Портфоліо Турлаєвої С.М. з теми "Трагічний і героїчний пафос козацьких пісень"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Трагічний і героїчний пафос козацьких пісень «Ой на горі та женці жнуть», «Стоїть явір над водою», « Гомін, гомін по діброві» ( Вступ. Із пісенних скарбів)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія України Навчальна тема ( як записано в програмі)

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Проект призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних заходів І-ІІІ ступенів. Проект допоможе виховувати у школярів почуття пошани, поваги до народної пісні, історичного минулого нашої країни. Під час роботи над проектом учні познайомляться з історичним минулим нашої Батьківщини, з видатними постатями славних гетьманів Петра Конашевича – Сагайдачного та Михайла Дорошенка. Крім цього, робота над проектом сприятиме формуванню світогляду учнів, прищеплюватиме любов і повагу до народної творчості; виховуватиме моральність особистості через формування естетичних смаків.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Проект спрямований на вміння аналізувати козацькі пісні; активізувати словник учнів; розвивати культуру звязного мовлення, естетичні смаки, пам'ять, увагу, спостережливість. Під час підготовки та створення презентаційних матеріалів учні будуть розвивати вміння грамотно висловлювати власні думки, судження; вміння використовувати допоміжні джерела інформації, користуватися різними електронними ресурсами для накопичення та структурування інформації.

Опис оцінювання

Оцінюючи роботу учнів, враховується знання всіх видів соціально – побутових пісень, зокрема козацьких, вміння робити ідейно – художній аналіз текстів пісень, вміння передати настрій пісні. Враховуючи всі ці вимоги, висуваємо гіпотези дослідження конкретної теми. Обговорюємо кожну з них, використовуючи засоби зворотного звязку, при цьому обовязково ведуться записи у вигляді тез, нотаток. У ході роботи оцінюються усні виступи груп, враховується самооцінювання учасників групи.Остаточна оцінка виставляється з урахуванням всіх досягнень учня за спеціально створеною формою оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

Школярі будуть розподілені на декілька груп: - Фольклористи, які працюють над виконанням пісень та складають повідомлення на тему « Трагічний і героїчний пафос козацьких пісень»; - історики готують презентацію на тему «Славні гетьмани України», звертаючи увагу на долю України та козаччини під час гетьманування Петра Конашевича-Сагайдачного та Михайла Дорошенка; - літературознавці працюють над художніми особливостями пісень, готуючи презентацію чи публікацію; - психологи на основі ідейно – художнього аналізу пісень визначають морально – етичні проблеми; - художники, які відтворюють пафосний та тужливий характер козацьких пісень. Для того,щоб все це виконати, учні повинні знати зміст пісень. На першому уроці історики допомагають учням уявити життя козаків на Запорізькій січі та в турецькій неволі Фольклористи знайомлять з особливостями козацьких пісень. Літературознавці допомагають працювати учням над аналізом тексту, дають визначення літературним поняттям «пафос», «паралелізм». Психологи намагаються пояснити, чому гетьмана названо в пісні «необачним»,що повинна робити мати та дівчина козака, який потрапив у полон. Останній урок – це вирішення ключового питання «Яке значення мала пісні в житті людини?». У результаті цієї діяльності школярі переконуються у необхідності знати історію свого народу, духовну скарбницю – пісню.

Очікувані результати

Розвиток навичок, необхідних для адаптації до проблем сучасного життя; навички креативного мислення, комунікативні навички; виховання почуття любові, пошани, поваги до Батьківщини, рідної пісні, мови прищеплення інтересу до минулого нашого народу.


Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Турлаєва Світлана Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Учитель І категорії, українська мова та література

Навчальний заклад

Одеська ЗОШ № 92

Місто\село, район, область

Місто Одеса

Контактні дані

SvetlanaTyrlaeva@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20-24 серпня 2012 р.

Місце проведення тренінгу

Одеська ЗОШ № 92

Тренери

Тишина Світлана Кузьмівна, Савельєва Тетяна Олегівна