Портфоліо Хлистової Світлани з теми "Технологія пошиття швейних виробів"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Технологія пошиття швейних виробів

P1150080.jpg









Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

1.Технологія, розділ «Технологія виготовлення швейних виробів»

2. Креслення (графічні навички)

3. Інформатика (використання інформаційних технологій)

4. Література, Українська мова (логічне і раціональне розміщення матеріалу)

Вік учнів, клас

8 клас (13-14 років)

Стислий опис проекту

Проект спрямований на закріплення, систематизацію та застосування знань по темі «Технологія виготовлення швейних виробів», а також на розвиток навичок роботи з комп'ютером. У ході роботи над проектом учениці виготовляють вироби: фартух, спідницю та нічну сорочку (виготовляють наочні посібники для 5-7 класів). Також після виготовлення виробів створюють комп'ютерні презентації. Це дозволить вирішити кілька найважливіших завдань курсу Технології: згадати минулі знання і підготувати мислення до нової інформації, вже наявної, формування здатності аналізувати і логічно викладати матеріал, в тому числі використовуючи інформаційні технології. На підсумковому уроці проходить показ моделей, виконаних за правильно складеною послідовністю та за неправильною.

План вивчення теми

План вивчення теми "Технологія пошиття швейних виробів"

План впровадження теми "Технологія пошиття швейних виробів

Оцінювання

У ході роботи над проектом використовується формуюче і підсумкове оцінювання. На початку проектної діяльності проводиться опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань. Це дозволяє вчителю побачити знання по темі, прогалини. Також учні заповнюють таблицю З-Х-Д. На цьому етапі учні починають працювати в групах по темах. Учні використовують контрольний список для створення Wiki-сторінки для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. У відповідності з вимогами стандартів, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт(презентації), оцінювання майбутніх робіт (Wiki-сайту), за якими відбувається контроль і самоконтроль. Критерії оцінки допоможуть учням відслідковувати свої просування до поставленої мети і вчителю отримати зворотній зв'язок. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання Wiki-сторінки та форму для зворотного зв'язку для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників.З метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного та навчального дослідження їм надається контрольний список для оцінювання самоспрямування у навчанні.

Форма оцінювання командної роботи

Контрольний список оцінювання вкладу у групову роботу

Форма оцінювання журналу для рефлексії

Діяльність учнів та вчителя

Організаційно-підготовчий етап (2 уроки)

- Постановка цілей і завдань (1 заняття 1-2 урок)

- Перегляд стартової презентації вчителя

- Формуються робочі 3 групи. Учням для виконання проекту необхідно виконати дослідження на тему «Як відобразиться на якості виробу неправильно складана технологічна послідовність обробки?»

Перша група досліджує як вплине неправильно сформована та виконана послідовність виготовлення фартуху на якість виробу.

Друга група досліджує як вплине неправильно сформована та виконана послідовність виготовлення спідниці на якість виробу.

Третя група досліджує як вплине неправильно сформована та виконана послідовність виготовлення нічної сорочки на якість виробу.

Приклад проектної діяльності учнів з теми проекту Wiki-стаття "Як вплине неправильно сформована та виконана послідовність виготовлення спідниці на якість виробу"

- Збір інформації для проекту. Визначаються наявні та необхідні інтернет-ресурси для роботи. На сайтах підбирають інформацію щодо послідовності виготовлення виробів: фартуху, спідниці та нічної сорочки.

- Уточнення інформації, складання потижневого плану роботи.

- Розподіл обов'язків між членами групи.

Технологічний етап (4 уроки)

- Виконання проекту. Учні складають технологічну послідовність пошиття виробів. Аналізують, де можлива зміна операцій обробки виробу. Для того, щоб дослідити як вплинуть на якість одягу помилки, їм необхідно пошити виріб.

- Знаходження альтернативних шляхів вирішення проблем.

- Вибір кращого варіанта.

- Прошивання виробів

- Виконання комп'ютерних презентацій:

1 група: Технологічна послідовність виготовлення фартуху,

2 група: Технологічна послідовність виготовлення спідниці

3 група: Технологічна послідовність виготовлення нічної сорочки).

Для учнів, які мають проблеми у навчанні, вчитель надає шаблон для спільної презентації «Технологія пошиття швейного виробу»

- Підготовка моделей, презентацій для захисту проекту.

- Аналіз удач і помилок.

Заключний етап

- На підсумковому уроці проходить показ мод моделей фартухів, спідниць та нічних сорочок, які виготовлені за правильною та за неправильною технологічною послідовністю. Паралельно проводиться показ презентацій. Кожен виступ учня оцінюється в балах (від 0 до 12) за певними критеріями з занесенням результатів в таблицю.


Публікація вчителя для батьків з проектної діяльності


Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Опитувальник "Виготовлення швейних виробів

Відомості про автора

Хлистова Світлана Павлівна

Управління освіти адмінністрації Ленінського району Харківської міської ради

м.Харків; вул. Ярославська, 10

712-34-27

Відомості про тренінг

04.02.2013-08.02.2013

м. Харків

Тренери: Скрипка Анна, Шевчук Лариса