Портфоліо Ткач Олени Володимирівни з теми "Вступ до вивчення хімії"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Вступ до вивчення хімії

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, фізика, природознавство, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Хімія - природнича наука. Короткі відомості з історії хімії. Правила поведінки учів у хімічному кабінеті. Ознайомлення з обладнанням кабінету хімії та лабораторним посудом.

Вік учнів, клас

13-14 років, 7 клас

Повний план вивчення теми

план проекту [1]

план впровадження проекту[2]

Стислий опис

Перегляд учнями учительської презентації та постановка проблемних питань. Робота із схемою З-Х-Д[3]. Створення ініціативної групи з числа учнів 7 класу та ознайомлення з темою проекту. Вчитель пояснює корисність, сучасність, доречність теми. Учні отримають завдання від вчителя з попереднім обговоренням проблемних тем , щоб визначитись в якій групі працювати, об’єднуються в групи, учні самостійно вирішують до якої групи їм приєднатись. Визначається мета, обговорюються назви проекту, терміни та етапи реалізації, відбувається планування роботи, пошук та огляд інформації в мережі Internet. Інформація коригується та узагальнюється учнями у групі. Проводиться демонстрація презентацій, кросворду або інших навчальних продуктів.

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Участь в Проекті допоможе сформувати уявлення про предмет вивчення хімії,становлення хімії як науки, познайомить учнів із найбільш відомими хіміками. Учні ознайомляться з основними правилами техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії, з найбільш розповсюдженим хімічним посудом та обладнанням. Учні навчаються створювати мультимедійні презентації, кросворди, вчаться демонструвати набуті знання за допомогою презентації,розвивають навички роботи в группах та навички роботи з комп’ютером. Проект спрямований на виховання інтересу до вивчення предмету. Проект сприяє саморозвитку та прояву індивідуальності. Учень називає: основне обладнання кабінету хімії, лабораторний посуд. Дотримується правил техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії. дотримується правил техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії. Висловлює судження про застосування хімічних знань та історію їх розвитку. Володіє навичками 21-го століття: творчістю і інноваційністю, розвиває критичне мислення і вміння вирішувати проблеми, розвиває комунікативні навички та навички співробітництва, уміє працювати з інформацією, має медіа та комп’ютерні навички, розвиває життєві та кар’єрні навички, проявляє лідерство та відповідальність.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички

мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати

моніторинг власного навчання[4]. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях.

Учні з самого початку роботи над проектами використовують використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для оцінювання однолітками презентацій[5]. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Використовується форма оцінювання презентації[6]

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учні знайомляться з презентацією вчителя[7]. Учні формують групи і кожна група виконує своє завдання: Перша група: 1) З’ясувати витоки хімічних знань та історію їхнього розвитку. 2) Дізнатися про походження слова «хімія» та найважливіші етапи розвитку хімічних знань. 3) Створити презентацію для захисту проекту[8]. Друга група:1) Вивчити правила поведінки у хімічному кабінеті. 2) Ознайомитись з основним обладнанням кабінету хімії, лабораторним посудом та прийомами поводження з ним. 3) Створити презентацію для захисту проекту[9]. Третя група:1) З’ясувати витоки хімічних знань та історію їхнього розвитку. 2) Дізнатися про походження слова «хімія» та найважливіші етапи розвитку хімічних знань. 3) Ознайомитись з основним обладнанням кабінету хімії, лабораторним посудом та прийомами поводження з ним. 4) Створити кросворд для захисту проекту [10]. Вчитель на початковому етапі проекту знайомить учнів з презентацією, організовує дискусію

на тему проекту. Учні заповнюють таблицю З-Х-Д. Далі учитель формує групи учнів, формулюючи перед ними завдання. На протязі виконання проекту учительвиступає в ролі консультанта, координуючи діяльність кожної групи і в разі необхідності окремих учнів.

Наприкінці проекту учитель проводить тестування[11] та організовує захист дітьми своїх проектів. Можливим є також організація

всешкільних зборів, де б були розглянуті результати проекту з пропозиціями удосконалення.

Ім'я, прізвище

Ткач Олена Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель вищої категорії, старший вчитель. Хімія

Навчальний заклад

Одеська загальноосвітня школа № 22 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської Області ОЗОШ № 22

Місто\село, район, область

М.Одеса,Суворовський район

Контактні дані

е-mail:kalininaxelena@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08.12-23.08.12

Місце провведення тренінгу

ОЗОШ № 22

Тренери

Скрипник Тетяна Павлівна