Портфоліо Червоноштан А.В. на тему "TRADITIONAL BRITISH MEALS (Традиційна англійська їжа)"
Зміст
Назва навчальної теми
TRADITIONAL BRITISH MEALS (Традиційна англійська їжа)
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Англійська мова, тема «Харчування (національна кухня Великої Британії та України)»
Інформатика, історія, географія, основи здоров'я, мистецтво
Вік учнів, клас
учні 10 класів, 15-16 років
Стислий опис проекту
Проект передбачений для учнів 10-х класів в темі «Харчування. Національна кухня Великої Британії та України». Їжа - це неодмінний елемент життя будь-якої людини. Під час виконання проекту учні дізнаються: що є традиційним для кухні Британії, від чого залежать та як формується традиційна кухня країни, які продукти використовують для приготування. Навчаться правильно обирати їжу за меню або замовляти її в кафе/ ресторані/ по телефону.
В ході реалізації проекту учні підвищують культуру усної та письмової мови, отримують можливість самореалізації, самостійно добираючи інформацію, можливість проявити свої творчі здібності, розширюють свої знання про культурне життя, цікаві факти про свою країну, а також країну, мова якої вивчається. Для цього учні об’єднуються у групи, кожна група отримує свої завдання для дослідження. Під час роботи учнів над проектом передбачається розвиток навичок самостійної роботи, самоосвітньої активності, вміння орієнтуватися в потоці інформації, розширення кола можливостей для отримання знань.
План вивчення теми
План вивчення теми
План впровадження
Оцінювання
Оцінювання відбувається упродовж роботи над проектом, щоб допомогти учням розвивати навички 21 століття На початку проекту проводиться мозковий штурм створюється асоціативний кущ, та розпочинається робота з таблицями ЗХД для того, щоб з’ясувати наскільки учні орієнтуються в темі, визначити навчальні потреби учнів для подальшого планування своєї діяльності і обговорення на індивідуальних і групових консультаціях.
Перед тим, як учні приступлять до створення презентацій, вчитель знайомить їх із формою та критеріями оцінювання кінцевих продуктів, за якими він потім буде оцінювати їх роботи. Показує свою презентацію , де знайоме учнів з ідеями проекту. Ці форми виступають також інструкціями під час роботи над проектом. В підсумку роботу учнів оцінюють як вони самі через самооцінювання (наприклад - самооцінювання спільної роботи) так і вчитель, котрий керується Формою оцінювання презентації.
Оцінювання знань учнів проводиться шляхом їхнього опитування, спостереження за їх роботою, виконання тестів, участі у дискусіях та виступі на захисті проекту перед дітьми, а також з урахуванням якості створених ними презентації. Оцінювання може проводити не тільки координатор проекту, а й інші учителя та експерти за розробленими формами.
Діяльність учнів та вчителя
Перед початком роботи в проекті учні ознайомлюються з особливостями роботи за методом проектів обговорюючи буклет про метод проектів. Проводять мозковий штурм, заповнюють таблиці ЗХД. Після чого проходить обговорення ключового, тематичних та змістовних питань під час перегляду вчительської презентації ідей проекту.
На наступному кроці учні об'єднуються в групи та обирають тему учнівського міні-проекту для дослідження, потім приступають до планування своєї роботу над дослідженням. Вчитель демонструє презентацію про авторське право та роздає форми батьківського дозволу для публікації робіт в мережі.
1 група «Кухарі» знаходять рецепти традиційних страв та ілюстрації до них, розробляють список традиційних продукті, готують лист традиційного меню.
2 група «Дослідники» знаходять в Інтернеті яку незвичайну їжу використовують британці та проводять он-лайн опитування серед учнів класу.
3 група «Комунікатори» розробляють список порад та корисних лексичних і граматичних конструкцій при замовленні іжі в різних ситуаціях: ресторан, кафе, на вулиці, по телефону.
Кожна група шукає інформацію, обробляє її, узагальнює, може бути проведено опитування серед однолітків. Результати роботи учні оформлюють в презентації. По завершенню роботи з теми пропонується колективний захист учнівських проектів. Проводиться само- та взаємооцінювання роботи учнів в проекті проекту за наданими вчителем формами. Після чого учням пропонується пройти он-лайн тестування з теми та побачити скільки нового вони дізналися при роботі над проектом. завершивши роботу з таблицями ЗХД.
Відомості про автора
Червоноштан Анастасія Вадимівна
Фах, навчальний предмет
вчитель англйської мови
Навчальний заклад
СЗШ №6
Місто\село, район, область
м. Новомосковськ, Дніпропетровської обл.
Контактні дані
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Новомосковськ, СЗШ № 6, 04 - 16 грудня 2017 року
Дати проведення тренінгу
04.12.2017-16.12.2017
Місце проведення тренінгу
СЗШ №6 м.Новомосковськ Дніпропетровська область