Портфоліо Сімон Лесі з теми "Засоби і способи фальсифікації молока та методи її виявлення"
Зміст
Назва навчальної теми
Засоби та способи фальсифікації молока та методи її виявлення
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Біологія, хімія, інформатика
Вік учнів, клас
10 клас, 16-17 років
Стислий опис проекту
Проект ґрунтується на дослідженні молока на наявність різних сторонніх речовин. Проект є актуальним, адже молоко – це продукт, який є необхідним для щоденного вживання в їжу людиною. Це пов’язано з наявністю у молоці легкозасвоюваних органічних речовин (білків, жирів, вуглеводів), а також мінеральних елементів, необхідних молодому організму. Молоко, яке було сфальсифіковане, може нанести шкоду людському організмові. Тему даного проекту можна частково прив’язати до теми основного курсу біології у 10 класі та основного курсу хімії 11 класу.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається протягом усього процесу виконання дослідження. На початковому етапі воно базується на результатах заповненої таблиці «ЗХД». Впродовж роботи над проектом оцінювання базується на відповідях учнів на запитання, які були заздалегідь підготовлені вчителем. Наприкінці учні використовують форму оцінювання групового завдання для самооцінювання власного проекту та форму оцінювання блогу.
Діяльність учнів та вчителя
Тиждень 1
На самому початку учнів потрібно ознайомити з методом проектів. З цією метою учням роздаються брошури, в яких описано навчання за методом проектів. Обов’язковим етапом є актуалізація опорних знань, яка відбувається за допомогою презентації та організаційної діаграми. Вчитель ставить перед учнями Ключове запитання: Що потрібно людині для її існування? За допомогою мозкового штурму учні міркують про продукти харчування і визначають, які з них є найнеобхіднішими і чому. Потім робота з таблицею «ЗХД» для перевірки та оцінювання знань учнів.
Тиждень 2
Вивчення прикладів учнівських робіт. Вчитель знайомить учнів з різними типами робіт, зі структурою дослідження, надає список рекомендованих джерел для обраної теми дослідження.
Тиждень 3
Ознайомлення учнів з таким поняттям, як авторське право (презентація). Пояснити, як правильно і чому обов’язково потрібно створювати посилання на використані URL-ресурси. Створення блогу, де учні будуть описувати свої думки та ідеї щодо дослідження.
Тиждень 4
Учні поділяються на дві групи. Учні отримують завдання знайти і опрацювати теоретичний матеріал, який буде відповіддю на тематичні запитання: «Які існують способи фальсифікації молока?» та «Які є методи виявлення фальсифікованого молока?». Знайдений і, головне, опрацьований матеріал учні опублікують у блозі, обов’язково створивши посилання на використані джерела.
Тиждень 5
Поточне оцінювання у формі усного обговорення: учні дають відповіді на запитання, заздалегідь підготовлені вчителем. Обговорення методів виконання дослідження. Виконання безпосередньо дослідження: молоко різних виробників учні перевіряють на наявність різних сторонніх речовин за допомогою якісних реакцій. Усі результати учні занотовують, і пізніше внесуть до таблиці.
Тиждень 6
За результатами виконаного дослідження учні складають таблицю. Цю таблицю учні опубліковують у блозі і також опубліковують висновки, зроблені за результатами виконаної роботи. Фотографії, які демонструють процес виконання дослідження, також публікуються у блозі; вони є свідченням оригінальності дослідження і доказом, що це не плагіат. Учні виконують презентацію, в якій описують всі етапи та характеристики дослідження: актуальність роботи; завдання дослідження; способи фальсифікації молока; мету різних способів фальсифікації молока; методи виявлення фальсифікованого продукту; результати дослідження; висновки; використані джерела.
Тиждень 7
Презентація виконаної роботи, на яку запрошено батьків, представників місцевих ЗМІ. Після презентації обговорення коментарів і відповідей у щоденнику дослідження, врахування недоліків і зауважень щодо дослідження, які будуть використані у майбутньому у ході проектного навчання. Підсумкове оцінювання за допомогою форми оцінювання групового завдання, форми оцінювання блогу, яке спрямоване на визначення учнями проблемних місць у навчанні та визначення вчителями слабких місць у викладанні курсу.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Леся Сімон
Фах, навчальний предмет
Біологія
Навчальний заклад
Житомирський державний університет імені Івана Франка
Місто\село, район, область
м. Житомир
Контактні дані
simon.lv.20@gmail.com