Портфоліо Терещенко Лариси Федорівни з теми "М. Гоголь – український письменник доби романтизму"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

М. Гоголь - украънський письменник доби романтизму

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська література, зарубіжна література

Вік учнів, клас

15 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Питання вивчення творчості М. Гоголя дуже важливе в розділі «Література українського романтизму». Завжди відкритим є питання: чи дійсно М. Гоголь – справжній український письменник? Проект повинен допомогти учням заглибитися у творчий доробок митця, спробувати зрозуміти, чому українці вважають Гоголя своїм письменником. Проведені дослідження мають привернути увагу учнів до вивчення української літератури. Вивчення та дослідження цієї теми також сприяє паріотичному вихованню сучасної молоді, розвитку кращих моральних рис, розумінню того, що щасливою не може бути людина, яка здійснила гріхопадіння. Текст нижнього індексу

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту за допомогою вступної презентації та бесіди з дітьми, вчитель проводить актуалізацію знань та оцінку первинного досвіду учнів з теми. Тема проекту презентується вчителям та учням за допомогою буклету, завдяки мозкової атаки учні обговорюють тему, виявляють свій рівень знань. Заповнюють перший та другий стовпчики таблиці З-Х-Д. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході проекту учні заповнюють контрольні списки планування проекту, контрольні списки групової роботи , форми самооцінювання. За допомогою форм оцінювання оцінюються кінцеві продукти учнівської діяльності. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми самооцінювання, форми взаємооцінювання групової роботи використовуються в середині проекту. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групі. Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Оцінювання в рамках даного проекту буде проводитися впродовж всієї роботи учнів і буде реалізовуватися наступними методами: - вхідне тестування; - формулююче оцінювання; - таблиця ЗХД.


Таблиця ЗХД

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

При вивченні теми «Микола Гоголь – український письменник доби романтизму » учні вивчають життєвий та творчий шлях митця, знайомляться із його творами із збірки «Вечори на хуторі біля Диканьки», повторюють повість «Тарас Бульба», вивчену на уроках зарубіжної літератури. Спираючись на таблиці та інші джерела інформації, характеризують головного героя повісті «Вечір проти Івана Купала», порівнюють його риси із рисами романтичного героя. Детально вивчивши повість, учні займаються дослідницькою діяльністю, доводять, що вона належить до фольклорно-побутової течії українського романтизму. Дев’ятикласники розв’язують проблемні питання до твору, з’ясовують, чи щасливі головні герої..

Продемонструвати учительську презентацію «Микола Гоголь – український письменник доби романтизму.» для з’ясування навчальних потреб учнів. 

Під час вивчення теми учні використовують Інтернет для знаходження додаткового матеріалу по темі «Микола Гоголь – український письменник доби романтизму», вивчають та аналізують цікаві факти із життя М. Гоголя. Учні використовують створену учителем презентацію для обрання теми проекту, правильного вибору Ключових, Тематичних та Змістових питань, для розробки форми самооцінювання. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт здійснюється за схемою ЗХД (Знаю, Хочу, Довідався). В ході вивчення теми використовуються різні форми та методи навчання (наприклад, Мозкова атака, Мікрофон та інше), систематично проводиться Рефлексія для формування і оцінювання само спрямованості учнів та відслідковування їх фактичних знань. Вчитель систематично допомагає учням різних груп глибше розкрити тему проекту, він надає різні інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню. Учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. Заповнюється форма 3-Х-Д. Впродовж роботи над проектом кожна група заповнює узагальнені висновки одержанні ними впродовж вивчення теми. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки за презентацію, оцінки за вміння виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, оцінки за опитування, оцінки за контрольну роботу.

Учительська презентація <iframe src="https://docs.google.com/presentation/d/1DcqFy7H2vwOqYasd0vgV8vdBk9P8942NYg-lDczHZZg/embed?start=false&loop=false&delayms=3000" frameborder="0" width="480" height="389" allowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true" webkitallowfullscreen="true"></iframe> На початку вивчення теми провести бліц-тестування з метою оцінки рівня досягнень учнів.Результати тестування обговорити. Учитель проводить урок, на якому дає основні поняття про функції, готує список літератури з теми проекту. Клас поділяється на 3 групи: пошукові, творчі та інформаційні. Оголошуються критерії оцінювання роботи учнів. Учні обговорюють тему проекту,цілі, завдання, вживаються в ситуацію, складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі. Для визначення рівня знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити З-Х-Д таблицю. Після цього учитель пропонує учням проект. Для того щоб учні чітко розуміли, що від них вимагають, учитель демонструє свою - презентацію. Перша група учнів «Пошукова» збирає матеріал . За результатами своєї діяльності учні роблять власні висновки. Друга група «Творча» створює власні творчі роботи за темою проекту. Третя група «Інформаційна» здійснює пошук матеріалу в Інтернеті та створює електрону презентацію для демонстрації. Впродовж роботи над проектом вчитель консультує групи; учні обговорюють результати, оформляють проект згідно з планом, оцінюють свою роботу і роботу учнів своєї групи. Наприкінці роботи над проектом вчитель оцінює роботу груп, оцінює узагальнюючі висновки, учні заповнюють таблицю З-Х-Д.


Презентація учителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Терещенко Лариса Федорівна


Фах, навчальний предмет

Вчитель, українська мова та література

Навчальний заклад

Жовтокам'янська загальноосвітня школа I-II ступенів

Shk1.jpg

Місто\село, район, область

С. Жовте Апостолівська ОТГ Дніпропетровської області

Контактні дані

Larisater75@gmil.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", Апостолівська ОТГ на базі Жовтокам’янської ЗШ І-ІІ ступенів, 06-18 лютого 2017 року

Дати проведення тренінгу

06-18 лютого 2017 року

Місце проведення тренінгу

Жовтокам'янська загальноосвітня школа I-II ступенів

Тренери

ЯцківЛюбовЙосафатівна.jpg

Яцків Любов Йосафатівна