Портфоліо Хричікової Ірини з теми "Вода"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"Світ води"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

географія, екологія, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Внутрішні води України

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис

Навчальний проект з географії для учнів 8 класу з теми «Внутрішні води України». Учні об’єднуються у групи, збирають факти, фотографії, карти водних ресурсів країни. З сайтів мережі Internet діти одержують знання про різні водні об’єкти, добирають фотографії, відеоматеріали. Учні здійснюють екскурсію до місцевих річок, озер, ставків, болот з метою дослідження позитивного та негативного впливу господарської діяльності населення. Вони роблять висновки та надають рекомендації для місцевих органів самоврядування та інших зацікавлених організацій Ці рекомендації зведені в єдиний інформаційний бюлетень і вікі-сайт для поширення їх серед більш широкої аудиторії.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні зможуть здійснити наступне:

  • Під час екскурсі зібрати та проаналізувати матеріали
  • Оцінити екологічний стан водойм
  • Характеризувати водні об’єкти за планом
  • Для одержання додаткової інформації використовувати сайти мережі Internet
  • Cтворити мультимедійну презентацію та вікі-сайт
  • Навчитися ефективно співпрацювати у групах для досягнення спільної мети

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Вчитель починає з оцінювання навчальних потреб учнів, яке покаже, що учні знають про проблему. Наприклад, за допомогою ЗХД таблиці таблиця ЗХД, бесіди, асоціативного куща Асоціативний кущ. Для визначення вхідних знань ініціює обговорення ключового питання. За підсумками обговорення учитель готує список навчальних цілей, розрахований на різні рівні підготовки учнів. Для дослідження тематичних питань проекту, визначених методом мозкового штурму, учні об’єднуються у малі групи. Вчитель надає чіткі рекомендації учням щодо управління своїм навчанням у вигляді контрольних списків. Він проводить співбесіди,консультації (індивідуальні або групові),які дозволяють корегувати навчальну діяльність учнів, проводячи з ними інтерв'ю. Вчитель просить учнів здійснити самооцінку одержаних знань та робити записи під час роботи, щоб учні могли контролювати своє розуміння матеріалу. Учитель використовує організацію дискусії, щоб з’ясувати як учні володіють зібраним матеріалом та можуть цим оперувати. Після дослідження своєї проблеми, учні готуються до захисту своїх проектів та презентацій. На етапі завершення проекту учитель оцінює учнівські роботи оцінювання презентації, закінчує роботу з З-Х-Д таблицями та проводить письмову роботу, аналізує роботу відповідей учнів, щоб зрозуміти як вони опанували тему.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учні розробили опитувальник для однокласників

На початку уроку вчитель проводить мотивацію навчальної діяльності з використанням стартової презентаціїУчительська презентація. Учні обговорюють завдання проекту, визначаючи питання для дослідження.

Діти об’єднуються у групи: гідрологи, екологи, господарники. Усі вони збирають інформацію відповідно до своєї тематики. Перша група створює учнівську презентацію Учнівська презентація, друга –учнівську вікі-статтю про проблему нестачі питної води у регіонах України Учнівська вікі-стаття "Забезпечення прісною водою території України", третя група добирає фотографії та аналізує використання поверхневих вод у промисловості, сільському господарстві, транспорті. Завершується робота над проектом створенням звіту, презентації та вікі-статті. У результаті роботи над проектом діти здобудуть знання проблеми стану водних ресурсів України, дослідять впливи на них господарської діяльності населення. Отримані висновки вони надають у вигляді рекомендацій для місцевих органів самоврядування та інших зацікавлених організацій Ці рекомендації зведені в єдиний інформаційний бюлетень і вікі-сайт для поширення їх серед більш широкої аудиторії. Свої враження від досліджень та просування траекторією навчання учні виклали в блозі проекту

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Хричікова

Фах, навчальний предмет

Учитель географії та біології, навчальний предмет - географія

Навчальний заклад

Конотопська ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 ім. Григорія Гуляницького Конотопської міської ради Сумської області

Місто\село, район, область

м.Конотоп, Сумська область

Контактні дані

irahritckowa@gmail.com.

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20/08/2012-26/08/2012

Місце провведення тренінгу

Конотопська ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 ім. Григорія Гуляницького Конотопської міської ради Сумської області

Тренери

Ніколаєнко С.П., Герасименко Н.В.