Портфоліо Шаповал Марини Валеріївни "Л. Є. Кеніг: німецький слід в українській провінції"
Зміст
Назва навчальної теми (творча назва)
Леопольд Єгорович Кеніг: німецький слід в українській провінції
Основний та другорядні (дотичні) навчальні питання
Ключове питання: Ким була людина, що зробила визначальний внесок у перетворення села Тростянець в один із промислових центрів Слобожанщини?
Тематичні питання::
- Яким було дитинство та юність Леопольда Кеніга?
- Як розвивався бізнес “цукрового короля” у Петербурзі та на Україні?
- Що зробив Кеніг для становлення Тростянця як промислового центру?
Навчальна тема (як записано в програмі)
Наш край у ХІХ столітті
Вік учнів, клас
14-15 років, 9 клас
Стислий опис проекту
Ми живемо в дуже непростий час. В умовах перманентної кризи все більше поглиблюється поляризація суспільства. «Союз труда и капитала» в умовах провінційної дійсності виглядає утопією. Шкода, адже ще давні римляни вважали ідеальним такий суспільний порядок, коли багатий не зневажає бідного, бідний не боїться багатого й обидва служать справі народу. Натомість друга половина ХІХ століття дає нам яскраві приклади успішних підприємців, для яких не було самоціллю отримання максимальних прибутків з мінімальними затратами . Вони дбали про розбудову інфраструктури, забезпечували своїм робітникам максимально комфортні умови праці і проживання. Для невеличкого містечка Тростянець на Сумщині знаковою особистістю у цьому відношенні є Леопольд Кеніг. Дана робота – це спроба узагальнити інформацію про бізнес петербурзького німця, про місце тростянецького маєтку серед українських підприємств Кеніга. Гортаючи сторінки мемуарів та репринтних видань ми намагалися зрозуміти, ким була ця людина, завдяки чому досягла таких висот, якими мотивами керувалася у своїй діяльності. Навчальний проект з історії України призначений для учнів 9 класу. Виконується у рамках вивчення теми: «Наш край у ХІХ столітті». Проект передбачає пошук та систематизацію матеріалів про життя, бізнес та благодійництво Леопольда Кеніга з акцентом на його вклад становлення у Тростянці. Пошук відповіді на перше тематичне питання супроводжувалась роботою з працею Деніса Вебера, опублікованою в інтернеті та данами, наданими Центром петербургознаіства. Основним джерелом для розкриття другого тематичного питання слугють праці Н. Ф. Орлова. Своєї роботи учні оформили у вигляді опитувальника, вікістатті та презентації відповідно.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Після закінчення роботи над проектом учні будуть:
1)знати про походження Леопольда Кеніга та внесок його родини у модернізацію нашого краю;
2)вміти - створювати опитувальники, збирати та аналізувати дані соціологічних досліджень - планувати роботу, ефективно використовувати час та робоче навантаження - здійснювати само- та взаємо оцінювання - ефективно взаємодіяти в групах - використовувати ІКТ як інструмент для навчання, спілкування та демонстрації своєї роботи - проводити цільовий пошук інформації в Інтернеті - чітко формулювати власні думки та ідеї шляхом їх чіткого і зрозумілого висловлення та написання учнівського бюлетеня, вікістатті - переконливо демонструвати власні результати роботи, добираючи відповідні засоби
Опис оцінювання
Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують таблицю «ЗХД» на початку та наприкінці роботи над проектом, Форму оцінювання для роботи в групах та самооцінки впродовж роботи та Лист критеріїв та оцінок продукту(публікації та вікі-статті), який використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій та завершених проектів.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Шаповал Марина Валеріївна
Фах, навчальний предмет
Учитель, історія
Навчальний заклад
Тростянецька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1
Місто\село, район, область
Місто Тростянець, Сумська область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
27.02.2012-02.03.2012, 23.04-27.04.2012
Місце провведення тренінгу
Сумський ОІППО
Тренери
Ніколаєнко С.П., Герасименко Н.В.