Портфоліо Чубатюк Тетяни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

У країні звичайних дробів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет – математика. Допоміжні предмети: інформатика, природознавство

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Тема «Звичайні дроби» є частиною розділу «Дробові числа і дії з ними» в курсі вивчення математики 5 класу. Ця тема передбачає розвиток, узагальнення та поглиблення знань учнів про використання звичайних дробів та розв’язування текстових задач зі звичайними дробами. Проект сприяє оволодінню учнями комплексу математичних знань, умінь і навичок, необхідних у повсякденному житті та майбутній трудовій діяльності, для оволодіння іншими галузями знань і забезпечення неперервної освіти; формування в учнів уявлень про ідеї та методи математики та її роль у пізнанні дійсності, наукового світогляду. Даний проект сприяє формуванню креативної компетентності школяра, створює умови для їх самореалізації розкриття творчого потенціалу . В цьому проекті учні досліджуватимуть: o Як з’явився дріб на Русі o Як записували дроби у Єгипті o Як записувалися дроби в Індії та Вавілоні; o Хто запровадив сучасний запис дробу; o Що спільного між музикою та дробами.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту ми використовуємо опитувальник, який виявляє зацікавленість, бажання та діагностує рівень знань по даній темі на початку роботи над проектом; працюємо з таблицею «ЗХД», над якими продовжуємо працювати до закінчення проекту. Впродовж проекту ми використовуємо такі інструменти оцінювання як консультації вчителя, обговорюючи та відповідаючи на питання. Наприкінці роботи над проектом учні демонструють презентацію по проекту, яка оцінюється за формою, виконують рефлексію за підказками, яку ми оцінюємо за балами.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту учні знайомляться з буклетом вчителя. Вчитель ставить перед учнями ключове запитання, показує вчительську презентацію. На початку вивчення теми учні проходять опитування за допомогою опитувальника Опитувальник , яке виявляє зацікавленість, бажання та діагностує рівень знань по даній темі на початку роботи над проектом. Учні, отримавши завдання, планують свою діяльність за допомогою вчителя, здійснює пошук необхідних ресурсів, ознайомившись з інструкціє вчителя. Впродовж проекту учні працюють з таблицею «ЗХД».

Учні класу проводять відповідні дослідження: o Як з’явився дріб на Русі o Як записували дроби у Єгипті o Як записувалися дроби в Індії та Вавілоні; o Хто запровадив сучасний запис дробу; o Що спільного між музикою та дробами. Учитель оцінює діяльність учнів у проекті. Використовуємо такі інструменти оцінювання як консультації вчителя, обговорюючи та відповідаючи на питання. Наприкінці роботи над проектом учні представляють презентацію по проекту, яка оцінюється за формою, виконують рефлексію за підказками, яку ми оцінюємо за балами. Учитель спостерігає за роботою учнів, проводить консультації, ставить їм питання, робить короткі нотатки про хід обговорення, планування, розв’язання поставлених завдань та відслідковує досягнутий учнями прогрес, допомагаючи їм у спільній роботі та сприяючи формуванню у них навичок самокерування та самоспрямування у навчанні.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Чубатюк Тетяна Василівна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики, інформатики

Навчальний заклад

Копачівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

с. Копачівкка, Волочиський р-н, Хмельницька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24.03-28.03. 2014р.


Місце проведення тренінгу

Влочиська ЗОШ І-ІІІ ст № 5

Тренери

Пересунько Світлана Петрівна