Портфоліо Швайки Оксани Володимирівни для учнів 10 класу з історії України

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Буклет

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Назва навчальної теми

Легітимність Української держави гетьмана Павла Скоропадського

Навчальні цілі

Основний навчальний предмет – Історія України.

В навчальних програмах та Державних освітніх стандартах це тема «Україна в боротьбі за збереження державної незалежності (1918-1921)». Окремі матеріали проекту можливі для використання на уроках української,світової літератури,художньої культури,годинах спілкування, шкільних конференціях.

Згідно з державним вимогами до рівня загальної підготовки учень повинен:

- характеризувати конфлікт Центральної Ради з німецько-австрійською військовою адміністрацією та його наслідки; діяльність органів влади Української Держави;

- описувати ставлення політичних сил до П.Скоропадського і його діяльності;

- аналізувати причини падіння влади П.Скоропадського;

- порівнювати внутрішню і зовнішню політику П.Скоропадського і УНР ЦР;

- аналізувати причини анулювання Брестського мирного договору і його наслідки для України ; висловлює власні думки

Основні та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України,всесвітня історія,географія, художня культура,інформатика

Вік учнів, клас

10 клас, 15-16 років

Стислий опис проекту

Цей проект передбачає дослідницьку роботу учнів за допомогою інформаційних технологій при вивченні теми "Українська держава гетьмана Павла Скоропадського" курсу історії України у 10 класі.

Він дозволить учням набути нові вміння та навички, буде заохочувати їх до пошуково-дослідницької роботи.

Самостійна робота із різними джерелами інформації по вивченню курсу історії прищеплюватиме інтерес до цього предмету.

Діти навчатимуться аналізувати та синтезувати матеріал, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, презентувати результати своєї роботи

План вивчення теми

Оцінювання

На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування та тестів. Протягом проекту вчитель спостерігає за роботою учнів, надаючи необхідну допомогу (усні консультації). Відбувається самооцінювання учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки за презентацію блогу, усного виступу.

Критерії оцінювання презентації проекту:

1.Дотримання термінів виконання проекту.

2.Персональний вклад в проект. Оцінювання навичок спільної діяльності

3.Зміст блогу. Наявність опису проекту, завдань. Наявність орфографічних (лексичних) помилок. Наявність гіперпосилань. Наведення плану дослідження. Розкриття теми дослідження (відповідність плану). Точна інтерпретація інформації, отриманих результатів (аналіз досліджених джерел). Наявність прогнозування наступних етапів дослідження, визначення тематики для подальшої роботи. Логічне структурування матеріалу.

4.Використання різноманітних джерел інформації. Посилання на достовірні джерела інформації (або наявність коментарів щодо недостовірності відповідного джерела).

5.Оформлення блогу. Колір, шрифт та інші елементи, що дозволяють максимально зручно сприймати матеріал. Якість зображень, їх розташування в блозі. Узгодження зображень із змістом. Розташування списків, таблиць, малюнків.

Діяльність учнів та вчителя

До початку навчання за цією темою потрібно

1.Познайомити учнів з методом проектів за допомогою вступної презентації, переконати їх у життєвій необхідності оволодіти навичками проектної діяльності.

2.Провести попередню бесіду учнів та переконатись, що учні:

- зрозуміли цілі, які поставлені перед учнями;

- вміють працювати із історичними джерелами, літературою, уміють знаходити потрібні джерела та інформацію, які висвітлюють тематику дослідження;

- мають початкові комп’ютерні навички (відкриття та збереження документів, завантаження програм, оформлення дослідження, пошук інформації в мережі Інтернет) шляхом співпраці з учителем інформатики та самостійно;

- мають навички роботи з різними інформаційними джерелами.

3.Спираючись на дані, отримані під час опитування учнів, створюємо декілька груп за виявленими нахилами дітей і бажанням дослідити підтеми. Перед початком роботи над проектом батькам учнів пропонується коротка інформація про метод проектів та отримання від них згоди на роботу дітей у мережі Інтернет (батьки ознайомлюються із Правилами безпечної роботи в мережі) Вчитель обговорює з дітьми проблеми безпеки в інтернеті , спрямувує їх до спілкування й співпраці в інтернеті.


Підготовчий етап

Учні переглядають вступну презентацію вчителя. Згадують правила ведення диспуту. У малих групах проводиться обговорення : формуються проблемні запитання, мета дослідження; колективно обговорюється план роботи за сегментом малої групи, пропонуються та обираються теми для майбутніх учнівських проектів та повідомлень. Учасники групи заповнюють графік планування роботи в групі. Учні можуть звернутися за консультацією до вчителів світової літератури, до психолога, вчителя інформатики, бібліотекаря. Заповнюється таблиця З-Х-Д з теми проекту.


Основний етап

Дослідження, пошук інформації у різних джерелах , створення буклету.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Оксана Швайка

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії та правознавства

Навчальний заклад

Курилівська середня загальноосвітня школа

Місто\село, район, область

смт.Курилівка Петриківського району Дніпропетровської області

Контактні дані

shvaikaoksana@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

14-26.10.2013

Місце проведення тренінгу

Петриківська середня загальноосвітня школа

Тренери

Гулько Віктор Іванович