Портфоліо Цюпи Олександра з теми "Хімія для життя - для найкращого життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Хімія для життя - для найкращого життя"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія. Географія. Біологія.

Вік учнів, клас

14-15 років 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект реалізується в 9 класі за темою: «Хімія для життя – для найкращого життя», учні здійснюють дослідження, використовуючи підручник з предмету хімія, інтернет-ресурси, науково-популярна література. Проект розрахований на 4 уроки. На першому уроці вчитель ставить завдання учням, проводить опитування за допомогою таблиці ЗХД, формує групи для роботи над проектом, демонструє презентацію з Основними, Тематичними і Змістовними запитаннями, ставить перед групами учнів конкретні завдання. Група складається з 4-5 учнів (журналіста, дослідника, еколога, дизайнера). Кожна група має своє Тематичне запитання для реалізації і одне додаткове завдання для всіх (розробити «майбутній комп’ютер»). Захист презентацій відбувається на 4 уроці.

[Презентація ідей проекту] [Метод проектів]

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту необхідно провести опитування для визначення початкового рівня знань учнів, потреб учнів у знаннях, що допоможуть розуміти навколишній світ. За допомогою метода «асоціативний кущ" виявляємо рівень підготовленості учнів до даної теми. Необхідно продумати план проекту разом з учнями, навчити учнів використовувати контрольний список для створення презентацій. Продумати, як забезпечити учнів необхідною інформацією, надати перелік питань для пошуку в Інтернеті. Спрямовувати процес виконання проекту за допомогою консультацій, тестування, ознайомлення учнів із критеріями оцінювання їх роботи. Навчити учнів здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Кінцевим результатом роботи кожної групи повинен бути якісний продукт (блог, вікі-стаття, презентація або доповідь)і учні повинні знати критерії оцінювання кожного з видів роботи за формою оцінювання. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання за формою самооцінювання. Впродовж роботи доцільно використовувати опитувальник знань учнів/

Діяльність учнів та вчителя

До початку проекту вчитель знайомить учнів з особливостями роботи за допомогою проектної діяльності, проводить бесіду з учнями з використанням зразків проектів виконаних іншими учнями (публікація), знайомить з планом проекту за допомогою вчительської презентації, обговорення основних питань, вчитель роздає учням документ з фасилітації (план вивчення теми). Учні переглядають презентацію, виконують завдання для визначення навчальних потреб за допомогою метода «Асоціативний кущ», знайомляться з ключовим та тематичними питаннями, намагаються дати на них відповіді, висувають власні гіпотези. Для вирішення питань учні добирають інформацію в Інтернеті, в друкованих виданнях, систематизують весь матеріал у блоки і самі поділяються за інтересами на 4 групи:  Екологи: добирають інформацію про вплив хімічних речовин на живі організми;  Дослідники: проводять опитування, діагностику, добирають матеріал, результати презентують у вигляді блога, діаграм;  Журналісти: на основі матеріалів, знайдених теоретиками готують та проводять експерименти;  Дизайнери: оформлюють проект. Учасники під час проекту навчаються працювати в програмах: Excel, Publisher, MS Word, MS Power Point, а також різними браузерами для пошуку інформації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександр Цюпа

Фах, навчальний предмет

вчитель хімії

Навчальний заклад

Комунальний заклад освіти Жовтоводська середня загальноосвітня з профільними класами школа №8

Місто\село, район, область

Жовті Води Дніпропетровська область

Контактні дані

alex29843@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.03.-28.03.2013р.

Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад освіти ліцей природничо-наукового навчання міста Жовті Води

Тренери

Вітюк Ганна Юріївна