Портфоліо Чухно Ірини за версією 10

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Геометрія навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, природознавство, біологія, література, художня культура.

Вік учнів, клас

9-А клас, 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час виконання даного проекту учні ознайомляться з дивовижним світом симетрії. Дізнаються які фігури, тіла називаються симетричними, які існують види симетрії. Навчаться будувати симетричні фігури. Розглянуть приклади симетрії в побуті, живій природі, мистецтві, музиці, біології. Дослідять чи симетричне людське тіло. Обговорять гіпотезу: "Що буде без симетрії?"

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям проводиться актуалізація опорних знань з метою виявлення їх обізнаності з досліджуваної теми та вмотивування до участі в дослідницькій роботі, учитель демонструє учням презентацію та обговорює її з учнями, пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми З-Х-Д або організаційну діаграму. Учитель проводить обговорення основних питань проекту, після чого пропонує учням опитувальник, що дає можливість визначити наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення само оцінювання. Після проведення досліджень учні можуть провести аналіз своєї роботи за допомогою таблиці оцінювання дослідження. Під час роботи над проектом учні записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. Після завершення роботи над завданнями навчального проекту учням надається можливість презентувати на відкритому заході створені інтелектуальні продукти та озвучити сформульовані висновки. Знання учнів будуть оцінюватися під час опитування, спостереження за їх роботою і захисту ними кінцевих робіт (презентацій (проводять самооцінку презентацій), публікацій, вікі-статті, блоги) та виконання дидактичних завдань.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Крок 1 Учитель демонструє власну презентацію. Учням пропонується ключове та тематичні запитання, конкретна проблема та проводиться визначення розуміння учнями вказаних вище понять. Через використання форм із «З-Х-Д» та організаційними діаграмами визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Крок 2 Учні об’єднуються у групи і отримують завдання. Група 1. Займаються пошуком інформації в бібліотеці та в Інтернеті про симетрію. Вчаться працювати в Publisher для створення Веб-сторінки. Учні створюють Веб-сторінку, в якій запрошують до співпраці усіх бажаючих. Група 2. Займаються пошуком інформації в енциклопедіях, збирають цікаві дані з теми «Чи дивовижний і симетричний світ?», шукають симетрію в “несподіваних” місцях. Створюють публікацію. Група 3. Розв’язують поставлені задачі, добирають малюнки, вчаться комбінувати текст і зображення, а також створюють презентацію в Power Point. Проводять дослідження. Підводять підсумки і приймають участь у проведенні тижня математики в школі. Крок 3. Аналізуючи отримані результати, учні обмінюються власними здобутками, розглядають види симетрії, класифікують задачі, пов’язуючи їх з цими видами. Учні створюють блог, до якого розміщають результати своїх пошуків із рекомендацією своїм друзям повторити спроби та розмістити у коментарях свої результати, порівнюючи їх із отриманими. При розміщенні результатів потрібно розмістити у блозі посилання на файли із якими працювали. Результати також вносяться до журналів спостережень. Учні проводять самооцінювання, використовуючи контрольні списки дослідження та блогу. Крок 4. Учні проводять дослідження стосовно того, чи допомагає симетрія нам у повсякденному житті, чи симетричне тіло людини, чи існує симетрія в архітектурі, літературі, природі; проводять опитування. Аналізуючи результати, роблять певні висновки і створюють діаграму результатів. Крок 5. Учитель проводять оцінювання результатів роботи над проектом використовуючи форми оцінювання дослідження, блогу та підсумкової презентації за проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Чухно Ірина Оексіївна

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Калинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-гімназія

Місто\село, район, область

Вінницька обл., м. Калинівка

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.08.2013-23.08.2013

Місце проведення тренінгу

м. Вінниця ВОІПОПП

Тренери