Портфоліо Хапугіної Олени з теми "Загальна характеристика доби Відродження в європейській літературі"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Загальна характеристика доби Відродження в європейській літературі
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Світова література
Вік учнів, клас
13-14 років, 8 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект зі світової літератури для 8 класу з теми «Загальна характеристика доби Відродження в європейській літературі». Основний вид діяльності- групова робота. Можливі учнівські ролі: дослідник,керівник, науковець, дизайнер,спікер. Діяльність починається з обговорення теми та визначення тематичних та змістових запитань, формування груп та розподілу ролей в них.Кожна група проводить дослідження за своєю темою,обговорює на блозі проекту отримані результати, готує та представляє свою роботу у вигляді презентації, яку захищає на підсумковому занятті.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Провести обговорення для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Учні використовують «Асоціативний кущ» для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Онлайн опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання для роботи в групах та форму самооцінювання для здійснення учнями самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Як результат роботи групи учні готують та захищають презентацію. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проектів.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Впровадження проекту « Загальна характеристика доби Відродження в європейській літературі» починається з вчительської презентації та розподілу учнів на групи.
Учитель познайомить дітей з вчительською публікацією «Метод проектів», запише, які дослідження учні виконають під час роботи над проектом, проведе вхідне оцінювання за допомогою «асоціативного куща». Під час роботи над проектом буде використовуватись онлайн опитувальник як інструмент проміжкового оцінювання. Після обговорення питань, розподілу ролей в учнівських групах учитель створить шаблон презентації, щоб допомогти учасникам проекту створити власний кінцевий продукт- учнівську презентацію.
Для успішного виконання роботи учитель надає інструкцію для аналізу прозаїчних творів.
Кожна група проводить дослідження за своєю темою.
1 група проводить опитування серед учнів 9-х класів з теми: «Чому ми до цього часу читаємо твори авторів доби Відродження?» 2 група досліджує, як твори літератури доби Відродження впливають та відображають сучасне життя. 3 група проводить анкетування серед учнів 9-х кл. з питання, яким чином твори титанів Відродження стосуються їхнього життя. 4 група досліджує, як гуманістичні ідеї доби Відродження трансформувались на різних етапах сучасної історії. Учні ведуть щоденники, блоги, журнали спостережень, можуть обговорювати в групах незрозумілі питання, надавати форми звітів. В презентації подається інформація щодо завдань та основних вимог при створенні проектів, розкривається поняття «метод проектів», що допоможе учням правильно поставити питання і розробити стратегію роботи над проектом.
Учні в соціальних мережах створюють групи, блоги, сайти де обговорювамуть та узгоджуватимуть списки літератури та питання, над якими працюють, зможуть представляти проміжні звіти, презентувати та захищати свої роботи, проводити інтелектуальні змагання Після створення вчителем прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його використовуватимуть в якості прикладу для створенні власних робіт. Представивши приклад учнівської презентації, вчитель дає змогу учням показати результати дослідження, учні мають змогу висловити свої власні пропозиції або дійти певних. Цей приклад учнівської презентації показує хід та результати проведених досліджень та опитувань, дає змогу учням підготуватися та організувати захід з демонстрацією науково обґрунтованих проектів. Ця презентація допоможе учневі з’ясувати, чи достатньо глибоко розуміє важливі моменти теми для того, щоб побудувати змістовні зв’язки, допоможе учню аналізувати, оцінювати, глибше розуміти теорію та синтезувати дані та відомості.
Демонстрація використання комп’ютерних технологій у проекті допоможе учню бути більш продуктивним та творчим. Учні матимуть змогу обирати обсяг матеріалу з тієї області знань, яка їм цікава, я дозволятиму виконувати альтернативні завдання, які я ставлю перед ними, забезпечуватиму додаткові види діяльності для активізації пізнавального процесу, забезпечуватиму учнів завданнями різних видів складності, забезпечуватиму матеріалами для вдосконалення та поглиблення теоретичних та практичних знань учнів, забезпечення аудіо- та відеоматеріалами, запропоную працювати не лише індивідуально, але й створити групи.
Учні матимуть змогу давати самооцінку та взаємооцінку,я дозволятиму учням та заохочуватиму до дослідження тих розділів у рамках тієї теми, яка відповідає їх інтересам, дозволю їм самостійно визначити, яким буде кінцевий продукт їх учнівського проекту, учні розвиватимуться протягом вивчення теми чи виконання проекту, коли вони самі матимуть змогу відслідковувати власний прогрес, спонукатиму учнів до діалогу та дискусій, під час яких учні адресовують питання не лише вчителю, але й один одному, аналізують відповіді один одного, ставитиму відкриті запитання і заохочуватиму до цього учнів, проситиму розвивати та розширювати, вдосконалювати учнівські початкові відповіді, що даватиме змогу учням бачити власний прогрес, дасть можливість учням самостійно знаходити відповіді на поставлені запитання, намагатимусь бути для учнів не в ролі лектора, а скоріше наставника.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Олена Хапугіна
Фах, навчальний предмет
Вчитель світової літератури
Навчальний заклад
КЗО ліцей природничо-наукового навчання
Місто\село, район, область
м. Жовті Води Дніпропетровська обл.
Контактні дані
Lenusja52@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
4-16 лютого 2013р.
Місце проведення тренінгу
КЗО ліцей природничо-наукового навчання м. Жовті Води
Тренери
Вітюк Ганна Юріївна