Портфоліо Шевченко Л.О. за темою "Австралія"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Що таке ЯілартсвА?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, історія, біологія, інформатика

Вік учнів, клас

7 клас, 12 – 13 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект з курсу географії материків та океанів 7 клас з теми «Австралія». Проект спрямований на вивчення основних понять теми, а також на розвиток умінь аргументовано відстоювати свою позицію в навчальних дискусіях. Основними видами діяльності учнів буде пошук інформації з різноманітних джерел, аналіз зібраного матеріалу та демонстрація результатів. Учні будуть об’єднані в робочі групи, кожна з яких буде працювати над одним з напрямків проекту. Кінцевим результатом діяльності стане конференція, на якій учні будуть демонструвати свої проекти вчителям, батькам та одноліткам.

500px 500px

План вивчення теми

"Австралія"

План впровадження проекту "Австралія"

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

До початку проекту

Створити план оцінювання, заповнити графік оцінювання. Розробити форму оцінювання учнівської підсумкової роботи, результатів роботи в групі. Для успішного проведення проекту визначити потреби учнів за допомогою таблиці «З-Х-Д». Провести вхідне тестування учнів, що виявить рівень знань з даної теми. За допомогою вступної презентації та бесіди з дітьми, вчитель проводить актуалізацію знань та оцінку первинного досвіду учнів з теми.

Впродовж роботи над проектом

Ознайомити з журналом оцінювання учнівських робіт. Запропонувати учням заповнити лист планування роботи в групі. Ознайомити учнів з критеріями оцінювання публікації, wiki-статті, блогу. В ході проекту учні заповнюють контрольні списки планування проекту, контрольні списки групової роботи, форми само- та взаємооцінювання. Вчитель веде журнал спостережень за роботою дітей в групі. Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті.

Наприкінці роботи над проектом

Надати учням листи для самооцінки, оцінки роботи групи, критерії оцінки якостей учнів під час захисту проекту, форму для взаємооцінювання. Рефлексія – завершення таблиці «З-Х-Д». Проведення підсумкового тестування для оцінювання знань з теми.

Діяльність учнів та вчителя

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів про проектну діяльність.

1 урок. Для зацікавлення учнів вчитель готує і представляє свою презентацію, в якій ознайомлює учнів з темою проекту, з ключовим та тематичними питаннями. Для перевірки попередніх знань учнів з теми учитель проводить вхідне опитування з теми «Австралія». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД». Учні об’єднуються в три групи (за інтересом). Кожній групі надаються ролі: «Дослідники», «Демографи», «Природознавці». «Дослідники» вивчають географічне положення материка, його відкриття та дослідження, знаходять докази, що Австралія – найменший материк Землі. Готують wiki-статтю "Австралія - найменший материк Землі" з даної проблеми. «Демографи» знайомляться з історією заселення материка, його народами та культурою. Результати роботи оприлюднюють в буклеті. «Природознавці» вивчають особливості рельєфу, клімату, рослинного і тваринного світу Австралії, аналізують їх, роблять висновки, які розміщують на власному блозі.

2 урок. Вчитель роздає інструкції, як здійснювати пошукову діяльність, надає дітям Критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Учні здійснюють пошук необхідної інформації, використовуючи Інтернет-ресурси, ЗМІ, довідникову літературу. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні посилаються на джерело інформації та Закон про авторське право. Критично оцінюють Веб-ресурси.

3 урок. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Використовуючи Форму оцінювання командної роботи, учні кожної групи оцінюють себе. Учитель проводить консультації, корегує матеріал, націлює на правильність оформлення дослідження або роботи, здійснює зворотній зв’язок за допомогою учительського блогу.

4 урок. Учні завершують свої роботи. Презентують їх. Заповнюють Форму оцінювання публікації, блогу, wiki-статті. Проходять підсумкове тестування та рефлексію в таблиці «З-Х-Д».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шевченко Лариса Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії

Навчальний заклад

Середня загальноосвітня школа № 18

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ

Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Новомосковськ, СЗШ №18, 07 - 19 грудня 2015 року

Дати проведення тренінгу

07-19 грудня 2015 року

Місце проведення тренінгу

Середня загальноосвітня школа № 18

Тренери

Полякова Марія Вікторівна

Скуратовська Людмила Григорівна