Портфоліо Шаповалової Ольга Миколаївни «Війна та добро. Чи сумісні ці поняття?»
Зміст
Назва навчальної теми
Війна та добро. Чи сумісні ці поняття? (за повістю Г. Тютюнника "Климко")
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
українська література, історія України
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Проект з української літератури. Тема Григір Тютюнник. Повість «Климко» (7 клас). В ході проекту учні з’ясовують, чи сумісні поняття «війна» та «добро», заглиблюються в етичні та моральні проблеми, проводять паралелі з сучасним життям. Учні самостійно визначаються, як саме можна презентувати свою роботу та користуються електронними ресурсами для накопичення потрібної інформації.
Публікація на представлення методу проектів
Публікація на представлення методу проектів
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (Стислий опис та інструменти)
Вчитель проводить оцінювання, яке відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання грунтується на чітко поставлених відповідях і запитаннях. Інструменти оцінювання : контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники з різними видами запитань, таблиці З-Х-Д. Перед початком роботи над проектом, учні заповнюють тадлиці З-Х-Д. Це допоможе учителю більш ефективно поділити учнів на групи, шо будуть працювати над проектом. Наступний етам – розробка критеріїв оцінювання результатів учнівських робіт. Учні можуть здійснювати самооцінювання та взаємооцінювання.
Форма для оцінювання учнівського прикладу
Документ для самооцінювання (фасилітації)
Діяльність учнів та вчителя
Етап 1. Вчитель повідомляє учнів про їх участь у проекті. «Війна та добро. Чи сумісні ці поняття?» (за повістю Гр. Тютюнника «Климко»). Вчитель пропонує учням переглянути презентацію та заповнити таблицю З-Х-Д, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання. Етап 2. Учні знайомлять з біографією Гр. Тютюнника, читають повість «Климко». Етап 3. Здійснюючи пошук ресурсів, учні будуть використовувати спеціальну форму оцінювання ресурсів Інтернету. Для цього вони використовують контрольний список оцінки веб - сайтів. Етап 4. Вчитель знайомить із законодавством про авторське право. Використовуючи певну інформацію, учні будуть дотримуватися вимог авторського права. Етап 5. Для створення мультимедійної презентації, учні розподіляються по групам, кожна з яких обирає тему для дослідження. Також в групах буде розподілена роль кожного учня, який буде відповідати за окремий розділ дослідження. Етап 6. Учні створюють презентацію, яка відповідає спільній темі «Війна і добро. Чи сумісні ці поняття? (за повістю Гр. Тютюнника «Климко»). Оцінювання учнівських робіт відбувається за формою оцінювання, яка надається учням перед створенням презентації. Етап 7. Для створення грамотної презентації учні отримують від вчителя певні рекомендації, щодо її вигляду. Вчитель демонструє і роздає шаблон для фасилітації презентації. Етап 8. У класі знову проводить обговорення ключових запитань. Учні ще раз отримують таблиці З-Х-Д, для того, щоб усвідомити, які їх знання та уявлення були помилкові, а які ні. Учні вже більш ретельно розглядають нові варіанти вирішення проблеми. Діти роблять представлення своєї презентації. Свої результати учні презентують з допомогою ІКТ. Оцінювання здійснюється за формою оцінювання учнівських презентацій, за допомогою чого учні можуть самостійно оцінювати свою роботу. Оцінювання здійснюється протягом роботи над проектом, а кінцевий результат виставляється після завершення проекту. Наприкінці проекту учні «лист герою». В подальшому планують надрукувати буклет з висновками про результати своїх досліджень.
Приклад учнівської презентації
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ольга Шаповалова
Фах, навчальний предмет
вчитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Криворізький гуманітарно-технічний ліцей № 129
Місто\село, район, область
м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
Контактні дані
shapovalovaON@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
14-26 січня 2013
Місце проведення тренінгу
Криворізький гуманітарно-технічний ліцей № 129