Портфоліо Федорів Лесі на тему "Теорема Піфагора та її застосування"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

[ПРЕЗЕНТАЦІЯ]

[БУКЛЕТ 1]

[БУКЛЕТ 2]

Теорема Піфагора та її застосування

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія

Навчальна тема (як записано в програмі)

тема «Прямокутні трикутники»

Вік учнів, клас

8 клас, 13 років

Стислий опис

Навчитись розпізнавати прямокутні трикутники і його елементи. Визначати величини кутів. Зображувати та знаходити на малюнках прямокутні трикутники та їх елементи. Вміти формулювати властивість гострих кутів та теорему Піфагора. Доводити властивості гострих кутів та теорему Піфагора. Застосовувати вивчені означення і властивості до розв’язування задач.

Повний План вивчення теми

[ПЛАН ТЕМИ]


Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Розпізнає прямокутні трикутники і його елементи. Визначає величини кутів. Зображує та знаходить на малюнках прямокутні трикутники та їх елементи. Формулює: Властивість гострих кутів, теорему Піфагора. Доводить властивості гострих кутів та теорему Піфагора. Застосовує вивчені означення і властивості до розв’язування задач.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

[ОЦІНЮВАННЯ]

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують публікації, презентації та дидактичні матеріали в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають,щоб скеровувати своє навчання. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою різноманітних інструментів оцінювання спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою проміжного опитування у формі гри. Вкінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

[УЧНІВСЬКА ПУБЛІКАЦІЯ]

[ОПИТУВАЛЬНИК]

[ДІАГРАМА]

1 етап Організаційно-пошуковий. Створити групи за результатами вхідного оцінювання. Ознайомити групи з презентацією ідеї проекту. Обговорити основні напрямки роботи, цілі та обов’язкові результати. Організувати пошук, збір і вивчення інформації про прямокутні трикутники; використовуючи її, придумати цікаві питання, щоб розмістити їх у першому параграфі нашої додаткової допомоги. Вчитель на даному етапі розкриває навчальну мету проекту та доводить до відома учнів основні програмні вимоги та критерії оцінювання.

2 етап – Навчально-дослідницький. Групи шукають та опрацьовують навчальний матеріал. Складають тематичні схеми, що покажуть внутрішні зв’язки між елементами прямокутного трикутника. Підбирають та класифікують за складністю геометричні, практичні та логічні задачі. Групують матеріал згідно змістових запитань. Цей етап творчий, тому й творите на свій розсуд! Вчитель консультує учнів для того, щоб обсяги матеріалу відповідали цілям проекту.

3 етап – Дослідницький. Провести дослідження про застосування теореми Піфагора в природі, архітектурі, побуті, техніці і т. д. Узагальнити свої дослідження, створити додатки з даним матеріалом. Орієнтує учнів на відповіді на ключові, тематичні та змістовні питання.

4 етап – Заключний (презентація результатів роботи над проектом). Ретельно відібраний матеріал у додатках, презентації груп та представлення буклету представити на огляд та оцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Федорів Леся Федорівна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики, математика

Навчальний заклад

Надвірнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Місто\село, район, область

Надвірна, Івано-Франківська область

Контактні дані

03475 2 22 42

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08.2012 – 27.08.2012

Місце провведення тренінгу

Надвірнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Тренери

Поліщук Артур Петрович