Портфоліо Шейко Марини Вячеславівни з теми "Давньогрецький театр – колиска сучасного драматичного мистецтва"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Давньогрецький театр – колиска сучасного драматичного мистецтва

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія, інформатика, всесвітня історія, художня культура

Навчальна тема

Культура Греції у 5-4 ст. до н.е.

Вік учнів, клас

11-12 років, 6 клас


Стислий опис проекту

Тему, яку я визначила як проектну є «Давньогрецький театр – колиска сучасного драматичного мистецтва» призначена для учнів 6 класу. Для того, щоб учні зрозуміли про проектну діяльність я створила учительську презентацію, опрацювала її разом з учнями, ми розібрали всі невідомі для учнів аспекти проектної діяльності, і розпочали роботу над проектом. Тип даного проекту є інформаційний. Він являється складовою проекту. Під час роботи над проектом учні зможуть познайомитися з грецькою театральною культурою. Побачити наскільки вона була розвиненою, та що змінилося в театрі сьогодні. Та з’ясувати чи являється сучасний театр вдосконаленою копією давньогрецького? Оскільки проект інформаційний, тому знайомство з театральним мистецтвом здійснюватиметься через інформаційні матеріали, мережу Інтернет,працюватимуть з довідниками. В процесі роботи над проектом учні створюють блог, в якому активно спілкуються протягом всього проекту, радять один одному як краще створити презентацію, обмінюються прикладами навчальних матеріалів, що знайшли у Інтернеті, проводять опитування серед учнів та вчителів. На завершальному етапі роботи над проектом учні повинні представити результати своїй роботи у блозі, де вони викладають план створення презентації, посилання на опитувальник, аналіз результатів опитування. По результатам їх роботи можна дізнатись чому учні навчилися і які знання вони збережуть для наступного проекту, для цього учні повинні продемонструвати ступінь розуміння та володіння навичками.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

  1. При роботі над проектом учні навчаться знаходити інформацію та обговорювати всією групою план реалізації проекту.
  2. Навчаться працювати у команді, щоб усвідомити творчу взаємозалежність членів колективу, інтенсивно спілкувались між собою, зрозуміли особисту участь і відповідальність за успіх спільної роботи.
  3. У учнів сформулюються технологічні вміння роботи з сучасними програмними засобами, навчаються створювати та працювати з мультимедійними засобами.
  4. Навчаться обробляти зібрані матеріали на комп’ютері: створювати та редагувати текстовий, анімаційний супровід.
  5. Сформується вміння представляти результати своєї діяльності у вигляді блогу.
  6. При демонстрації результату своєї діяльності в учнів формуються вміння виступати перед аудиторією, вміння коротко сформулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби.

Опис оцінювання

На початку роботи над проектом, я як вчитель здійснила початкове опитування за допомогою анкетування, під час якого було з’ясовано початковий рівень знань учнів за темою проекту. В роботі над проектом ми організували асоціативний кущ, для зібрання інформації по проекту, що дає можливість зрозуміти на якому етапі вивчення теми проекту знаходяться учні. Також нами була створена З-Х-Д схема, яка допоможе з’ясувати, які питання учнів найбільше цікавлять під час роботи над проектом. Таблиці З-Х-Д дають учням можливість відмічати те, що вони вже знають, що хочуть дізнатися, і нарешті те, що вони вже дізналися, і що ще потрібно дізнатися. Вона почала використовуватися на початку проекту, в ході обговорень, а потім переглядалася наприкінці вивчення теми, і звичайно поступово заповнювалася разом з вивченою інформацією по проекту. Як вчитель я відслідковувала роботу в групах під час роботи над проектом. Розробила форми оцінювання блогу та презентації за певними критеріями та вимогами до оформлення, висвітлення та подання інформації матеріалу у блозі та презентації.

Діяльність учнів і вчителя

Для роботи над проектом, учні класу об’єдналися в три групи, де кожна з них відповідала за певний вид роботи. Група Дослідники відповідали за створення учнівського блогу в мережі Інтернет. Ними був розроблений опитувальник за даною темою. Учні цієї групи опитували тих, хто відвідував сторінку їхнього блогу, а потім опрацьовували дані матеріали. Група Мистецтвознавці відповідають про збір інформації про давньогрецький театр та батьків-засновників, підбирають змістовний ілюстративний матеріал, за обробку матеріалу про гру акторів, репертуар, вбрання, порівнюють давньогрецькі будови театру із сучасними. Група Інтелектуали відповідають за систематизацію та обробку зібраних матеріалів, створюють змістовну та цікаву презентацію для учнів класу, школи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шейко Марина Вячеславівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії, історія

Навчальний заклад

Охтирська гімназія Охтирської міської ради Сумської області

Місто\село, район, область

м. Охтирка, Сумська область

Дати проведення тренінгу

28.01.2013 – 03.02.2013

Місце провведення тренінгу

Охтирська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 5

Тренери

Наконечна Людмила Миколаївна, Рома Марина Миколаївна