Портфоліо Токаренко Валентини Олексіївни з теми "На літературному Олімпі"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Найвидатніші здобутки світової літератури ХХ століття
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Світова література, історія, інформатика
Вік учнів, клас
16 років, 11 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Тема проекту «На літературному Олімпі» обрана у відповідності з матеріалами шкільної програми та з урахуванням інтересів та навчальних потреб учнів. Інтереси та потреби були виявлені в ході первинного опитування учителем учнівської аудиторії. На першому етапі увазі учнів було запропоновано учительську презентацію, в якій чітко означилися тема, цілі, завдання проекту, шляхи його реалізації. Зокрема відбулося об’єднання учасників проекту в групи: дослідники-історики, дослідники-біографи та дослідники творчості. Кожна група була спрямована на роботу в проекті таким чином, щоб наприкінці реалізації стало можливим об’єднати результати діяльності і створити колективний продукт – презентацію з обраної для проекту теми. Дослідники-історики виконали і роль соціологів: провели учнівське опитування (анкетування) серед учнів та вчителів школи, за допомогою якого з’ясували базовий рівень знань та уявлень учасників опитування про найвидатніші літературні досягнення ХХ століття. Переслідувалася мета: окреслити коло матеріалу, який буде цікавим і корисним для аудиторії. В ході реалізації проекту група дослідників-істориків збирала матеріали про історію заснування та вручення Нобелівської премії, зокрема в галузі літератури. Група дослідників-біографів відслідковувала життєвий і творчий шлях лауреатів Нобелівської премії. Група дослідників творчості добирала цитати із творів лауреатів Нобелівської премії, які б ілюстрували життєве і творче кредо видатних літераторів та свідчили б про непересічний талант та видатні заслуги письменників та поетів ХХ століття перед людством. Для координації дій груп було створено учнівський блог, у якому учасники проекту ділилися не лише своїми враженнями від роботи, а могли відслідковувати коментарі пасивних учасників (спостерігачів із числа учнів та вчителів), завдяки чому остаточно визначитися з колом митців, чию творчість слід відобразити в презентації обов’язково. Із числа учасників кожної групи було делеговано та наділено повноваженнями відповідального за свій фронт робіт представника, якому доручено на технічному етапі реалізації проекту відобразити підготований матеріал у кінцевому продукті. Демонстрація презентації також передбачала участь представників кожної групи, які коментували запропоновані увазі аудиторії матеріали та відповідали на запитання, що виникли.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Керівником проекту в ході його реалізації здійснювалося оцінювання. Воно передбачало не лише оцінку кінцевого продукту - презентації, а було націлено на підтримку, корекцію учнівської роботи і в її ході. Зокрема використано такі його форми як ЗХД схема, асоціативний кущ. На оцінку заслуговувало і створення учнівського блогу, і кінцевого продукту – презентації. Форми оцінювання блогу та форми оцінювання презентації були розроблені учителем та запропоновані учням для ознайомлення під час презентації для учасників проекту на першому етапі його реалізації. Таким чином учні мали змогу не лише розраховувати на певну оцінку, а і бачити вимоги, які ставляться до роботи та відображені у критеріях. Також це дало змогу залучати до оцінювання кожного учасника інших колег. Оскільки кінцевий продукт – колективний, то право оцінити вклад у нього є в кожного із учасників. Отже паралельно відбувалося самооцінювання та взаємооцінювання учасників проекту.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Для роботи над проектом учні об’єдналися в 3 групи. Перша група учасників проекту дослідники-історики проводили анкетування (розробили опитувальник та провели опитування), за допомогою якого з’ясували рівень обізнаності аудиторії з темою та її навчальні потреби. В подальшому зібрали матеріали, що стосуються історії заснування Нобелівської премії. Друга група дослідники-біографи досліджували біографії лауреатів премії. Третя група дослідників творчості працювала над змістом шедеврів світової літератури. Учасники створили блог, який допомагав координувати та спрямовувати діяльність. Учні визначилися з матеріалом, який вони представлять у презентації, шляхом обговорення у групах. Делегували представників для технічної реалізації проекту. Здійснювали самооцінювання та взаємооцінювання на проміжних етапах реалізації проекту. Презентували свою роботу перед аудиторією, що складалася із старшокласників та вчителів школи.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Валентина Олексіївна Токаренко
Фах, навчальний предмет
Учитель російської мови та літератури, світова література
Навчальний заклад
Охтирська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
Місто\село, район, область
м. Охтирка, Сумська область
Контактні дані
м. Охтирка, пров. Сумський, 35, Охтирська ЗОШ І-ІІІ ст. №2
Відомості про тренінг
Дата проведення тренінгу
28.01.2013 – 03.02.2013
Місце проведення тренінгу
м. Охтирка, ЗОШ І-ІІІ ступенів №5
Тренери
Наконечна Людмила Миколаївна, Рома Марина Миколаївна