Портфоліо Царук Олесі Яківни на тему "Комп'ютерні мережі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Комп'ютерна павутина

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Навчальні цілі

По закінченню роботи над проектом учні будуть вміти: - копіювати та переміщувати дані між різними комп’ютерами мережі; - користуватися тематичними каталогами; - складати пошукові запити та визначати подальший шлях для пошуку; - створювати власну електронну поштову скриньку на безкоштовному поштовому сервері; - працювати з Адресною книгою; - отримувати, писати та відправляти електронні листи; - знаходити в Інтернеті інформацію на задану тему.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-14 років

Стислий опис проекту

У навчальному проекті беруть участь учні 7 класу. Тема: Комп’ютерні мережі. Основні види діяльності: групова, у парах, індивідуальна. Передбачається використання ігрових моментів,. Складання карток самоаналізу знань із теми, заповнення колонок таблиць «Знаю» або «Хочу знати» Учні створюють міні проекти: Презентація «Інтернет – друг чи ворог?» Публікація «Чи можна спілкуватися в Інтернеті» Вікі-статтю «Чим відрізняється комп’ютерна павутина від звичайної?»

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План реалізації проекту

Навчальні цілі

По закінченню роботи над проектом учні будуть вміти: - копіювати та переміщувати дані між різними комп’ютерами мережі; - користуватися тематичними каталогами; - складати пошукові запити та визначати подальший шлях для пошуку; - створювати власну електронну поштову скриньку на безкоштовному поштовому сервері; - працювати з Адресною книгою; - отримувати, писати та відправляти електронні листи; - знаходити в Інтернеті інформацію на задану тему.

Опис оцінювання

Використовуватимуться тестові завдання для виявлення рівня знань учнів до проекту і після. Кожна робота учнів оцінюватиметься за певними критеріями.

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують:

1. До початку проекту проводиться діагностика:

а) навчальних потреб учнів З-Х-Д З-Х-Д

б) рівня їх фактичних знань учнів з теми; Кросворд

в) рівня сформованості навичок роботи з технологіями Веб 2.0 та створення презентацій;

г) робота з батьками: буклет вчителя.

2. Під час проведення проекту проводиться:

- анкетування для групування учнів та розподілення ролей з урахуванням інтересів учнів та психо-фізіологічних можливостей кожної дитини;

- оцінювання навичок використання інтернет-ресурсів:Контрольний лист оцінювання веб-ресурсів:

оцінювання мультимедійного проекту: загальні критерії, рубрики, основні критерії та принципи оцінки; контрольний список для оцінки веб сайтів.

- відслідковування ходу виконання роботи;

- поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв:

блогу, Форма оцінювання блогу

вікі-статті, Форма оцінювання вікі-статті

презентації, Форма оцінювання презентації

публікації; Форма оцінювання публікації

- оцінювання учнями власної діяльності.

3. По завершенню проекту проводиться:

а) Визначення самоспрямованості навчання; Форма оцінювання самоспрямування у навчанні

б) Взаємооцінювання командною роботою Форма оцінювання командної роботи

в) визначення рівня здобутих знань з теми "Комп’ютерні мережі" та сформованих умінь використання технологій Веб 2.0, взаємооцінювання командною роботою.

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність вчителя:

Починаючи роботу над проектом, необхідно сформулювати ключове та тематичні питання, тобто скласти план проекту. Наступним етапом є розробка критеріїв оцінювання кожного виду робіт: створення презентацій, публікацій, вікі-сторінок, підготовка буклету про проектний метод для ознайомлення батьків із методом проектів Публікація для батьків1 Публікація для батьків2, створення презентації про даний проект Учительська презентація. Впродовж проекту вчитель спостерігає за роботою учнів, контролює та консультує їх, у разі необхідності певна корекція. Наприкінці проекту вчитель залучає учні до оцінювання та оцінює роботи.

Діяльність учнів:

Учнівська вікі-сторінка "Чим відрізняється комп'ютерна павутина від звичайної?"

Учні знайомляться з планом проекту вчителя, з критеріями оцінювання кожного виду робіт, створюють презентації, публікації, вікі-статті. Повинні вміти самостійно працювати, обробляти інформацію, виділяти головне та відстоювати свою точку зору.

Учні повинні зрозуміти що така робота вимагає ретельної обробки знайденого матеріалу, виділення головного з безліч інформації, аналіз, синтез, дотримання логіки викладення інформації, грамотного написання та оформлення, використання комп'ютерних технологій. Правила користування Інтернетом Головне - кожен повинен бути задіяним.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олеся Царук

Фах, навчальний предмет

Вчитель трудового навчання, креслення, інформатики. Навчальний предмет - Інформатика, технології

Навчальний заклад

Петрівський навчально-виховний комплекс "загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів - гімназія"

Місто\село, район, область

смт Петрове, Петрівський район, Кіровоградська область

Контактні дані

olesyakarpets5@gmail.com

olesyakarpets@rambler.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.09.2012-18.09.2012

Місце проведення тренінгу

Петрівський НВК

Тренери

Сайко Сергій Валентинович