Портфоліо Шацької Наталії з теми Василь Діденко - поет і людина
Зміст
Назва проекту
"Василь Діденко - поет і людина"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
українська література та історія, музика
Навчальні цілі
Вміти самостійно характеризувати твори письменників-земляків, висловлювати свої судження про них. Готувати реферати про їхню творчість, виголошувати доповіді, швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, правильно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.
Вік учнів, клас
16 років, 10 клас
Стислий опис проекту
назва теми з програми: "Література рідного краю", основні види діяльності учнів:, можливі учнівські ролі: дослідника, архіваріуса, музикознавці,продукти діяльності учнів в проекті: публікація, презентація, газета, буклет.
Повний План вивчення теми
Опис оцінювання
Зразки оцінювання, шаблони Упродовж навчання за методом проектів учитель постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання збирає інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються. Слухає дискусії, які ведуть учні у малих групах, спостерігає за учнями, які працюють над запланованими вправами та за тим, як учні самі планують свої навчальні завдання, а також спостерігає за тим, як учні співпрацюють під час роботи Самооцінювання під час співпраці.
Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих проблем. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про Василя Діденка, відбувається при заповненні ними Діаграми Вена та таблиці З-Х-Я-Д. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.Для допомоги учням можна запропонувати документ з допоміжними питаннями для фасилітації Приклади допоміжних запитань Учні використовують план діяльності для того, щоб провести мозкову атаку, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію . Форма оцінювання з балами також використовується і для підсумкового оцінювання, оцінюємо учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання. Підсумкове оцінювання допомагає отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Вчитель знаходить слабкі місця у викладанні курсу, над якими необхідно попрацювати більш ґрунтовно. Результати своїх досліджень учні можуть продемонструвати у вигляді презентації .
Діяльність учнів та вчителя
Початок навчального року Започатковуємо дискусію щодо того, чи може одна особа змінити щось у світі на краще? Обговорюємо, як теми, що будуть вивчатися впродовж цього навчального року, допоможуть нам знайти відповідь на це Ключове запитання. Проводимо дискусію у класі або в малих групах щодо того, чим схожі та в чим відрізняються класична та сучасна література і пропонуємо учням заповнити діаграми Вена. Проводимо обговорення усім класом про цінність класичної літератури, і чому учні її вивчають.
Зясовуємо, як в цьому навчальному проекті учні будуть працювати, щоб відповісти на Ключове та Тематичні запитання. Пояснюємо, як учні будуть виконувати проект, в якому вони оберуть собі тему та проблему, яка стосується і сьогодення, сучасних проблем, та будуть шукати шляхи її вирішення. Учні переглядають учительську презентацію. Учні переглядають зразок публікації "Проектні технології в навчанні", підготовленої учителем
Запрошуємо учнів використовувати Інтернет для того, щоб знайти відомості про поета, епоху його творчості тощо. Для допомоги учні можуть використовувати документ "Доступ до сайтів", а також поділитися тим, що вони вивчили з класом за допомогою творів та за допомогою вікі-статей та блогів.Приклад Показуємо учням, як вести читацький щоденник для відповідей. Цей щоденник надає учням можливість для документування їх читання, щоб записувати свої думки та відповідати на важливі запитання і наводити приклади пояснення літературних термінів. Деякі учні можуть побажати вести свої читацькі щоденники у вигляді блогів Ознайомлюємо учнів з Формою оцінювання блогу для того, щоб допомогти їм створити такий блог.
Оцінюємо підсумкові учнівські проекти.Самооцінювання прикладу учнівської роботи
Робота учнів:
Учні проводять дослідження ресурсів про життя і творчість поета і створюють буклет Форма для дослідження Зразок.
• Учні досліджують Інтернет-сайти, інтерв'юють фахівців і читають книги. Вони створюють мультимедійну презентацію. Приклад Вимоги до учнівської презентації • Учні проводять дослідження Інтернет-сайтів і друкованих джерел, щоб збільшити кількість інформації про діяльність поета.
Фіксуємо склад малих груп та просимо їх разом (методом мозкової атаки) обговорити питання, форми представлення результатів досліджень і можливі цільові аудиторії для своїх проектів. Учні обговорять компоненти плану дій, і створять план дій для роботи над учнівським проектом.
Підготовлений вчителем шаблон плану дій може допомогти учням, які мають проблеми у навчанні, організувати свою роботу.
Ознайомлюємо учнів із прикладами учнівських робіт (презентація, буклет) для того, щоб надати їм уявлення про те, чого від них очікують. Впродовж виконання учнями їх проектів періодично зустрічаємося з кожною з груп для того, щоб переглядати їх план дій і бути впевненими, що вони рухаються у правильному напрямку. Після того, як кожна група презентує результати своєї роботи обраним цільовим аудиторіям (батькам на батьківських зборах, одноліткам тощо), проводимо спільне заняття для всього класу (або тематичний вечір).Приклад учнівської презентації
Завершуємо вивчення теми обговоренням відповідей на Ключове запитання: Чи може одна особа щось змінити у світі на краще? Диференціація навчання Учні з особливими потребами: На підтримку навчальної діяльності таких учнів будуть • модифіковані завдання, • об’єднання в групи за особливими критеріями, • календарі із термінами на виконання завдань, • використані адаптовані до їх потреб, спеціальні методи чи технології, • Забезпечені шаблонами для деяких елементів проекту, наприклад, шаблоном створення презентації.
Обдаровані учні: • проводять самостійні дослідження, • незалежне самостійне вивчення, •заохочуються до продовження дослідження споріднених тем на вибір учня, •заохочуються учні вийти за рамки звичних речей і виробити творчі рішення для складних проблем.
Допоміжні матеріали для учнів та педагога
Фах, навчальний предмет
учитель української мови та літератури
Навчальний заклад
ЗОІППО
Місто\село, район, область
м.Запоріжжя
Контактні дані
тел.222-25-82
natachac52@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
10-14. 09. 2012
Місце проведення тренінгу
КЗ "ЗОІППО" ЗОР
Тренери
Саражинська Н., Чернікова Л.