершить“квадрат древніх”, який створив Леонардо да Вінчі. Учитель пояснює учням, що при вивчені теми недостатньо знання форми та пропорцій, необхідно ґрунтуватися на кістково –м’язовій будові людського тіла. Зображуючи людину, яка рухається, потрібно завжди пам’ятати, що кістки скелета є твердими, а кінцівки згинаються лише у місцях з’єднання кісток за допомогою суставів. Учитель демонструє репродукції картин та скульптурних творів, що зображують людину в русі. Після обговорення плану виконання творчої роботи, учні встановлюють алгоритм процесу своєї роботи. Із глини або пластиліну ліпимо фігуру людини, яка виконує нескладні рухи. Спочатку розглядаємо модель з усіх боків, визначаємо її пропорції, характер форми голови і тулуба, рук і ніг, їх положення у просторі.Приймаємо участь в опитуванні. Робимо олівцем начерки фігури у трьох-чотирьох ракурсах. Роботу виконуємо в такій послідовності: 1. З підручних матеріалів ( дроту або деревини) робимо елементарний каркас та закріплюємо його на плінті. 2. Послідовно додаючи шматочки матеріалу, ліпимо модель. Дотримуємося розміру частин моделі та її положення у просторі. Постійно повертаємо роботу, щоб бачити її з декількох боків. Враховуємо закони рівноваги. 3. За допомогою стека надаємо фігурі остаточної форми. Робота є завершеною, якщо всі пропорції та рухи передані правильно. За результатами проведеної роботи кожна група готує звіт учнівську презентацію.(або публікацію,або веб-сторінку),яку учні демонструють на заключному занятті з теми- захист проектів. Ці роботи будуть оцінені згідно розроблених критеріїв з оцінювання, з якими учні були ознайомленні на початку виконання ними проектів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шеремета Ольга Йосипівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель образотворчого мистецтва

Навчальний заклад

Фастівська Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №7

Місто\село, район, область

М.Фастів Київської обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24-28 березня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 7

Тренери

Архипова Людмила Дмитрівна

Федоренко Алла Альбертівна