Портфоліо Федорченко Юрий Миколайович за темою "Оброблення інформації"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Обробка інформації

Буклет

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, Інформатика

Вік учнів, клас

5 клас, 11років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект для 5 класу з Інформатики , тема № 1 «Інформація». Під час роботи над проектом учні опрацюють навчальний матеріал, який стосується історії розвитку оброблення інформації, надають власну оцінку діяльності. Об’єднавшись у 4 групи , учнями буде створено мультимедійну презентацію, учнівський блог, публікація. Завершенням проекту буде обговорення «Чи може людина володіти всією інформацією?»

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми


План виконання навчального проекту Обробка Інформації

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про «Що таке інформація» відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д. Під час заповнення свого блогу «Історія розвитку інформації », який ведуть учні другої групи, що працює з питанням «Як обробляли інформацію в давнині і зараз»? впродовж роботи над проектом, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. При підготовці презентації учні третьої групи, яка працює з питанням « Інформаційні процеси на службі у людини» користуються Формою оцінювання комп’ютерних робіт , яка допоможе учням ефективно продемонструвати те, чому вони навчилися. Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Контрольний список процесу дослідження, за яким третя група, що працює з питанням «Що можна робити з інформацією?» має створити презентацію. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Вчитель використовує Контрольний список процесу дослідження також і для підсумкового оцінювання, організувавши взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Вчитель оцінює учнів

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Презентація Блог учнів

Вчитель проводить дискусію щодо того де і як люди використовують інформацію в житті, та якими методами та способами вони цю інформацію знаходять. Знайомить учнів з презентацією Проекту «Історія розвитку інформації» та після цього вчитель пропонує кожному заповнити таблицю З-Х-Д для того, щоб учні оцінили свої знання, усвідомили перспективу отримання нових знань, а потім проаналізували результати тих знань, які отримали. Вчитель наголошує, що під час роботи над проектом учням необхідно буде ознайомитись з додатковою інформацією щодо розвитку обробки інформації на в сих її етапах Працюючи в Інтернеті можна скористатися такими ресурсами [1] [2] Вчитель звертає увагу на те, що необхідно дотримуватись авторських прав і обов’язково вказувати посилання на ресурс, яким скористувалися. Учитель об’єднує учнів в 4 групи за бажанням учнів. Кожна група обирає тематичне питання, над яким буде працювати. На початку роботи над проектом вчитель ставить проблемне питання «Якими web-ресурсами слід користуватися?» Кожен учень виконує вправу щодо оцінювання сайту за Формою оцінювання сайту. Виконання цієї вправи дасть можливість учням навчитися більш критично ставитися до будь-якої інформації, перевіряти її на достовірність, серйозно підходити до використання web-ресурсу. Ознайомившись з ключовим, тематичними та змістовими питаннями проекту і завданнями , учні прописують план дій для роботи над проектом, обговорюють його в групах, консультуються з учителем, розподіляють ролі, коримтуютья Контрольним списком планування проекту. При виконанні завдань кожній групі необхідно буде проаналізувати інформацію та аргументувати певні висновки та твердження, тому вчитель знайомить учнів Формою оцінювання вміння аргументувати . Це дасть можливість протягом усієї роботи над проектом учням проводити самооцінку своєї діяльності. Перша група працює з питанням «Історія розвитку інформації» Друга група працює з питанням «Як обробляли інформацію в давнині і зараз»? Третя група працює з питанням «Як кодується інформація?» Четверта група працює з питанням «Як ми використовуємо інформацію?» Після того як кожна група презентує результати своєї роботи провести «круглий стіл», на якому учні обговорюватимуть як підготовку, виконання проектів, їх презентацію. Необхідно звернути увагу на те, як ії виступ чи презентація були сприйняті. Завершить вивчення теми обговорення відповідей на ключове питання «Що таке інформація?» По закінченню можна організувати в школі публічну презентацію учнівських робіт проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Федорченко Юрій Миколайович

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики-інформатики

Навчальний заклад

Першотравенська ЗШ № 3

Місто\село, район, область

м. Першотравенськ,Дніпропетровська обл.,

Контактні дані

ura_937@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

01.12.2012 – 15.12.2012

Місце проведення тренінгу

ЗШ №3 м.Першотравенськ, Дніпропетровської обл.

Тренери

Фролов Олексій Анатолійович