Портфоліо Телевного Олександра на тему "Роль особистості в історії"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

Роль особистості в історії

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України та Людина і Світ

Навчальна тема (як записано в програмі)

Розпад Радянського Союзу і проголошення незалежності України(1985-1991)

Вік учнів, клас

17р.,11кл.

Стислий опис проекту

Навчальний проект з історії України призначений для учнів 11 класу. Проект виконується в рамках вивчення теми “Розпад Радянського Союзу і проголошення незалежності України”. Під час проектної діяльності учні будуть аналізувати інформацію з різних джерел щодо епохи “перебудови”,давати їй оцінку. Продуктами діяльності учнів стануть:учнівська презентація «Перебудова в Радянському Союзі і Україні», опитувальник для однолітків «Роль М.Горбачова в історії СРСР» ,учнівська вікі-стаття «М.С. Горбачов».У результаті учні удосконалять навички аналізу ролі особистості в історії, розвинуть навички мислення високого рівня.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

  • В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про перебудову, її складові, хід та роль особистості Горбачова у перебудовчих процесах.
  • Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про роль особистості в історії на прикладі М. Горбачова, відстоювати власну точку зору, дискутуючи з питання «М. Горбачов: творець чи руйнівник держави?»
  • В учнів формуватиметься вміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя людей, про яких вони прочитали
  • Учні зможуть визначати та складати стислий опис подій, основних ідей та допоміжних деталей життя і діяльності М. Горбачова
  • Учні здобуватимуть навички представлення результатів своїх досліджень на аудиторію та ведення дискусії.

Опис оцінювання

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителю поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл. Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. 3-х-Д таблицідопомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів. У цей час відбувається включення суб’єктивного досвіду та оцінка початкових уявлень учнів з теми проекту. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цей зворотний зв'язок для перевірки своїх кінцевих продуктів. Наприкінці проекту відбувається оцінювання продуктів учнівської діяльності: Оцінювання вікі-статтіта Оцінювання презентації

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Підготовка до проекту. Створити мотиваційну учительську презентацію стартова презентація. Ознайомити учнів з ключовим питанням проекту "Чи має особистість вплив на історію?". Дати їм можливість обговорити це питання у малих групах, занотувати відповіді, навести приклади, що ілюструють їх ідеї.

Подальша робота над ключовим питанням базуватиметься на вивченні ролі М.С.Горбачова в історіїСРСР. Учні обговорять тематичні питання проекту, об'єднаються у групи, які вестимуть дослідження.

Група "Соціологи" створить опитувальник, проведе опитування однолітків, у якому респонденти дадуть оцінку епохи ”перебудови” та оцінку політичного лідера СРСР М.С.Горбачова. На основі результатів опитування створять діаграму, що відображає ставлення молоді до особистості колишнього Президента СРСР.

Друга група "Історики" працюватиме над дослідженням ходу подій кінця ХХ століття та створить,використовуючи форму оцінювання учнівських презентацій,Інтернет-ресурси та матеріали шкільного музею,презентацію ”Розпад Радянського Союзу і проголошення незалежності України”презентація учнів.

Третя група "Біографи" досліджувала особистість М.С. Горбачова та основні віхи його біографії. Продукт діяльності групи учнів - вікі-стаття "Михайло Сергійович Горбачов".

На підсумковому уроці учні представляють результати досліджень і ведуть дискусію на тему "М.Горбачов: творець чи руйнівник держави".

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександр Телевний

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Конотопська гімназія

Місто\село, район, область

м.Конотоп Сумська область

Контактні дані

otelevnuy@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08.2012р.-19.08.2012р.

Місце провведення тренінгу

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ" Конотопська гімназія Конотопської міської ради Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна,Герасименко Наталія Вікторівна