Портфоліо Уманець Валентини Омелянівни для учнів 2 класу, тема проекту Інформаційні процеси

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Інформаційні процеси

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Сходинки до інформатики, математика, ознайомлення з навколишнім

Вік учнів, клас

2 клас 7-8 років

Стислий опис проекту

Дослідити поняття повідомлення, інформацію та інформаційні процеси. Які зміни з’являлися в цих поняттях з розвитком технічного прогресу

План

План вивчення теми План впровадження

Оцінювання

На початку виконання проекту: тестування учнів з метою виявлення їхніх знань (опитувальник), разом з учнями створення таблиці ЗХД для виявлення інтересів учнів з даної теми та складання і затвердження групових планів роботи над проектом (підказки до планування). Впродовж роботи над роботи: поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв створення вікі-статті, презентації, контрольного списку презентації, самооціювання учнів у груповій діяльності, оцінювання учнями власної діяльності – ведення щоденника досліджень. Наприкінці роботи над проектом: заповнення таблиці ЗХД для перевірки виконання мети (чи знайшли учні відповіді на проблемні питання, які вони собі ставили на початку роботи), оцінювання результатів учнівських робіт згідно критеріїв. З метою оцінювання індивідуальних досягнень учнів може бути використаний метод оцінювання портфоліо. Таке оцінювання передбачає визначення критеріїв для включення учнівських напрацювань до портфоліо; форми подання матеріалу; спланованість оцінного процесу; елементи самооцінки з боку учня тощо. В ході роботи над проектом учитель здійснює постійне спостереження за учнями, надає консультативну допомогу. Протягом роботи над проектом учні звіряють свої досягнення за Контрольним списком. Учитель знайомить учнів з формами оцінювання їхньої роботи.

Діяльність учнів та вчителя

До початку вивчення теми. Учитель формулює назву проекту, основні, проблемні, змістові питання, буклет для батьків з метою ознайомлення з концепцією використання проектів у школі, презентація для учнівУчні переглядають вчительську презентацію, виконують завдання з формуючого оцінювання (заповнюють таблиця ЗХД і об'єднуються в групи(3-4 учня)для проведення дослісджень. Тиждень другий.Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого :І група Оформлює роботу у вигляді плакату ІІ і ІІІ групи результати своєї роботи оформлюють і педставляютьучнівська презентація уснівська презентація у вигляді учнівської презентації Вчитель проводить оцінювання діяльності учнів згідно розроблених критеріїв, разом з учнями обговорюють та аналізують результати роботи, завершують заповнення таблиці ЗХД. Учні виконують самооцінювання та рефлексію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Уманець Валентина Омелянівна


Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики


Навчальний заклад

НВК №240"Соціум"

Місто\село, район, область

Київ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10-15 червня 2013року

Місце проведення тренінгу

Київ ліцей 157

Тренери

Дармограй Вероніка Анатоліївна

Васяніна Олена Анатоліївна