Портфоліо Ткаченко Галини Миколаївни з теми "Який різноманітний світ тварин"
Зміст
Назва проекту
Який різноманітний тваринний світ
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Я і Україна, читання, інформатика.
Навчальна тема
Різноманітність тваринного світу.
Вік учнів, клас
8-9 років, 3 клас
Стислий опис проекту
Обираємо тему проекта з курсу «Я і Україна», Природознавство, 3 клас. Використовую досвід вивчених раніше тем з предмета «Я і Україна» за 1 і 2 класи. Створюю учительську презентацію. Хочу навчити учнів пізнавати тваринний світ України, розширити набуті знання про дикі та свійські тварини, з'ясувати їх відмінні риси, формувати в дітей уявлення про різноманітний світ тварин; середовище їх проживання; їх різноманітність та значення у природі. Виховувати інтерес та дбайливе ставлення до тварин. Учити спостерігати та встановлювати взаємозв'язки у природі. Учити визначати головне у явищі. За яким ведеться спостереження. Учити працювати з науково-популярною літературою, з Інтернет-ресурсами.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
1. Учні навчаться знаходити інформацію та обговорювати всією групою план реалізації проекту з метою підвищення його ефективності. 2. Навчаться працювати у групі таким чином, щоб учні усвідомили творчу взаємозалежність членів колективу, інтенсивно спілкувались між собою, зрозуміли особисту участь і відповідальність за успіх спільної роботи. 3. В учнів сформулюються технологічні вміння роботи з сучасними програмними засобами для роботи з медіа даними (мультимедіа технологіями). 4. Спрямовують мультимедійні засоби та ресурси на навчання технологічним та інтелектуальним вмінням у індивідуальному режимі. 5. Навчаються створювати та працювати з мультимедійними засобами, що підвищують наочність та відповідають ергономічним вимогам. 6. Підвищуються інтерес учнів до роботи та їх активність. 7. Навчаться обробляти зібрані матеріали на комп’ютері: створювати та редагувати текстовий, анімаційний супровід. Використовувати програми редагування комп’ютерної графіки та анімації (3D Studio, Adobe PhotoShop), відео монтажу (Adobe Premiere), а також програми, що поставляються разом с аудіо- та відео- платами. 8. Зрозуміють принцип побудови медіа повідомлень, того, для яких цілей та із застосуванням яких інструментів та за яких умов вони зроблені, їх характеристик. 9. З’ясують способи інтерпретації інформації різними особами, включанням або відсутністю різних оцінок та точок зору, усвідомленням залежності медіа-повідомлень від ціннісних норм та точок зору та розумінням того, як медіа можуть впливати на думки та поведінку. 10. Сформувати вміння представляти результати своєї діяльності у вигляді блогу. 11. При демонстрації результату своєї діяльності в учнів формуються вміння виступати перед аудиторією, вміння коротко сформулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби, вміння відбирати найяскравіші переконливі факти для аргументації думок.
Опис оцінювання
На початку проекту мною було проведено анкетування, в ході якого було виявлено початковий рівень знань, вмінь учнів. Друга форма оцінювання, яка проводилась- це ЗХД-схема. Метою даного оцінювання є з’ясування знань по темі, які діти хотіли б набути. Ця інформація корисна та важлива як підстава для планування. Під час роботи над проектом проводилося неформальне спостереження за роботою учнів. Проводилося оцінювання учнів, застосовуючи асоціативний кущ, ЗХД-схему. Батьки та учні отримують регулярні відгуки про успіхи учнів і про те, над чим їм варто попрацювати. Базовий рівень знань по темі був зафіксований через тести та питання. Оцінювання глибини розуміння включає різні завдання – ЗХД – схеми, асоціативний кущ. Учні продемонстрували як вони добре застосували знання на практиці. Для цього вчитель заздалегідь розробив форми оцінювання учнівського блогу та учнівської презентації. Вони продемонстрували свої вміння, знання, навички через такі навчальні види діяльності, як презентація, блог, опитувальник. Це дозволяє учням продемонструвати власні процеси мислення, процеси навчання.
Діяльність учнів і вчителя
В процесі роботи над проектом учні-дослідники створюють блог «Цікавий світ тварин». В якому активно спілкуються протягом всього проекту, дають поради один одному. Група учнів-теоретиків створюють презентацію «Способи живлення тварин», обмінюються прикладами, як знайти інформацію в Інтернеті. Група учнів «всезнайки» створюють опитувальник у вигляді тестових завдань, проводять опитування серед учнів та вчителів. На завершальному етапі роботи над проектом учні повинні представити результати своєї роботи у блозі, вікі-стаття: "Світ тварин", презентацію,та опитувальник, аналіз результатів опитування, представлений у вигляді діаграми. По результатам їх роботи можна дізнатися чому учні навчилися, які отримали знання, як співпрацювали в групах разом, демонструючи ступінь розуміння та володіння навичками.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ткаченко Галина Миколаївна
Фах, навчальний предмет
Вчитель початкових класів
Навчальний заклад
Охтирська ЗОШ І-ІІІ ступенів №11
Місто\село, район, область
м. Охтирка Сумська область
Контактні дані
(085446)47230
Про мене
Ткаченко Галина Миколаївна, вчитель почткових класів Охтирської ЗОШ №11
Мій внесок
Мої проекти
Портфоліо з теми
Мої файли
Мої закладки
ТРЕНІНГИ
Дати проведення тренінгу 25.02.2013 – 03.03.2013 Місце проведення тренінгу Охтирська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 1
Тренери Рома Марина Миколаївна, Шевченко Тетяна Олександрівна