Портфоліо Ткаченко Наталії Михайлівни з теми " Побутові хімікати - користь чи небезпека? "

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Побутові хімікати – користь чи небезпека?)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія ( українська мова та інформатика)

Навчальна тема

Роль хімії в побуті (6 годин)

Вік учнів, клас

11 клас (17-18 років)

Стислий опис проекту

Перший етап – проведення опитування групою соціологів учнів класу, з метою з’ясувати, що учні знають з даної теми, чи цікава така тема взагалі. Другий етап – створення учительської презентації (Учительська презентація), з метою пояснення учням проектної діяльності. На цьому етапі було запропоновано учням об’єднатися в групи та попрацювати над такими питаннями: 1 Як часто ви використовуєте товари побутової хімії? 2 Більше користі чи небезпеки в засобах побутової хімії? 3 Який склад мають засоби побутової хімії? Та створити учнівський блог і учнівську презентацію. Учні були об’єднатися в такі групи: 1 соціологи ( проводили опитування у вигляді анкетування, аналізували відповіді та представили у проекті); 2 хіміки- дослідники ( збирали інформацію, досліджували склад побутових хімікатів та представили у вигляді учнівської презентації); 3 лікарі- екологи ( збирали інформацію, аналізували і робили висновки про вплив побутових хімікатів на організм людини та навколишнє середовищє, представили у вигляді учнівського блогу); Третій етап – оцінювання діяльності учнів. Було створено ЗХД схему, яка дала змогу відмітити те, що учні вже знають про засоби побутової хімії, що вони хочуть дізнатися про побутові хімікати, та те, що вони дізналися про них. Також був створений асоціативний кущ, за допомогою нього ми визначили на якому етапі вивчення проекту знаходяться учні.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

З’ясувати, чи трапляються органічні речовини у складі побутової хімії. Дослідити, який склад мають товари побутової хімії. Вивчити, як правильно використовувати засоби побутової хімії. Визначити, чи безпечні вони для здоров’я людини і довкілля.

Опис оцінювання

Ми створили ЗХД схему (ЗХД СХЕМА), яка дала змогу відмітити те, що учні вже знають про засоби побутової хімії, що вони хочуть дізнатися про побутові хімікати, та те, що вони дізналися про побутові хімікати, та те, що вони дізналися про них. Також був створений асоціативний кущ (Асоціативний кущ), за допомогою нього ми визначили на якому етапі вивчення проекту знаходяться учні. Також створено форми оцінювання учнівського блогу та презентації, де вміщені критерії оцінювання по всім видам учнівських робіт.

Діяльність учнів і вчителя

Ми створили ЗХД схему, яка дала змогу відмітити те, що учні вже знають про засоби побутової хімії, що вони хочуть дізнатися про побутові хімікати, та те, що вони дізналися про побутові хімікати, та те, що вони дізналися про них. Також був створений асоціативний кущ, за допомогою нього ми визначили на якому етапі вивчення проекту знаходяться учні. Також створено форми оцінювання учнівського блогу та презентації, де вміщені критерії оцінювання по всім видам учнівських робіт.

Учнівська презентація

Опитування

Учнівський блог

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ткаченко Наталія

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії та біології, хімія

Навчальний заклад

Охтирська вечірня (змінна) школа ІІ- ІІІ ступенів Охтирської міської ради Сумської області

Місто\село, район, область

м.Охтирка

Адреса школи

вулиця Шевченка,60

Дати проведення тренінгу

28.01.2013 – 03.02.2013

Місце провведення тренінгу

Охтирська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 5

Тренери

Наконечна Людмила Миколаївна, Рома Марина Миколаївна