Портфоліо Шверненко Тетяни Василівни на тему "Функції. Способи задання функцій"
Зміст
Назва проекту
Функції. Способи задання функцій
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Алгебра,інформатика, історія, література
Навчальна темa
Функція як математична модель реальних процесів
Вік учнів, клас
7 клас, 13 років
Стислий опис
Учні, розділившись на малі групи визначають тему дослідження, що представляє для них певний інтерес та стимулює до ефективності роботи. Учасники повинні шукати в Інтернеті матеріал, завантажувати, опрацьовувати і структурувати інформацію про функції та їх графіки. Крім того, вони вивчатимуть літературу для аналізу прислівїв з точки зору функціональної залежності та можливості використання графіків у різних галузях: фізиці, математиці, метеорології, сейсмології, медицині, економіці. Важливо, що діти, розміщуючи результати своїх досліджень у мережі Інтернет, матимуть змогу не тільки демонструвати навички, а й обговорювати дану тему та дискутувати з приводу проблемних питань.
Повний План вивчення теми
[https://План ]
Навчальні цілі
По закінченню роботи над проектом учні: • повинні сформувати уявлення про функціональні залежності між змінними, оволодіти основними відомостями про способи задання функцій; • формувати обчислювальні навички , розвивати самостійність мислення, вчити об’єктивно оцінювати себе і коригувати свою діяльність та діяльність інших учнів в ході виконання проекту; • формувати вміння здійснювати вибір навчально – пізнавального завдання; вміння осмислювати й використовувати інформацію з різних джерел • розвивати творчість і інноваційність при впровадженні та донесенні ідей дослідження функціональних залежностей до інших, вміння співпрацювати в групах, проявляти ініціативу; робити висновки • розвивати критичне мислення учнів при визначенні та постановці суттєвих запитань для прояснення різноманітних позицій, що дозволяє приймати кращі рішення щодо способу задання функції та побудови її графіка • виробити практичні навички під час побудови графіків функції; • володіти комп’ютерними технологіями як інструментом для побудови графіків, оцінювання інформації • виховувати спостережливість, науковий підхід, та любов до математики.
Опис оцінювання
Оцінювання учнів повинно відбуватися протягом всього проекту. На початку проекту воно ґрунтується на матеріалах, які попередньо підготовлені для учнів з метою моніторингу розуміння учнями матеріалу, зацікавленості в діяльності, ініціативності. Учні заповнюють таблицю З-Х-Д. Впродовж роботи методом оцінювання може бути Опитувальник поточне оцінювання, самооцінка роботи в групі та ін. Для виставлення оцінки за виконаний проект також необхідна ця форма роботи для того, щоб учні мали змогу відстежити свій прогрес під час виконання проекту. Після обговорення у класі необхідно оцінити ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми і запитання, які викладено в документі на розуміння процесу дослідження. Необхідно розробити критерії оцінювання самостійних та контрольних робіт, форми оцінювання роботи учнів в малих групах протягом роботи над проектом, критерії оцінювання учнівських презентацій та спільну роботу над дослідженням
Діяльність учнів
Учнівська wiki-стаття на тему "Дослідження графіків функцій"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Шверненко Тетяна Василівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики та основ економіки, математика
Навчальний заклад
Злинська загальноосвітня школа №1 І - ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
с. Злинка Маловисківський район Кіровоградська область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
20.08.2012 – 25.08.2012
Місце провведення тренінгу
КОІППО ім.. В.О.Сухомлинського
Тренери
Скрипка Анна Володимирівна, Литвиненко Ольга Валентинівна|