Портфоліо Тарасенко Зої з теми "Подорож у координатах"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Подорожуємо по координатам"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Проект з математики.

Додаткові предмети геометрія, інформатика, географія, історія.

Навчальні цілі

У результаті своєї роботи учні зможуть здійснити наступне: використовувати стратегії самостійного навчання та навчанні у спів праці. Після завершення проекту учні зможуть: зображати та визначати паралельні і перпендикулярні прямі, відзначати точки на координатній площині, задані своїми координатами, а так само визначати координати заданих точок. знаходити координати точки на координатній прямій та побудову точки за її координатою; знаходити координат точки на координатній площині та побудову точки за її координатами будувати окремі графіків залежностей між величинами по точках; аналізує графіки залежностей між величинами (відстань, час; температура, час тощо). вчитися виступати перед аудиторією, застосовувати навики пошуку інформації в Інтернеті, учні вдосконалюватимуть уміння використовувати ІКТ технології для створення продуктів програмної діяльності, учні полиблюватимуть набуті вміння аргументовано доводити свою думку, ілюструвати ідеї комбінуючи текст і зображення, вміння працювати у групах.

Вік учнів, клас

13 років, 6 клас.

Стислий опис проекту

Навчальний проект з математики "Подорожуємо по координатам" призначений для учнів 6 классов.В ході роботи за проектом учні досліджують паралельні і перпендикулярні прямі, прямокутну систему координат, дізнаються чому її називають Декартовою. Вчаться відзначати точки, задані своїми координатами, на прямокутній системі координат, і визначати координати заданих точок. Досліджують графіки залежності, наприклад, температури від часу, проводять соціологічне опитування батьків "Де в житті зустрічаються координати?", результати опитування представляють у вигляді діаграм. Навчальний проект з математики "Подорожуємо по координатам" виконується у рамках вивчення теми «Прямокутна система координат». Досліджують виникнення систем координат, практичні потреби у системах координат, види систем координат та викладуть свої результати у вигляді презентацій, блогів та вікі статей ік учнів, клас

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Опис оцінювання

оцінка буде проводитися як вчителем так і учнямиі. Кажна група буде представляти результати своєї діяльності в різних формах, інші учні будуть оціювать. Оцінка буде проводитися за певними критеріями в Залежно від завдання.При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителю поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл. Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. З-Х-Д- схеми подорож координатамита Дерево припущень[1] допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів. У цей час відбувається включення суб’єктивного досвіду та оцінка початкових уявлень учнів з теми проекту. Форма оцінювання для блогу з учнів описує критерії для їх створення з точки зору практичного використання знань та використовується під час його розробки учнями, а потім знову для оцінювання кінцевого продукту. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цей зворотний зв'язок для перевірки своїх кінцевих продуктів. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними щоденників дає інформацію про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проекті з більш широкими поняттями. Підсумкове оцінювання відбувається за допомогою представлення учнівських робіт, а також письмового тестуваннятестові завдання по темі "Координатна площина"

Діяльність учнів та вчителя

стартова презентація"подорож в координатах"

тестові завдання по темі "Координатна площина"

учнівський блог учнівська презентеція

До початку проекту. Вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації. Учні переглядають презентацію вчителя, виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі графічних таблиці З-Х-Д, відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування та тестерів, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Вчитель формулює завдання для різних груп на основі даних отриманих в онлайн опитувальнику. Формує групи. Групи отримують завдання. Під час проведення дослідження група 1 - історики: досліджують виникнення систем координат, та викладуть свої результати у вигляді презентації. Група 2 - аналітики: досліджують види систем координат та викладуть свої результати у вигляді вікі-статті "Системи координат" . Група 3 - соціологи: досліджують практичні потреби у системах координат готують анкети для батьків та проводять анкетування опрацьовують результати анкетування. Перед початком роботи учні отримують від вчителя контрольний листок самооцінки блога, за яким постійно відслідковують відповідність блогу критеріям подальшого оцінювання їх роботи. Учні виконують дослідження. Учні записують у якості журналу ведення спостережень та дослідження блог своєї групи, де записують сформульований ними план дослідження, відмічають хід роботи та отримані результат, а також сформульовані висновки. Вчитель розвиває навички само спрямованості учнів у навчанні, використовуючи різні інструкції.

Відомості про автора

Імя, прізвище

Зоя Тарасенко

Фах,навчальний предмет

Вчитель, математики та фізики

Навчальний заклад

Роменська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім.П.І.Калнишевського Роменської міської ради

Місто/село,район,область

Місто Ромни,Сумської області

Контактні дані

zoya9149141@gmail.com

Відомості про тренінг

Дата проведення тренінгу

29.10.2012 - 4.11.2012

Місце проведення тренінгу

СЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Калнишевського Роменської міської ради

Тренери

Ніколаенко С.П. Герасименко Н.В.