Портфоліо Хомік Ольги "Київська Русь ІХ - ХІІст."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Київська Русь ІХ - ХІІст.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України, географія, українська література, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Київська Русь ІХ - ХІІ ст.

Вік учнів, клас

12 - 13 років, 7 клас

Стислий опис

Курс “Київська Русь ІХ-XIІ cт" розроблено для поглиблення та вдосконалення знань учнів, які мають схильність до вивчення предметів гуманітарного циклу, цікавляться історією свого народу, своїї держави. Курс (16 занять) розроблено для гурткових занять. Кожне заняття побудоване таким чином, щоб збуджувати інтерес, спонукати до власного пошуку. Вчитель на кожному уроці читає лекцію з теми уроку, згідно плану, демонструє відеофільми, пояснює карти. Але на початку заняття йде обговорення попередньої теми, і кожен учень представляє свої матеріали з цієї теми. Це можуть бути твори мистецтва (вирші, картини, відео-аудіо записи) невеликі реферати, а також, що найбільш важливо, власні малюнки, описи, вірші, оповідання. Робота у такому напрямку виявляє обдарованих дітей, а спілкування, дискусії спонукають їх до власного пошуку, виховує самостійність, винахідливість у пошуку інформації, формує допитливість, аналітичність і сприяє глибокому проникненню у тему, засвоєнню матеріалу. І, найголовніше, виховує любов до рідгого краю, вчить вшануванню памяті предків.

Повний План вивчення теми

1. Вступна лекція. Стисла історична довідка про початок та розвиток на території Київської Русі, з XV ст до н.е. Ознаймлення учнів з Хронологічною таблицею. 2. Початок Русі. Похождення та стародавня доля словўян. “Откуда есть пошла руськая земля" 3. Похождення Русі. Створення держави Русі. Русь початкова (IX - середина X ст). Полюддя. 4. Укріплення держави. Розквіт Київської Русі. Володимир – Красне сонечко. 5. Розквіт Київської Русі. Ярослав Мудрий і Ярославичі. 6. Володимир Мономах - боярський князь (1053 - 1125 р.р.) Народні маси. "Смерды" та "ремественники". Повстання в Київі в 1068 р 7. Міжусобиці та поєднання (Кінець XI - початок XII ст) Княззя "Гориславичи" та київське повстання 1113 года 8. Народження самостійних князівств. Суверенні феодальні землі 9. Південноруські князівства в ХІІ ст. Київске та Чернігівське князівство 10. Західноруські князівства в ХІІ ст. Галицько-Волинські землі 11. Північноруські князівства в ХІІ ст. Полоцьке князівство. Смоленськое князівство 12. Північноруські князівства в ХІІ ст. Новгород Великий.Володимиро-Суздальске князівство 13. Культура Русі ІХ – ХІІ ст - первинна основа культури росіян, українців та білорусів. Писемність, топономіка, літературні памўятники 14. Культура Русі ІХ – ХІІ ст Наука, подорожі, торгівля, спілкування з іншими країнами. 15. Культура Русі ІХ – ХІІ ст Будівництво, архітектура, витвори мистецтва 16. Підсумковий урок.

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Навчальними цілями є - виховання громадянської позиції, патріотизму, любові до історії свого народу; - формування навичок в дослідницькій, пошуковій роботі; - планування та виконання проектів.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання відбувається впродовж всього навчання за темою, визначення попердніх знань учнів щодо теми, відбувається з урахуванням теоретичних знань, а також набутих навичок під час пошукової діяльності з використанням ІКТ. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням у самооцінюванні своєї роботи над проектом.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Під час роботи над проектом учні досліджують писемні історичні джерела, літературні твори певного історичного періоду, відвідують музеї, працюють з інтернет-ресурсами.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Хомік

Фах, навчальний предмет

Вчитель, історія

Навчальний заклад

Одеська гімназія №5 Одеської міської ради Одеської області

Місто\село, район, область

Місто Одеса

Контактні дані

0987570225

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках співпраці в Національному проекті «Відкритий світ»

Дати проведення тренінгу

20-25 серпня

Місце провведення тренінгу

Одеська гімназія №5

Тренери

Безверхня Олена Володимирівна