Портфоліо Ткачук Олени Костянтинівни за проектом "Успішна людина - яка вона?"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми (творча назва)
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми (творча назва)
А я можу стати успішною людиною?
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика
Навчальна тема (як записано в програмі)
Електронні таблиці. Побудова діаграм і графіків у середовищі табличного процесора.
Вік учнів, клас
10 клас, 15-16 років
Стислий опис
Цей проект з інформатики для учнів 10 класу за темою «Електронні таблиці . Ділова графіка». Мета цього проекту для учнів – застосування знань опрацювання табличної інформації за допомогою побудови діаграм та графіків у середовищі ТП для ситуацій реального життя. Виконуючи цей проект, учні продемонструють знання ділової графіки , вміння створювати бази даних у середовищі ТП. Будуть проводити різні види робіт: шукати та використовувати інформацію про шляхи розвитку успішної людини, аналізувати та обробляти дані, створювати і обговорювати мультимедійні презентації та інтерактивні веб-блоги
Учні представлять результати своїх досліджень у вигляді презентації або блогу. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять.'
План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
•Розвивати вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для окреслення, аналізу та вирішення проблем.
•Вдосконалювати вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.
•Базове розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації
•Розуміння підґрунтя та базових засад етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації
•Належне використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для успішного функціонування в суспільстві економіки знань.
•Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації
•Учні використовують комунікаційні сервіси Інтернету для: спілкування з тими, хто знаходиться поза класною кімнатою; спільної роботи над навчальними проектами в групах чи парах в режимі реального часу разом з іншими учасниками; участі в інтерактивних обговореннях; збирання даних від багатьох людей за допомогою онлайн-опитування.
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Протягом всього проекту проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань. Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінюватися, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби з допомогою організаційних діаграм та таблиць З-Х-Д і створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм.
Форма оцінювання вміння приймати рішення
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
1 день. Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: А я можу стати успішною людиною? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з класом. Оголошуються тематичні запитання: Чи дійсно знання – шлях до успіху? Як чужий досвід впливає на моє життя? Чи можна обчислити шлях до успіху? Вчитель пояснює учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над темою і розроблятимуть самостійні проекти на доказ чи спростування своїх гіпотез. Вчитель демонструє учням вступну презентацію. Учні зясовують навчальни потреби згідно форм оцінювання З-Х-Д та організаційної діаграми.
І тиждень. Учні об»єднуються за випадковим збігом у групи по 4 (всего 16 уч в кл) . Розподіляються ролі у групі( топ-менеджер, журналіст, статистик, секретар-референт). Кожна група повинна:
1 Створити анкету-опитувальник для батьків та окремо для учнів-випускників.
2. Провести анкетування власних батьків.
3. Провести опитування випускників нашої школи 2011 року.
4.Пошук інформації о найбільш витребуваних спеціальностях в Україні на 5 років уперед.
5. Перенести ці дані в ТП та побудувати графіки, діаграми.
Вчитель показує учням різноманітні приклади оцінювання учнівських робіт. Потім разом з учнями розробляє критерії для самооцінювання. Учні використовують форму для само оцінювання згідно критеріїв.
ІІ тиждень. Учні шукають інформацію в Інтернеті, ознайомлюються з презентацій про авторське право та плагіат, навчаються правилам зберігання інформації на комп’ютері, отримують від учителя форму оцінювання веб-ресурсів та визначають можливість використання Інтернет-ресурсів. Учні під час роботи над проектом спілкуються в веб-чаті для скорішого обміну інформації між групами та використовують електронну пошту для обміну документами та звітування вчителю три рази на тиждень. ІІІ тиждень. Вчитель показує власний блог в якості прикладу для учнів. 1 група учнів створюють блог в Інтернеті, в якому поступово описують свої дії протягом роботи над проектом, публікують результати досліджень, аналізують табличні дані.
Публікація для представлення особливостей методу проектів
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ткачук Олена Костянтинівна
Фах, навчальний предмет
вчитель інформатики
Навчальний заклад
Черкаська ЗОШ І-ІІІ ст Новомосковського району
Місто\село, район, область
смт Черкаське, Новомосковський район, Дніпропетровська область
Контактні дані
elenatkachuk2010 на gmail.com
моб тел 0505667646
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Тренінг за 10 версією Дніпропетровськ квітень 2012
Місце провведення тренінгу
Дніпропетровськ ДОІППО
Тренери
Дементієвська Ніна, Харлаш Людмила