Портфоліо Черкас Н. В. з теми " Шевченко-художник"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Шевченко - художник

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний - українська література, другорядні : образотворче мистецтво, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Шевченко - видатний український поет.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7-А клас

Стислий опис

Шевченко-художник.7-Аклас. Шевченко - видатний український поет. Виконуючи цей проект,учні займаються пошуковою діяльністю,вчаться співпрацювати в групах, аналізувати та відбирати матеріал, спробують презентувати продукт своєї діяльності у вигляді галереї.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Розкрити значення творчості Шевченка як всесвітньо відомого поета ,видатного художника, майстра гравюри. Розвивати навички вдумливого виразного читання поетичних творів. Прививати естетичні смаки до полотен художнього мистецтва,добираючи до них ілюстрації з віршів. Формувати вміння створювати презентації. Виховувати почуття національної гордості, бо наш народ дав світові великого Кобзаря.


На початку роботи необхідно провести вікторину , як учні засвоїли життєвий шлях Кобзаря. Складаються критерії оцінювання робіт учнів, за якими відбувається контроль і самоконтроль у групах,вивчаються приклади робіт учнів та проходить обговорення плану роботи групи. У ході роботи групи заповнюють бланк самооцінки учнів у групах , Учитель заповнює свій журнал спостережень за групами, та проводить з учнями рефлексію . Після завершення роботи над проектом проводиться засідання в “Літературній вітальні», де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи у вигляді презентацій, публікацій та ін. та оцінюється їх робота.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом ознайомити батьків та учнів з методом проектів ,отримати від батьків дозвіл на роботу дітей в Інтернеті,познайомити учнів з авторським правом .

Етап підготовки проектів (1 тиждень). Робота над проектом починається з оголошення теми проекту, його цілей та завдань, презентації вчителя . На початку проектної діяльності необхідно провести вікторину . Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються в групи за бажанням та інтересами і корегуються вчителем,який застосовує принцип диференціації . Кожній групі надається завдання, складається план роботи кожної групи та обговорюються засоби взаємозв’язку і спілкування між учнями та учителем. Учні об’єдналися в такі групи: група " Мистецтвознавці" - досліджує різні техніки малювання; група «Портретисти» -відшукують портрети Шевченка; група «Пейзажисти» – добирають поетичні рядки до картин природи;група «Галеристи» - створюють картинну галерею. Учитель з учнями обговорює види проектної діяльності. Учитель знайомить учнів про авторські права (презентація) та правила оформлення посилань на використані джерела, рекомендує перелік сайтів для підготовки проектів.

Етап створення проектів (2,3 тиждень) Учитель веде спостереження за роботою кожної групи, консультує учнів , надає їм поради, керує їх діяльністю. Контролює послідовність виконання проекту. Відповідно до плану і ролі в групі учні знайомляться з історичними відомостями, збирають і обговорюють інформацію, роблять висновки. Усі групи продовжують пошук та відбір інформації; група «Галеристи» обговорює знайдені картини, обирає доцільний вид представлення цих полотен, консультується з учителем ,готує шаблони презентацій . . Учні консультуються з учителем з приводу виконання свого плану. оцінюють свою роботу. Учитель разом з учнями проводить спільне обговорення результатів роботи кожної групи. Учитель заповнює журнал спостережень роботи груп над проектом.

Етап підготовки та оформлення проектів (4 тиждень) Учні оформляють проект, готують доповіді до захисту. За результатами своєї роботи учні створюють презентації, в у яких відображається результат їх діяльності. Роблять висновки по темі. Учитель разом з учнями проводить спільне обговорення результатів роботи кожної групи. Учні проходять попередній захист своїх проектів, одержують рекомендації на доробку своїх проектів, оцінюють свої досягнення. Група «Портретисти» – готує розповіді про тих,з кого Шевченко написав портрети; група «Пейзажисти» – завершує порівняльний аналіз поетичних та художніх пейзажів; група – «Мистецтвознавці» завершує вивчення понять про різні техніки малювання ; група «Галеристи» – оформляють виставку дитячих ілюстрацій до Кобзаревих віршів. . Учні проходять попередній захист своїх проектів, одержують рекомендації на доробку своїх проектів, оцінюють свої досягнення Учитель заповнює журнал спостережень роботи учнів над проектом.

Етап захисту проектів (4 тиждень) Учитель під час засідання в «Літературній вітальні» задає цілеспрямовані питання,узагальнює отримані результати, підводить підсумки, визначає перспективи на майбутнє. Учні беруть участь в колективному самоаналізі та оцінки своєї роботи над проектом . Під час захисту проекту кожна група виступає з доповіддю, демонструючи результат своєї роботи у формі презентації . Після виступу кожної групи йде колективне обговорення, робляться висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, нагородження найактивніших учасників проекту, виноситься подяка всім учням та учням, які мають низький рівень знань за їх внесок в результати роботи групи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Черкас Наталія Вікторівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Мар’їнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Місто\село, район, область

Мар’їнка, Мар’їнський район, Донецька область

Контактні дані

natalivikt3@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08 - 18.08.2012

Місце провведення тренінгу

Мар’їнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Тренери

Калініченко Алла Леонідівна